Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 paź 2017, 21:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2014, 22:26
Posty: 23

Obrazek
Witam kolegów forumowiczów dziś kupiłem MANA 18.410. Samochód ogólnie jest okej ale jest problem z alternatorem i wyświetla się jakiś błąd (wszystko przedstawiam na fotkach). Jeśli chodzi o alternator to ładowanie jest! Poprzedni właściciel ściągał jakiegoś "elektryka" który sprawdził alternator i okablowanie i niby jest ok (ale nie jest!). I tu nasuwa mi się taka myśl - chcę byście ocenili czy trafna. Poprzedni właściciel kupił nowe akumulatory mocno się nimi chwalił zwróciłem uwagę, że w skrzynce na akumulatory jest strasznie dużo miejsca. Moim zdaniem akumulatory zamontowane przez poprzedniego użytkownika mają za małą pojemność 2x 145 ah a według mnie powinno być 2x 210 ah. Alternator przeładowuje akumulatory komputer to widzi i świeci po oczach na pulpicie. Dołączam zdjęcie akumulatorów po przejechaniu 520 km. akumulatory się gotują elektrolit odparowuje przez korki. Co o tym myślicie wystarczy wstawić akumulatory większej pojemności i będzie po problemie??
Obrazek
No i jeszcze taki błąd :arrow: Obrazek
To mój pierwszy MAN i nie mam pojęcia o co tu chodzi Proszę o pomoc!!
Z góry dziękuję
I pozdrawiam wszystkich
Michał


Post Wysłano: 18 paź 2017, 21:47
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

poczytaj

viewtopic.php?t=45423

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 18 paź 2017, 21:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Co do akumulatorów to w tga masz dwa rodzaje skrzynek akumulatorów taka kwadratowa to aku min 170 ah a prostokątna skrzynka to aku min 210 ah

Co do tego komunikatu na wyświetlaczu to przy załączonym zapłonie brak masy na zacisku L w alternatorze sprawdź kable co wychodzą z kabiny do silnika

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 18 paź 2017, 22:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2014, 22:26
Posty: 23

Dzięki koledzy trzeba będzie trochę pogrzebać może się uda. Co do aku to są za małe bo ewidentnie się gotują.


Post Wysłano: 19 paź 2017, 8:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Pojemność akumulatorów nie ma wpływu na to aby alternator je przeładowywał pod warunkiem że oba akumulatory są tej samej pojemności.
Jedynie mogą się dziać takie cuda jak ktoś wymienił jeden akumulator na nowy i jeden zostawił stary
To wtedy może nastąpić taka sytuacja nowy akumulator jest nie doładowany a stary akumulator jest przeładowywany
Dlatego należało by najpierw doładować ten stary akumulator

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: