Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 mar 2016, 19:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 17:05
Posty: 33
GG: 0

Po calonocnym ladowaniu malymi prostownikami 4A, akumulatory sie naladowaly i Atego odpalilo ''od strzala''. Wiec jesli ma sie czas, to i male, 12V 4A prostowniczki dadza rade duzym akumulatorom :)


Post Wysłano: 25 mar 2016, 22:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 17:05
Posty: 33
GG: 0

Po kilkudziesieciu godzinach pracy przy Atego, moge pochwalic sie co zrobilismy i jaki dalo to efekt.

Odswiezony z wygladu, pomalowane zderzaki,blotniki,felgi, kabina wypolerowana, zdarte napisy(w przyszlym tyg. oklejenie w moje barwy).
Zmieniony olej,wszystkie mozliwe filtry(oprocz osuszacza, jeszcze nie zdazylismy). Wstawilismy drzwi na pake i okno w czesci mieszkalnej.
Podzielilismy pake na 5,3m czesci warsztatowej/garazu i 2,5m czesci mieszkalnej.
Zdjec wnetrza na razie nie mam, bo tapicer musi obic wszystko skora - wtedy sie pochwale jak wyszlo :)

Obrazek


Post Wysłano: 25 mar 2016, 22:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Zderzak mogłeś w kolor kabiny pomalować, a błotniki pod kolor osłon międzyosiowych. Albo błotniki razem z osłonami pomalować pod kolor auta.
Kolega Lechmot ma fajnie zrobione Atego do pomocy drogowej: viewtopic.php?f=44&t=34459

Ale nie ma się czym przejmować, fajnie odświeżyłeś samochód ;) Możesz wrzucić więcej zdjęć i w większej rozdzielczości, zwłaszcza gdy samochód zostanie zabudowany, dograsz sprawę z windą itd. Ciekaw jestem ostatecznego efektu :)


Post Wysłano: 25 mar 2016, 22:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 17:05
Posty: 33
GG: 0

Wiesz co, nawet nie pomyslalem zeby pomalowac blotniki i zderzak pod kolor kabiny, nie przeszlo mi to przez mysl, ale rzeczywiscie fajnie mogloby to wygladac. Moze bedzie to kolejna ''wersja'', kto wie :)

Co do oslon miedzyosiowych to tez beda pomalowane - na czarno, jak zderzak i blotniki, taki byl zamysl od poczatku zeby miec wszystko w jednym kolorze.


Sprawa z winda jest rozwiazana, mam najazdy 3,5m ktore niestety nie wystarczaly, byly za krotkie zeby moj niski samochod sie po nich wdrapal na pake, wiec otwieramy winde, uchylamy ja pod katem, do windy mocujemy najazdy i mamy w sumie 5,2m wjazdu i to daje bardzo niski kat wiec nawet moj samochod z przeswitem +/- 5cm daje rade wjezdzac. Troche to problematyczne, bo boimy sie o winde i za kazdym razem podstawiamy ''kobylki'' pod nia, no ale nic innego na te chwile nie wymyslimy.


Post Wysłano: 26 mar 2016, 10:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Zastanów się jeszcze przed pomalowaniem osłon na czarno, czy nie łatwiej od razu wraz ze zderzakiem i nadkolami pomalować pod kolor samochodu ;)
http://img39.otomoto.pl/images_otomotop ... djecia.jpg
https://s3-us-west-2.amazonaws.com/used ... 91_614.jpg

A tu jeszcze coś co Cię może zainteresować - schody: :)
https://s3-us-west-2.amazonaws.com/used ... 18_934.jpg


Podstawianie czegoś pod windę to dość powszechna praktyka, zwłaszcza, że Ty masz bardzo długie ramię przez dodatkowe najazdy.


Post Wysłano: 28 mar 2016, 11:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 17:05
Posty: 33
GG: 0

Na razie wstrzymam sie z malowaniem oslon :)



Koledzy, potrzebuje pomocy. Gdzie w atego znajdę 12v do CB i nawigacji? W gniazdku zapalniczki ma byc 24v a u mnie nie ma nic, bezpieczniki całe. Nie mam drugiego gniazda przy hamulcu ręcznym, po zdjęciu schowka nie widze tez przetwornika 24v>12v do radia. Co robić, gdzie szukać 12v?


Post Wysłano: 28 mar 2016, 12:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Jak nie ma przetwornicy to trzeba ją po prostu założyć. Bardzo powszechne w takich małych autkach ;)
Polski Volt sprzedaje dobre przetwornice.


Post Wysłano: 28 mar 2016, 12:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 17:05
Posty: 33
GG: 0

Ok rozumiem. W takim razie zainwestuje w przetwornice. Dziwne tylko jest to, ze w zapalniczce tez nie mam prądu a powinno tam byc 24v. Sprawdziłem bezpiecznik, 4 z góry w pierwszym rzędzie od lewej, nie ma bezpiecznika i styki sa jakby zalutowane zeby nie mozna było bezpiecznika wsadzić. Probowalem mostkowc to kabelkiem zeby tylko sprawdzić czy prąd popłynie do zapalniczki, ale niestety nie, prądu dalej nie było :( co z tym fantem zrobic?


Post Wysłano: 28 mar 2016, 13:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Jedź do elektryka. Coś już ktoś walczył z prądem, Żeby z dymem nie poszło ;)

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 28 mar 2016, 14:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 cze 2010, 18:49
Posty: 40
GG: 0

Ja bym sprawdził czy do gniazdka idą z tył kable, bo może być tak że ktoś sobie wziął do podłączenia czegoś innego z zapalniczki. Co do przetwornicy, sprawdź czy masz radio na 24v, bo może być, że nie masz przetwornicy (jak miałem u siebie). Do do malowania wydaje mi się, że zrobiłeś lepiej niż malując plastiki na biało, w innych kolorach jeszcze jako tako atego wygląd a całe białe mnie osobiście razi. U siebie pomalowałem stopnice, zderzak i błotniki w kolor osłon między osiowych, no ale każdy robi jak mu się podoba :D


Post Wysłano: 28 mar 2016, 15:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 17:05
Posty: 33
GG: 0

Radio mam na 12v bo to jakis alpine typowo jak z osobowki. Co do kabli do zapalniczki to idą, ale dalej ktos musiał zalutowac w skrzynce bezpieczników bezpiecznik od zapalniczki zeby nie dało sie go włożyć. Powiedzcie czy jest gdzies jakies wolne miejsce z ktorego moge pociagac 24v do ładowarki? Mam ładowarkę która działa na 12v i na 24v, tymczasowo moge sie nią poratować no ale potrzebuje 24v, skąd w skrzynce moge to pociągnąć?


Post Wysłano: 28 mar 2016, 15:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Bezpośrednio z baterii.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 28 mar 2016, 17:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 cze 2010, 18:49
Posty: 40
GG: 0

W takim razie wyjął bym radio rozkręcił plastiki (schowek nad radiem, panel z przyciskami nad tachografem) i rozpoczął poszukiwania przetwornicy. Widocznie ktoś przeciął kabel między radiem a skrzynką bezpieczników i umieścił tam przemiennik napięcia.


Post Wysłano: 28 mar 2016, 17:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 17:05
Posty: 33
GG: 0

Zrobilem prowizorke na teraz, pod koniec tyg oddam auto do elektryka to zrobi wszystko jak nalezy. Teraz wyjalem radio i zobaczylem ze na istalacji od radia sa dodatkowe kable, w tym jeden ktory mial 12v. Mialem stare gniazdo z jakiejs zapalniczki wiec podpialem je pod ten kabel z instalacji radia+masa i mam prowizoryczne gniazdo ktore wystarczy do zasilania GPS, nie bede nim ladowal telefonu ani bron Boze zasilal CB radia bo wiem czym to grozi, kabelki szybko by sie potopily. No ale na samego GPS wystarczy. Troche to rzezba no ale musze sobie jakos poradzic na 2-3 dni.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kom-Trans i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: