Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 lis 2016, 20:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2016, 19:55
Posty: 5

Witam, mam bardzo dziwny problem w manie tga 2005r. Posiadam lodówkę podłączona do gniazda 12 v, przy zgaszonym silniku po 5 godzinach stania tak jakby przetwornica się wylaczala, i nie działa mi wtedy to gniazdo 12v oraz cb, muszę odpalić auto na jakieś 15 minut by znów mogła chodzić lodówka przez kolejne 5 godzin, spotkał się ktoś z takim czymś? Gdy przetwornica się wyłącza napięcie akumulatorów wynosi jakieś 24,5v . Może mi ktoś pomóc? Lub doradzić co zrobić?


Ostatnio zmieniony 12 lis 2016, 8:50 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie przetwornica, lecz reduktor napięcia.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

masz za duże obciążenie na przetwornicy i dlatego się wyłącza.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2016, 19:55
Posty: 5

Da się coś z tym zrobić? Czy pozostaje mi kupić przetwornice do gniazda 24v? Trochę jest to dla mnie uciążliwe ponieważ szybko mi się psuje spożywka gdy raz ją schladzam a po pauzie wstaje z łóżka i wszystko w lodówce jest w temp. pokojowej. :/


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Jedno pytanie - po co ci np. w nocy włączona lodówka jak na zewnątrz jest około +2 st.C? W dzień to rozumiem, ale w nocy ?
P.S.
A ta lodówka to na jakie jest napięcie?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2016, 19:55
Posty: 5

Cytuj:
Jedno pytanie - po co ci np. w nocy włączona lodówka jak na zewnątrz jest około +2 st.C? W dzień to rozumiem, ale w nocy ?
P.S.
A ta lodówka to na jakie jest napięcie?
W nocy może być nawet -20 st.C ale w kabinie przy włączonym webascie jest około 23st.C, co za czym idzie jeżeli wyłączę lodówkę na noc to bardzo szybko wnętrze lodówki osiągnie tą temperaturę pokojową :)
A napięcie lodówki to 12v.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Trzeba zacząć od tego że w tga występowały dwa rodzaje fabrycznych przetwornic 24/12 V
Jeśli masz tą słabszą w aucie to ona praktycznie starcza na zasilanie radia i nic więcej
Ja tą słabszą spaliłem podlaczajac kiedyś pod 12V laptopa
W przetwornicy masz taki ala bezpiecznik termiczny jak się przegrzeje to przetwornica się wyłączy

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
Cytuj:
Jedno pytanie - po co ci np. w nocy włączona lodówka jak na zewnątrz jest około +2 st.C? W dzień to rozumiem, ale w nocy ?
P.S.
A ta lodówka to na jakie jest napięcie?
W nocy może być nawet -20 st.C ale w kabinie przy włączonym webascie jest około 23st.C, co za czym idzie jeżeli wyłączę lodówkę na noc to bardzo szybko wnętrze lodówki osiągnie tą temperaturę pokojową :)
A napięcie lodówki to 12v.
To nie lodwóka tylko pewnie dziwny schładzalnik na moduły poltiera. Żre baterie to jak wściekłe a nie umywa się do lodówki kompresorowej :wink: Ja w swoim na 3 letnich bateriach lodówki 2 tygodnie nie wyłączałem gdzie nie jeździłem przez ten czas i auto odpaliło bez problemów a na bateriach 24.5 na spoczynku :mrgreen:

_________________
MAN


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2016, 19:55
Posty: 5

Masz rację kolego lodówka to to nie jest, a chłodziarka, ale to też nie rozwiązuje mojego problemu, myślałem jeszcze nad takim konwenterem który reguluje napięcie z 24v gniazda na 12v, jak myślicie byłoby to jakieś rozwiązanie? http://allegro.pl/led-smd-ringi-stabili ... 50108.html


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 444
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

To się nie nadaje masz wyraźnie 2 A 10 W , tobie potrzeba 50 W .Nawet jak podłączysz to przez mocniejszą przetwornicę nie odpalisz po mroźnej nocy.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: