Autor
Wiadomość
Tytuł: Scania R420
Post Wysłano: 25 wrz 2016, 12:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 wrz 2016, 19:14
Posty: 7

Hej, kochani ostatnio miałem post z zapytaniem o Dafa, niestety nie zdążyliśmy bo ktoś ko kupił dzień wcześniej :(. Teraz mamy do kupienia Scanie od tego samego Pana, Scania R420 Topline Obrazek Tą niestety już też sprzedał -.- ale ma mieć taką samą więc wstępnie ją zarezerwowałem. Niestety nie znamy się na Scaniach co o nich sądzicie? Rok produkcji 2012
- Silnik 420 KM , z normami Euro 5 z Adblue
- Manualna skrzynia biegów
Jak z spalaniem? Jak ta skrzynia? Kierowca nam powiedział, że w starej firmie kiedyś kiedyś jeździł 500 i w ogóle nam nie poleca Scani, że biegi ciężko wchodzą itp i z spalaniem nie jest tak kolorowo. Ja myślę, że troche koloruje fakty ;) ale jak jest na prawdę to nie wiem. Proszę o pomoc. Jak z spalaniem? Czy na prawdę są aż takie problemy z tymi biegami? ciężko wchodzą? Jak silnik i skrzynia bardzo awaryjne?
Z góry dziękuję za pomoc :)


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 25 wrz 2016, 14:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Hmmm... po kiego wała pchać się w auto, o którym kompletnie nie masz pojęcia, a sugerujesz się wyłącznie wypowiedziami swojego kierowcy?
Odpowiedz sobie najpierw na pytania - jak daleko mam najbliższy serwis danej marki? Czy poza serwisem mam kogoś zaufanego żeby ten wóz ogarnąć?
Twój kierowca jeździł zupełni innym samochodem niż ten, który Cię interesuje. 15,6 litrowe V8 na PDE (no chyba, że jeździł jeszcze 14l 500 to już całkiem...) to zupełnie inna bajka niż 11,7l rzędowe 6 na HPI.
Odnośnie auta - HPI E5 to dobre silniki. Bardzo trzeba pilnować interwału międzyprzeglądowego i jakości paliwa. Jeżeli jest sprawne powinna być dość mocna i ekonomiczna. Układ paliwowy sporo bardziej skomplikowany niż w przypadku PDE, ale koszta napraw nie przyprawiają już o palpitacje serca.
Manualne skrzynie biegów są w porządku, zdarzają się problemy z synchronizatorami. Odnośnie ciężkiej zmiany przełożeń to bzdura. Jedynie na zimno może pojawić się opór, zwłaszcza przy 4 biegu.
Ogólnie, jeżeli jakoś mocno nie ogranicza Cię kwota, to poszukaj jeszcze silników 440/480 PDE z SCR (nie mylić z XPI!) - to jedne z najbardziej udanych jednostek Scanii ostatnich kilkunastu lat.

Albo szukaj Actrosa MP3.


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 25 wrz 2016, 14:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Ew. Premium 450 ex. Norbert....
"Mało poli".
Rzep się czepia.
W WSC Ci koluniu zamontuje emulatorek na adblju i heja.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 25 wrz 2016, 14:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Ja mam taki silnik pali mi na kraju średnio 26-27 litrów tyle że latamy z kontenerem pusto pełno, gdzie pełno to w 70% max 5 ton, a tak to nie całe 20 ton. Narazie 80k km nią zrobiłem i ogólnie jest ok, ale chciałbym wymienić wtryski póki mam gwarancje bo przy przebiegu 800 000 słychać już nieciekaw klekotanie. Pamiętaj że aso scani tanie nie jest, ale jak trafisz zadbany egzemplarz to pojeździ.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 25 wrz 2016, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lis 2015, 19:30
Posty: 14

kup, kup ... będzie co naprawiać


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 25 wrz 2016, 20:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 wrz 2016, 19:14
Posty: 7

Cytuj:
Hmmm... po kiego wała pchać się w auto, o którym kompletnie nie masz pojęcia, a sugerujesz się wyłącznie wypowiedziami swojego kierowcy?
Odpowiedz sobie najpierw na pytania - jak daleko mam najbliższy serwis danej marki? Czy poza serwisem mam kogoś zaufanego żeby ten wóz ogarnąć?
Twój kierowca jeździł zupełni innym samochodem niż ten, który Cię interesuje. 15,6 litrowe V8 na PDE (no chyba, że jeździł jeszcze 14l 500 to już całkiem...) to zupełnie inna bajka niż 11,7l rzędowe 6 na HPI.
Odnośnie auta - HPI E5 to dobre silniki. Bardzo trzeba pilnować interwału międzyprzeglądowego i jakości paliwa. Jeżeli jest sprawne powinna być dość mocna i ekonomiczna. Układ paliwowy sporo bardziej skomplikowany niż w przypadku PDE, ale koszta napraw nie przyprawiają już o palpitacje serca.
Manualne skrzynie biegów są w porządku, zdarzają się problemy z synchronizatorami. Odnośnie ciężkiej zmiany przełożeń to bzdura. Jedynie na zimno może pojawić się opór, zwłaszcza przy 4 biegu.
Ogólnie, jeżeli jakoś mocno nie ogranicza Cię kwota, to poszukaj jeszcze silników 440/480 PDE z SCR (nie mylić z XPI!) - to jedne z najbardziej udanych jednostek Scanii ostatnich kilkunastu lat.

Albo szukaj Actrosa MP3.
Dzięki za odpowiedź, ale po kiego wała się pchać w auto którego nie znam? już Ci tłumaczę gdyż era Renault Magnum się skończyła Premium też chociaż gdybym miał do kupienia teraz premium to i tak bym nie kupił bo za mało miejsca do kierowcy :). Premiumki mamy 3. ale jeżdzą chłopaki tylko po śląsku i są tego samego dnia w domu! więc mają premiumki. Ale kierowcy który jeździ w międzynarodówce i ma mieć miejsca tyle co w premiumce? Serio? Nie ja też jestem człowiekiem.. Widze ile tam jest miejsca ... no ale tak jak mowie magnumki sie koncza chcemy sie przerzucic na inna marke a scania wydaje sie dobrym wyborem.. jedynie to co mowie no kierowca mowil ze nie poleca, ja wole sie dopytac dowiedziec moze serio jezdzil przestarzałym modelem. Znajomi maja tylko scanie na jednym 3mln przebiegu i dalej leci... ta Scania ktora mamy kupic ma miec 490K przebiegu to tak na prawde jest nic na dobre auto. Tylko czy warto? serio jak z spalaniem jak ten manual ? tylko problem z 4 biegiem? Proszę o odpowiedzi bo wydac lekką reka ponad 200 tyś to nie jest tak o.. No badzmy powazni...


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 25 wrz 2016, 20:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 wrz 2016, 19:14
Posty: 7

Cytuj:
kup, kup ... będzie co naprawiać
możesz powiedzieć coś więcej :)?


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 25 wrz 2016, 20:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Czepiacie się, a tu kolega kupuje oczami postawili mu piękną kanie wyglancowaną rurka lampki trąby i superowe naklejki.
I co więcej trzeba od takiej kani tylko kupić i klepać kolejne kilometry piękną kanią

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 25 wrz 2016, 20:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 wrz 2016, 19:14
Posty: 7

Cytuj:
Czepiacie się, a tu kolega kupuje oczami postawili mu piękną kanie wyglancowaną rurka lampki trąby i superowe naklejki.
I co więcej trzeba od takiej kani tylko kupić i klepać kolejne kilometry piękną kanią
Oczami też sie kupuje. Ale temu pytam sie czy brać scanie... Bo mamy jesze możliwość Magnumke jedną ale jednak to sie konczy,, Czy nie lepiej wziac nowa marke, troche sie podszkolic, tylko czy wejsc w scanie czy Dafa? to jest najwazniejsze pytanie...


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 25 wrz 2016, 21:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

Z Dafa większość osób jest zadowolona, może nie ma fajerwerków, ale czy są potrzebne. Jeśli chodzi o ciągniki to widać tego naprawdę sporo więc o czymś to świadczy. Ja tak jak kolega Mihu także sugerował bym MP3, to auto naprawdę jest bardzo sensownym wyborem.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 25 wrz 2016, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Jak macie Premiumki (pewnie DXI), to nie lepiej wziąć sobie Volvo?


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 26 wrz 2016, 9:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Jak macie Premiumki (pewnie DXI), to nie lepiej wziąć sobie Volvo?
Żeby kolega się nie musiał trudzić to zadam pytanie za niego: jak jest w Volvie ze spalaniem? Pali dużo, czy mało?
Cytuj:
jak daleko mam najbliższy serwis danej marki?
Chyba sobie Panie Kolego żartujesz? Gość ma Premiumki a Ty mu tu z serwisami wyjeżdżasz...
Cytuj:
Albo szukaj Actrosa MP3.
Aaa nie wiesz kolego jak ze spalaniem wychodzi taki MP3?
Cytuj:
gdyż era Renault Magnum się skończyła
No i jest problem teraz...


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 26 wrz 2016, 10:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

O ja wiem kup sobie nowego Kamaza na częściach Mercedesa jeśli era Magnumek się kończy.
Tanie mało pali a prawie to mercedes

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 26 wrz 2016, 10:19

Pomimo, iż nie przepadam za M-B uważam, że trzecia generacja jest najlepszą spośród wszystkich do tej pory produkowanych.
Volvo zbyt oszczędne nie jest (mam na myśli 3 generację) ale górkom się nie kłania.
DAF to dobra alternatywa, prosty w budowie i obsłudze.
Na temat Iveco, Scanii, Renault - nie wypowiadam się.


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 26 wrz 2016, 10:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Cytuj:
Cytuj:
Jak macie Premiumki (pewnie DXI), to nie lepiej wziąć sobie Volvo?
Żeby kolega się nie musiał trudzić to zadam pytanie za niego: jak jest w Volvie ze spalaniem? Pali dużo, czy mało?
No powiem Ci tak kolego - jak mu wleję 200 litrów, to spali te 200 litrów. Jak mu wleję 400, to też te 400 "obtańcuje". Ale jak mu wleję 1060 litrów, to co najciekawsze - też je spali. Także ile wlejesz, tyle spali. Jeszcze nie zaczął produkować mi ropy, ale jestem dobrej myśli. :)
Cytuj:
Volvo zbyt oszczędne nie jest (mam na myśli 3 generację) ale górkom się nie kłania.
Prawdę mówiąc, dużo zależy od tego, jak jeździ kierowca i co ma na naczepie. Ale podejrzewam, że skoro autor to Ślązak (bo ma Premiumki, co jeżdżą po Śląsku), to zapewne wyjazdy będą ze stalą. Co by nie mówić - koło 30, może ciut więcej wyjdzie.


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 26 wrz 2016, 17:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

Mp3 jest oszczędne w paliwie pod warunkiem, że auto jest sprawne i kierowca nauczy się jeździć v6. O FH mówi się, że pali więcej, ale wiadomo jak to jest ile ludzi tyle opinii, ja powiedział bym, że pali porównywalnie z mercedesem. Jak to ze spalaniem ciężko o dokładne i rzetelne dane. Actros po płaskim będzie oszczędniejszy, w górach co swoje weżnie.
Porównując dalej:
-kabina jeśli chodzi o wielkość to jednak actros wygrywa
-zawieszenie volvo nie ma tutaj konkurencji
-skrzynia biegów automatyczne tutaj volvo wygrywa
-silnik jeśli chodzi o dynamikę to volvo
Ogólnie dwa dobre auta, jednak jak masz renault to może lepiej iść w volvo.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 26 wrz 2016, 17:53

Należy jednak zaznaczyć, że M-B i tak zrobił duży postęp w kwestii komfortu prowadzenia w odniesieniu do pierwszej generacji. Nie zmienia to faktu, że komfort jazdy w Volvo jest nieporównywalnie większy w stosunku do M-B.


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 26 wrz 2016, 20:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2014, 15:46
Posty: 146
Samochód: Volvo

Cytuj:
Teraz mamy do kupienia Scanie od tego samego Pana
Limited edition made in Daleszyce :lol:
http://www.olx.pl/oferta/scania-r-420-t ... 228040fbda


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 26 wrz 2016, 22:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Cytuj:
Teraz mamy do kupienia Scanie od tego samego Pana
Limited edition made in Daleszyce :lol:
http://www.olx.pl/oferta/scania-r-420-t ... 228040fbda
Nie mówiłem że auto od picowane na sprzedaż jak z fabryki

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł: Re: Scania R420
Post Wysłano: 26 wrz 2016, 23:08

Wywalone z tematu dwa posty za prowokowanie do kłótni i nic nie wnoszące do tematu


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: