Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 lut 2017, 1:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2017, 1:09
Posty: 3

Witam, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu chłodni do 3,5T które będzie mi służyło do przewozu towaru gdzie temp optymalna przewozu to 15C-19C.
Trasy będą różne Polska, Zachód Południe zależy gdzie klientela będzie.

Chcę kupić samochód na początek do 30tys. Jako że firma dopiero rusza z czasem przerzucę się na coś nowszego.

Na początku myślałem żeby kupić jakąś osobówkę typu VW Sharan, Ford Galaxy czyli taki Van z klima, ale boję się że latem Klima może nie utrzymać tej temperatury. Dlatego rozglądam się za typową chłodnią teraz słyszałem o wynalazkach typu kupujesz blaszaka i klimę wypuszczają na pakę i niby to działa. Ale jakoś boję się że to może nie utrzymać tej temperatury.

Wpadły mi w oku Fiaty Scudo i Citroeny Jumper są jeszcze Kango i inne Dooblo itp.

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-scud ... yKPbZ.html

Moje pytanie dla tych co mają styczność z Tym na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Z tego co czytałem Auta te pala ok 15L na 100km tylko nie ma info czy to z chodzącym Agregatem czy bez itp. więc się zastanawiam jak to wygląda z tymi agregatami. Czytałem na forum już że przy agregatach więcej roboty trzeba umieć proste rzeczy przy nim zrobić typu tam odpowietrzenie itp. Wiadomo że kupując używkę w tej cenie nie mam co liczyć na Nówkę sztukę i coś może się skopać. Dlatego proszę o jakieś rady na co zwracać uwagę przy zakupie jak do tego podejść.

O izotermach myślałem ale produkt potrafi podnieść swoją temp o kilka stopni więc wole mieć możliwość schłodzenia zwłaszcza jeśli dystanse będą dłuższe.

Jeszcze pytanie czy auto z przebiegiem dajmy na to 300tys( o ile nie kręcony) jest w ogóle warty uwagi czy lepiej nie pchać się w to? Wiadomo sztuka sztuce nie równa jeden pojedzie 700tys i nic inny po 200tys się skopie.

Z góry dziękuję za rady.


Post Wysłano: 10 lut 2017, 6:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Masz firmę chcesz kupić samochód ,a pracy na te auto nie masz? :shock: .To delikatnie spytam poco?.przede wszystkim chłodnia trzyma temperaturę dużo niższą.Leki ,świeże mięso ,wędliny wszystko wymaga ok.2st.C.O mrozonkach to się nie wypowiem ale to inny temat.W izotermię wkładaliśmy zawsze pojemniki z lodem na krótkich trasach ubytek temperatury jest mały.Ale zastanów się rynek jest nasycony ceny bardzo niskie a ty tak sobie kupisz auto i będziesz czekał.Powodzenia.


Post Wysłano: 10 lut 2017, 9:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Idz do spedycji albo do banku i rznij ludzi na hajs po legalu i jeszcze Ci za to beda placic :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 10 lut 2017, 9:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Jak on chce "odpowietrzac i takie tam" agregat w busie...

Nic, miłego dnia. WEEKEND !

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 10 lut 2017, 17:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

zasady jest ciekawy co będziesz wozić przy temperaturze 15-19 z możliwością i podniesienia?
mam trochę ciasny umysł i nic mi do głowy nie przychodzi.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 10 lut 2017, 18:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:
zasady jest ciekawy co będziesz wozić przy temperaturze 15-19 z możliwością i podniesienia?
mam trochę ciasny umysł i nic mi do głowy nie przychodzi.

Ludzi.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 10 lut 2017, 23:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2017, 1:09
Posty: 3

Cytuj:
Cytuj:
zasady jest ciekawy co będziesz wozić przy temperaturze 15-19 z możliwością i podniesienia?
mam trochę ciasny umysł i nic mi do głowy nie przychodzi.

Ludzi.
Karmówkę dla zwierząt. Widzę Kolega poziom godny Dorosłego człowieka z takimi insynuacjami...
Cytuj:
Masz firmę chcesz kupić samochód ,a pracy na te auto nie masz? :shock: .To delikatnie spytam poco?.przede wszystkim chłodnia trzyma temperaturę dużo niższą.Leki ,świeże mięso ,wędliny wszystko wymaga ok.2st.C.O mrozonkach to się nie wypowiem ale to inny temat.W izotermię wkładaliśmy zawsze pojemniki z lodem na krótkich trasach ubytek temperatury jest mały.Ale zastanów się rynek jest nasycony ceny bardzo niskie a ty tak sobie kupisz auto i będziesz czekał.Powodzenia.
Nigdzie nie napisałem że nie mam klientów, myślę raczej w kierunku rozwoju z tym autem. I właśnie dlatego jestem ciekaw czy agregaty będą się nadawały po ogłoszeniach widziałem że są z opcją grzania też, bo zastanawia mnie czy minimalna moc agregatu da mi ta temp czy min temp to przykładowo 10C.?
o Izotermach myślałem ale tak jak mówię nie zda to egzaminu na dłuższej trasie tak mi się wydaje.
Cytuj:
Jak on chce "odpowietrzac i takie tam" agregat w busie...

Nic, miłego dnia. WEEKEND !
Po to był cudzysłów żeby trochę szerzej spojrzeć na to.. Tutaj na forum wyczytałem że czasem z agregatem trzeba będzie coś samemu zrobić czasem przy pomocy śrubokrętu czasem coś innego. Nie wiem dlatego proszę o jakieś przykłady tych co mają z tym styczność.

Mimo wszystko dzięki za odpowiedzi i rady nawet tych Panów jak Długi.


Post Wysłano: 11 lut 2017, 1:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Panem nie jestem. Nie mam wyglądu i pieniędzy.
Moim skromnym zdaniem, agregaty, które montuje się w busach i innych małych autach są elektryczne. A odpowietrzanie to chyba akcja wykonywana przy agregacie, który napędzany jest silnikiem diesla.


Trochę dystansu.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 11 lut 2017, 1:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2017, 1:09
Posty: 3

Cytuj:
Panem nie jestem. Nie mam wyglądu i pieniędzy.
Moim skromnym zdaniem, agregaty, które montuje się w busach i innych małych autach są elektryczne. A odpowietrzanie to chyba akcja wykonywana przy agregacie, który napędzany jest silnikiem diesla.


Trochę dystansu.
Dziękuję zatem za wyjaśnienie odnośnie Agregatów :)

A co do dystansu przyda się wszystkim zwłaszcza jeśli za km płacą mało :)


Post Wysłano: 11 lut 2017, 8:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Mieliśmy w firmie mercedesa 308 pocztowego żółtego plastyka w automacie i do niego montowaliśmy agregat gdzieś pod poznaniem.Była najzwyczajniej sprężarka i jak się włączała to mało co nie gasł.A o wyprzedzaniu to można było zapomnieć.


Post Wysłano: 11 lut 2017, 8:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

nie zaśmierdnie sie ta "karmówka" przy takiej temperaturze?
to bardziej będzie już padlina więc tak naprawdę temperatura jest jej obojętna byle by za mocno nie śmierdziało.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: