Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 mar 2016, 10:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 gru 2007, 14:58
Posty: 45
GG: 6057926
Samochód: atego 1223
Lokalizacja: okolice Biłgoraja

dzięki endriu za garść informacji , no nie ukrywam że po 14-stu latach jazdy atego mam chęć na mana,i w dodatku 3 dni temu spotkałem gościa co jeździł takim właśnie manem co mnie interesuje i zachwlał go jak cholera twierdząc że nie ma bardziej lepszego auta niż właśnie man,w atego też nie poszaleje z ładownością jeżeli by delikatnie przeładować autko właśnie niedawno poszły resory z tyłu , a ten nowy czy to man czy atego to już ma być na poduchach , myślę że poduszki są bardziej komfortowe i podatne na ciężar oczywiście pozytywnie podatne , przyznam że nie jeździłem jeszcze na takim zawieszeniu,może jeszcze ktoś ma jakieś doświadczenia i spostrzeżenia odnośnie man czy atego 12t dmc


Post Wysłano: 26 mar 2016, 11:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

Komfort jazdy na poduszkach o wile większy niż przy resorze zwłaszcza jak jedziesz na pusto albo naładujesz solidnie. Do jakiej pracy potrzebujesz auto?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 26 mar 2016, 11:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 gru 2007, 14:58
Posty: 45
GG: 6057926
Samochód: atego 1223
Lokalizacja: okolice Biłgoraja

działamy w branży meblarskiej , ale w brew pozorom wozimy lekkie jak i ciężkie ładunki, pytam na bazie tych 2 marek bo takie mamy do wyboru , nie ukrywam że zagadką są dla mnie te małe kółka poza tym nic nie budzi moich podejrzeń no i atego trochę mi rdzewieje,jest dość hałaśliwe ,jechałem kiedyś z kolegą volvem o takim samym silniku i tam było ciszej


Post Wysłano: 31 paź 2016, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 gru 2007, 14:58
Posty: 45
GG: 6057926
Samochód: atego 1223
Lokalizacja: okolice Biłgoraja

witam no i padło na mana po zrobieniu 10 000 km mogę stwierdzić jakby ktoś chciał zakupić mana tgl o masie nie przekraczającej 12t to powiem że silnik 250 - konny daje radę skrzynia no i właśnie cały mękament leży w niej bo po pierwsze trzeba się do niej przyzwyczaić ze względu na to że trzeba przekładać góra dół to po drugie irytuje mnie jej raca gdyż jest zbyt głośna jak ma lekko trochę jest ciszej a nawet bardzo cicho gdy załaduję pod jego granicę ładowności , pytałem w servisie o ten problem i stwierdzili że ile by nie rozkręcali jej i potem skręcali będzie to samo,a może ktoś ma inne doświadczenia z chęcią się dowiem może trzeba naciskać serwis by coś zaradził,pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 31 paź 2016, 23:53 przez Bauer, łącznie zmieniany 1 raz.
"mankament".


Post Wysłano: 31 paź 2016, 21:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

To źle dobrana krzywizna zębów powoduje ten dźwięk. Zadna naprawa nic nie da, ten typ tak ma.

Z tego samego powodu wyją mosty w polonezach i np sprinterach.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 31 paź 2016, 22:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

TGL 8.250 typowa konfiguracja przestrzenna,nie wiem jaka długość ramy,wjechali paleciakiem elektrycznym nie na rozładunku i rama się wygięła.


Post Wysłano: 31 paź 2016, 23:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

Ramy są dość delikatne, jak wspomniałem miałem 12.250 z 23 paletami i delikatnie było widać, że rama się wygięła. Auta są dość mocno ograniczone co do ładowności to co w dowodzie i nic więcej. Co do wjazdu paleciakiem to dziwna sprawa, że rama się wygięła. Ja miałem długą pakę i konkretny zwis z tego rama się delikatnie odkształciła.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: