Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2008, 5:32
Posty: 19
GG: 7477389
Samochód: Actros MpIII 2546

Witam, posiadam już jeden zestaw volvo FH 12 460km E3+ naczepa stas 48m3. Podjąłem decyzje o zakupie następnego zestawu z naczepą nie mam problemu bo dla mnie liczą się tylko Stas, Benalu i Trailor (a na ryku wtórnym takich całych z alu koło 50m3 nie ma zawiele), lecz z konikiem mam dylemat co kupić czy volvo (tylko automat), czy daf (manual), waham się nad fh13 e5 2008rocznik 520 kucy, tylko zastanawiam się nad spalaniem tego autka. Proszę was drodzy użytkownicy, o podzielenie się waszymi doświadczeniami, nie ukrywam że najbardziej interesuje mnie spalanie. Proszę o nie pisanie postów tego typu że pod wywrotkę to Premium, bo lekkie (jak się nie najesz to się nie naliżesz ) Temat dotyczy tylko Volva i Dafa


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Daf 105.460 przy 25-26 tonach pali od 35l do 40l (trasy PL - SK)

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2013, 19:06
Posty: 190
GG: 3968324
Samochód: eFHacz

Jeśli różnica w cenie między DAFem i VOLVO nie jest dla ciebie problemem, to bierz VOLVO w automacie bez chwili zastanowienia. Co do silnika to 480ka według mnie była by lepszą opcją niż 520. Mocy ma wystarczająco i znacznie bardziej popularna jednostka, a i paliwa prawdopodobnie parę kropli mniej spali.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Jeśli różnica w cenie między DAFem i VOLVO nie jest dla ciebie problemem, to bierz VOLVO w automacie bez chwili zastanowienia. Co do silnika to 480ka według mnie była by lepszą opcją niż 520. Mocy ma wystarczająco i znacznie bardziej popularna jednostka, a i paliwa prawdopodobnie parę kropli mniej spali.
Szczerze to nie wiem ile pali 500, ale ojcu który naprawdę już różnie jeździł 480 paliła od 33 do 37. Najczęściej było to 35 litrów. Robił te samą robotę co ja.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2015, 17:26
Posty: 121
Samochód: DAF CF
Lokalizacja: Olsztyn/Dobre Miasto

U mnie 480 pod wywrotka palila 34, tylko ze w jedna stronę zawsze byli pusto

_________________
Osobisty blog

http://tnijurl.com/dc93d995a045/


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: