Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 lis 2016, 14:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Te naczepy mają skrętne osie tylne i wjedzie z tym tam gdzie i solówką.

Najlepsza to by była solówka rama i dwa BDFy, rano jedzie zostawić jeden kontener, na drugi dzień przyjeżdża następnym i zabiera pusty. Jakby miał trzeci bdf np. burtowy to sobie po ten węgiel też pojedzie albo co innego będzie robić żeby nie stać bezużytecznie.
Genialne w swojej prostocie. Lepiej się chyba nie da tego rozwiązać.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 06 lis 2016, 15:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

W razie W, dokupi przyczepe i ma wy...

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 06 lis 2016, 15:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Troche to nie tak. muszę wymienić sprzęt. Koszt solo 2006-8 to ok 120-150 kzł netto. Czy zatem nie lepiej kupić cs +chłodnia + wywrotka w tej samej cenie co solo? Wywrotka bedzie na siebie zarabiała i spłaci się po 3 latach (nowa).


Post Wysłano: 06 lis 2016, 15:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

3 sztuki, 3 "podatki", ubezpieczenia, opony itd. Nie wiem... wolałbym chyba solo z wymiennymi i w razie czego przyczepe.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 06 lis 2016, 15:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

rolnicy maja pieniądze więc w przeciwieństwie do transportowców nie muszą kalkulować i przecież jeszcze mogą "coś przewieźć" dodatkowo.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 06 lis 2016, 17:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Troche to nie tak. muszę wymienić sprzęt. Koszt solo 2006-8 to ok 120-150 kzł netto. Czy zatem nie lepiej kupić cs +chłodnia + wywrotka w tej samej cenie co solo? Wywrotka bedzie na siebie zarabiała i spłaci się po 3 latach (nowa).
To spytam inaczej, masz licencję i chcesz zarobkowo wozić ładunki czy o co w końcu chodzi? Bo póki co to wyglądało na rolnika, który szuka pojazdu do wożenia swoich produktów na targ oddalony o rzut kamieniem i my doradziliśmy Ci coś co z naszego punktu widzenia byłoby najrozsądniejszym i najekonomiczniejszym rozwiązaniem do tych potrzeb, a teraz wychodzi na to, że masz za dużo kasy i chcesz kupić 3 pojazdy ( w tym nową wywrotke...), które jeszcze mają na siebie zarobić. A transport zarobkowy to chyba nie jest główna działalność gospodarstwa rolnego..

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 06 lis 2016, 17:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Sprecyzuję.
Chłodnia jeździ codziennie z warzywem na lokalny rynek. Jest to ok. 30 km dziennie ;) ale auto muszę mieć ponieważ kręci tam pauze przez kilka h.W tej chwili jeżdzę solówką, która zrobiła się za mała na moje potrzeby (12 dmc). Z tego co zacząłem się orientować cena solówki 3 ośki 2006-8r to grubo ponad 100k netto. W dodatku ciągnik mogę doposażyć w wannę i zwozić sobie opał ze Śląska(mieszkam w wlkp).

Pozdrawiam
Adam
Cytuj:
To spytam inaczej, masz licencję i chcesz zarobkowo wozić ładunki czy o co w końcu chodzi? Bo póki co to wyglądało na rolnika, który szuka pojazdu do wożenia swoich produktów na targ oddalony o rzut kamieniem i my doradziliśmy Ci coś co z naszego punktu widzenia byłoby najrozsądniejszym i najekonomiczniejszym rozwiązaniem do tych potrzeb, a teraz wychodzi na to, że masz za dużo kasy i chcesz kupić 3 pojazdy ( w tym nową wywrotke...), które jeszcze mają na siebie zarobić. A transport zarobkowy to chyba nie jest główna działalność gospodarstwa rolnego..

Tu masz wyjaśnienie. Mi to wygląda na jakiegoś ogrodnika/rolnika mającego szklarnie ;)

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 06 lis 2016, 17:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Nadal nie przekonuje mnie kupowanie CS i 2 naczep do takich potrzeb. Opony, ubezpieczenia etc darmowe nie są, no ale to nie mój hajs, jak go stać to niech kupuje. Od BDFów opłat nie ma, opon też nie potrzebują :P

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Ostatnio zmieniony 06 lis 2016, 18:50 przez Lukassz, łącznie zmieniany 2 razy.

Post Wysłano: 06 lis 2016, 18:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Na BDFy może dopłat nie ma :)


Post Wysłano: 06 lis 2016, 19:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Cytuj:
Na BDFy może dopłat nie ma :)

Dopłat nie ma bo to nie płody rolne, jedynie można liczyć na finansowanie inwestycji ale i tak pewnie nie pojmiesz o co chodzi więc nie będę sie rozpisywał.
Zadałem pytanie o cs do moich potrzeb. Otrzymałem odpowiedź , że premiumka i bardzo dziękuję.


Post Wysłano: 06 lis 2016, 20:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

To czekamy na posty w temacie, "Dobra spedycja pod wywrotka" :D

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 06 lis 2016, 20:47
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2136
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Kierownik odsprzeda swoje zlecenia :D

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 06 lis 2016, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Cytuj:
To czekamy na posty w temacie, "Dobra spedycja pod wywrotka" :D

Taka sytuacja nie zaistnieje ;) zestaw będzie użytkowany na własne potrzeby.


Post Wysłano: 06 lis 2016, 21:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Człowiek się pyta o auto, a tutaj pełno mądrości że coś innego będzie lepsze. Na dobrą sprawę połowę postów nic nie wnosi, tylko parkingowe opowieści.
Jeżeli auto ma robić takie małe przebiegi to faktycznie Premium, czy MAN w mniejszej kabinie się nadają. Jaka to nie będzie marka najważniejsze nie kupić jakiegoś zajechanego trupa. Auto pod taką robotę jeżeli się zadba będzie długo służyć.


Post Wysłano: 06 lis 2016, 21:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Ej tAk sobie teraz myślę, że i Axor byłby niegłupi. Zawsze to Mercedes, marka uznana i sprawdzona


Post Wysłano: 06 lis 2016, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Azor to szrot.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 06 lis 2016, 21:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Azor to szrot.
Rossi
Cytuj:
Zawsze to Mercedes, marka uznana i sprawdzona
ileś się najeździł tym Axorem że tak piszesz, ile pieniędzy wpakowałeś. Jako były moderator powinieneś udzielać trochę bardziej merytorycznych odpowiedzi.


Post Wysłano: 06 lis 2016, 21:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Może inaczej. Jak takiego Actrosa uważam za samochód genialny, tak gwiazda na masce na tym tureckim wynalazku nic dla mnie nie znaczy.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 06 lis 2016, 22:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Ja to tam nie wiem, ale wydaje mi się, że do takiej pracy kompletnie nie ma sensu pchać się w Premiumki, Dafy czy inne Iveca E5 (bo zakładam, że za 60kpln doradzacie autorowi właśnie coś takiego). Przebiegi niewielkie, częste gaszenie i rozruch, praca często w warunkach niedogrzania silnika i transport na potrzeby własne... Ja bym tutaj poszukał prostej, zadbanej E3 z możliwie nieskomplikowanym silnikiem, dla którego takie warunki pracy nie będą jakimś większym wyzwaniem (silnik jak silnik, ale jego osprzęt...).
Bez niespodzianek, obstawiałbym Scanie 4 z motorem PDE. Za połowe zakładanego budżetu można kupić dobrze rokujący egzemplarz, którego remont nie pochłonie majątku, a po odpowiednim przygotowaniu posłuży jeszcze długie lata. Dodatkowym plusem są części zamienne - tanie i ogólnodostępne.
Jak coś to mam namiar na 164 - 480 z końca produkcji w kabinie CR19 z oryginalnym przelotem 985tkm.


Post Wysłano: 07 lis 2016, 23:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Jak coś to mam namiar na 164 - 480 z końca produkcji w kabinie CR19 z oryginalnym przelotem 985tkm.
A ja mam na zbyciu tga 480 '08 z 514tyś ... :)

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: