Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 lis 2016, 0:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Witam.

Stoję przed zakupem ciągnika, który byłby użytkowany tylko do własnych celów.
Zastanawiałem się nad premiumką - rocznikowo młode auto (2007-08) i serwis blisko. Pod uwagę biorę również scanię lub volvo. Budżet 50-60kzł. Auto codziennie robiłoby niewielkie trasy wraz z dwuosiową naczepą chłodnią, w PL żadko spotykane o długości max 10 m. Gdzie szukać takich naczep ? Pl czy w świecie? Znacie miejsca gdzie takie naczepy są dostępne? Dodatkowo sezonowo auto będzie jeździło po węgiel na śląsk. Ktory z wymienionych ciągników lepiej sprawdzi się do tych celów? Przyznam, że jeszcze nigdy premiumka nie przywiozła do nas opału. Nie są wytrzymałe? Nie nadawają się do ciężkich prac w kopalniach?


Pozdrawiam
Adam


Post Wysłano: 06 lis 2016, 7:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

takich naczep np. pod poniższym adresem i jeżeli chcesz coś takiego jeszcze pod węgiel to szkoda pieniędzy - jak sobie wyobrażasz załadunek węgla na chłodnię.
nie napisałeś jaka długość.
opłaty praktycznie takie same.
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/aufli ... &axles=TWO
ze te pieniądze nie kupisz ani volvo ani scanii w tym roczniku - no może z przebiegiem 2 mln km.

jeżeli to ma być też budżet na naczepę to skromniutko - pamiętaj jeżeli to ma być chłodnia i ma wozić towar chłodzony to musisz mieć certyfikat ATP.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 06 lis 2016, 8:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

PREMIUMKA I TYLKO PREMIUMKA! Nie ma lepszego auta do takiej roboty. Mało pali, lekka i fajnie się prowadzi. No idealne auto!


Post Wysłano: 06 lis 2016, 9:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Oczywiście będą 2 naczepy. Chłodnia i wywrotka. Chłodnię potrzebuję do codziennego użytkowania, a wywrotkę sezonowo. Budżet który podałem dotyczy tylko ciągnika(netto). Kabina może być niska ale z łóżkiem. Przez wiele lat nie widziałem u nas premiumki z naczepą wywrotką stąd moje pytanie (a rocznie kręci się u nas ok. 70 transportów węgla). Potrzebuję auta na lata, własne potrzeby, które będzie robiło bezawaryjnie 30 k km rocznie.
Co sądzicie o tej scanii: http://otomoto.pl/oferta/scania-r-420-s ... yCWeF.html


Pozdrawiam
Adam


Post Wysłano: 06 lis 2016, 9:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Oczywiście będą 2 naczepy. Chłodnia i wywrotka. Chłodnię potrzebuję do codziennego użytkowania, a wywrotkę sezonowo. Budżet który podałem dotyczy tylko ciągnika(netto). Kabina może być niska ale z łóżkiem. Przez wiele lat nie widziałem u nas premiumki z naczepą wywrotką stąd moje pytanie (a rocznie kręci się u nas ok. 70 transportów węgla). Potrzebuję auta na lata, własne potrzeby, które będzie robiło bezawaryjnie 30 k km rocznie.
Co sądzicie o tej scanii: http://otomoto.pl/oferta/scania-r-420-s ... yCWeF.html


Pozdrawiam
Adam
samochód z Danii z takim przebiegiem?
przeczytaj post Jabosona.
a ta Scania to hydraulikę to ma?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 06 lis 2016, 10:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Coś mi się wydaje, że przy takiej robocie taniej wyjdzie komuś to zlecić, no ale nie znam się.


Post Wysłano: 06 lis 2016, 10:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Coś mi się wydaje, że przy takiej robocie taniej wyjdzie komuś to zlecić, no ale nie znam się.
może taniej nie wyjdzie bo codziennie ma ta chłodnia jeździć - gdzie znajdziesz kogoś kto będzie chciał ci postawić samochód na pól dniówki za śmieszne pieniądze - dostawy pewnie do magazynów jakiejś biedronki czy podobnego super odbiorcy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 06 lis 2016, 10:19
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2136
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

W zależności od km jakby dogadali się na dobrą stawke to lepiej by to mu wyszło.

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 06 lis 2016, 10:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

To, że nie widziałeś Premiumki z wanienka czy chłodnią świadczy tylko o tym, że mało jeszcze w życiu widziałeś. Scanie pewnie ma ktoś znajomy i sie nim mea sugerujesz, ale zobacz na TKI ile tam Premier na kopalniach z wanienkami lata, pod Biedronka na dystrybucji swego czasu królowała Premiumka. Za te pieniądze kupisz o wiele lepszy egzemplarz niż Scanie która będzie starsza i bardziej styrana. Poza tym zrobisz jak zechcesz. Ja bym poszukał też Mana TGA w kabinie LX albo Iveco w kabinie Activ Time.


Post Wysłano: 06 lis 2016, 10:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
W zależności od km jakby dogadali się na dobrą stawke to lepiej by to mu wyszło.
ciekawy jestem jaka mogła by to być dobra stawka i dla kogo.
takie roboty to tylko bierze się z ryczałtu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 06 lis 2016, 11:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Cytuj:
Coś mi się wydaje, że przy takiej robocie taniej wyjdzie komuś to zlecić, no ale nie znam się.

Sprecyzuję.
Chłodnia jeździ codziennie z warzywem na lokalny rynek. Jest to ok. 30 km dziennie ;) ale auto muszę mieć ponieważ kręci tam pauze przez kilka h.W tej chwili jeżdzę solówką, która zrobiła się za mała na moje potrzeby (12 dmc). Z tego co zacząłem się orientować cena solówki 3 ośki 2006-8r to grubo ponad 100k netto. W dodatku ciągnik mogę doposażyć w wannę i zwozić sobie opał ze Śląska(mieszkam w wlkp).

Pozdrawiam
Adam


Post Wysłano: 06 lis 2016, 11:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Cytuj:
Coś mi się wydaje, że przy takiej robocie taniej wyjdzie komuś to zlecić, no ale nie znam się.

Sprecyzuję.
Chłodnia jeździ codziennie z warzywem na lokalny rynek. Jest to ok. 30 km dziennie ;) ale auto muszę mieć ponieważ kręci tam pauze przez kilka h.W tej chwili jeżdzę solówką, która zrobiła się za mała na moje potrzeby (12 dmc). Z tego co zacząłem się orientować cena solówki 3 ośki 2006-8r to grubo ponad 100k netto. W dodatku ciągnik mogę doposażyć w wannę i zwozić sobie opał ze Śląska(mieszkam w wlkp).

Pozdrawiam
Adam
Bierz premiumkę, najlepiej to wyjdzie w stosunku rocznik/cena. A do takich tras to mega przestrzennej kabiny nie potrzebujesz, więc tymbardziej premiumka się nada.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 06 lis 2016, 11:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Dwu osiowej chlodni szukaj w Holandii lub Belgii. Tam duzo maja takich wynalazków i to z windą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 06 lis 2016, 13:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Dwu osiowej chlodni szukaj w Holandii lub Belgii. Tam duzo maja takich wynalazków i to z windą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W Niemczech też po Edece :P


Post Wysłano: 06 lis 2016, 13:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Co za k***s mi kasuje posty bez informacji na PW :?:


Post Wysłano: 06 lis 2016, 13:45
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2136
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

A co Twoj post wnosił do tematu ?

PS. Nie ja usuwałem.

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 06 lis 2016, 14:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

No właśnie ta konstrukcja dwie naczepy, jeden ciągnik i małe przebiegi zastanawia mnie jak to będzie wychodziło ekonomicznie, bo to kupa kasy utopiona w sprzęt. Z tego co wiem, zakup i utrzymanie auta trochę kosztuje, a sporo osób, których główne zajęcie jest gdzie indziej lekceważy ten koszt.
Poza tym na rynek do miasteczka zestawem się pchać? Nie ma żadnych ograniczeń, tonażówek?


Post Wysłano: 06 lis 2016, 14:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
No właśnie ta konstrukcja dwie naczepy, jeden ciągnik i małe przebiegi zastanawia mnie jak to będzie wychodziło ekonomicznie, bo to kupa kasy utopiona w sprzęt. Z tego co wiem, zakup i utrzymanie auta trochę kosztuje, a sporo osób, których główne zajęcie jest gdzie indziej lekceważy ten koszt.
Poza tym na rynek do miasteczka zestawem się pchać? Nie ma żadnych ograniczeń, tonażówek?
Też racja, chyba ta solówka 3 osiowa już by była dużo lepszym pomysłem, tylko to znowu u autora odpada bo koszt za wysoki.... Ale w miarę świeża naczepa chłodnia też tania nie będzie.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 06 lis 2016, 14:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Ja skasowałem Twój post, bo nic nie wnosił do tematu i Ty pisząc go dobrze o tym wiedziałeś.

P.S.
Tonuj swoją frustrację trochę na przyszłość.


Post Wysłano: 06 lis 2016, 14:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Te naczepy mają skrętne osie tylne i wjedzie z tym tam gdzie i solówką.

Najlepsza to by była solówka rama i dwa BDFy, rano jedzie zostawić jeden kontener, na drugi dzień przyjeżdża następnym i zabiera pusty. Jakby miał trzeci bdf np. burtowy to sobie po ten węgiel też pojedzie albo co innego będzie robić żeby nie stać bezużytecznie.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: