Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 sty 2016, 13:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2015, 19:54
Posty: 57

Witam,
Panowie co myślicie o tej naczepie ?

http://allegro.pl/naczepa-niskopodlogow ... 47712.html


Post Wysłano: 18 sty 2016, 22:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

Nooteboom dość znana i ceniona marka, jednak w tej podanej przez Ciebie, najbardziej przeraża mnie rocznik 1991 i to, że jest po kapitalnym remoncie cokolwiek to znaczy. Naczepa ta przeżyła na pewno milion właścicieli, po zdjęciach nie idzie za dużo wywnioskować jedynie porządne oględziny dały by pełen obraz sytuacji.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 18 sty 2016, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Różnie bywało z jakością powłok lakierniczych, ale ta już pewnie jest po przynajmniej jedynym piaskowaniu i malowaniu, więc nie dotyczy.
Rozciag znikomy, dla mnie by ją dyskwalifikowalo, ale do użytku wlasnego, pod koparki może być ok. Tak jak Endriu wspomnial, bez oględzin ani rusz. Chociaz, przy podanych przez Ciebie parametrach to obstawialbym zestaw 3 osiowego konia i 3 osiowej naczepy.


Post Wysłano: 18 sty 2016, 23:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Martwicie sie o przerypana os napedowa przy niskopodwoziu podczas gdy w standardach pod plandeka 95% zestawow przy pelnym tonazu ma oske przeciazona :lol:


Post Wysłano: 18 sty 2016, 23:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

Tak jak Mihu piszę, zestaw 3 osie koń i 3 osie naczepa byłby idealny. Wprawdzie dochodzi zakup droższego ciągnika, jednak naczep 3 osiowych jest po prostu więcej i są, a raczej powinny być tańsze. Chyba, że kombinujesz coś na wzór ciągnik 4x2, który mógł być wykorzystać pod wywrotką, jako, że działasz w branży budowlanej.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 18 sty 2016, 23:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2015, 19:54
Posty: 57

Szukałem ciągników 3 osiowych, ale chcąc kupić w miarę młody i w dobrym stanie trzeba dać dobrze ponad 130 tys. Stwierdziłem, że teraz kupię 4x2 i naczepę 4-osiową, a pod koniec roku wymienię ciągnik na 3 osiowy.

Jeszcze jedna sprawa. Pisałem wcześniej, że koparka waży 25.500 kg - to dane z katalogu. Dziś na tabliczce znamionowej zauważyłem, że jest wpisana waga 23.000 kg.
Jutro jadę na wagę, jeżeli faktycznie waży 23 tony to będę szukał naczepy 3 osiowej.

Znalazłem jeszcze taką sztukę :
http://otomoto.pl/oferta/es-ge-rozciaga ... ygaVD.html


Ostatnio zmieniony 18 sty 2016, 23:38 przez alaverdi, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 18 sty 2016, 23:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Ale i 3 osiowy ciągnik nie przeszkadza przy wannie. I mnie w mieście jest firma, która zajmuje się wyburzeniami, mają FH16 6x4 pod niskopodwozie (nie pamiętam czy na 3 czy 4 osiach), a do tego zapinają też wannę 2 osiową (dość nietypowa, bo na bliźniaku).
Przy takim wykorzystaniu jedyna(?) wada takiego ciągnika to jego cena.

Ja bym nadal zastanawiał się czy to na pewno się opłaca, czy te pozornie duże pieniądze za usługę nie okaże się, że wcale takie duże nie są.


Post Wysłano: 18 sty 2016, 23:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

martinfh niskopodwozie jednak bardziej rzuca się w oczy.

alaverdi Naczepa wyraźnie młodsza jednak firmy kompletnie mi nie znanej i nie przekonują mnie osie Gigant. Ogólnie straszna bieda na tym allegro. Jak będziesz szukał to zwracaj uwagę na producenta: naczepy, osi, układu hamulcowego.

Luka 3 osiowy ciągnik do wywrotki to nic nadzwyczajnego jak sam napisałeś, wanny 2 osioe na bliźniaku to powszechny widok na południu Francji, tak w ramach ciekawosek.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 19 sty 2016, 9:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
alaverdi Naczepa wyraźnie młodsza jednak firmy kompletnie mi nie znanej i nie przekonują mnie osie Gigant. Ogólnie straszna bieda na tym allegro. Jak będziesz szukał to zwracaj uwagę na producenta: naczepy, osi, układu hamulcowego.
Es-Ge to dość znany w branży, niemiecki producent. Jest ok. Osie Gigant to taka seria w przypadku wielu producentów niskopodwozi, ale faktycznie lepiej szukać czegoś na SAF czy BPW Eco.
Oprócz wymienionych podzespołów zwracaj uwagę na układ sterowania osi, czy jest wymuszony (najczęściej przy naczepach bez rozciagu lub rozciaganych pojedynczo) czy sterowany hydraulicznie (dużo lepsze parametry, ale też dużo więcej skomplikowania). Na Allegro faktycznie bida, dużo lepiej szukać za granicą.
Polecam odwiedzić stronę firmy PHU Jan Węgrzyn, mieli kilka niskopodwoziowek , których nie ma na Allegro. Jedna, bodajże z 91r. oglądałem przy okazji. Dość ładnie odremontowana była z tego co pamiętam. Na użytek własny mogłaby być ok.


Post Wysłano: 19 sty 2016, 10:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Nooteboom dość znana i ceniona marka, jednak w tej podanej przez Ciebie, najbardziej przeraża mnie rocznik 1991 i to, że jest po kapitalnym remoncie cokolwiek to znaczy. Naczepa ta przeżyła na pewno milion właścicieli, po zdjęciach nie idzie za dużo wywnioskować jedynie porządne oględziny dały by pełen obraz sytuacji.
A ja bym się tym nie martwił w ogóle - wziąłbym to w cudzysłowiu za plus - niskia z lat 80 czy 90 (jeśli sprawna i była dbana ) przeżyje niskopodwozia obecnie produkowane - a cena inna ...

Nie każda niska rozciągana jest wg mnie do wożenia koparek - niektóre są do gabarytów które swój ciężar rozkładają na całej naczepie a nie na 4 metrach gąsienic czy co gorsza 4 kołach ... Jeśli rozciągana a przystosowana do wożenia maszyn - waży od cholery - potrzebne Ci to??

Co do ciągnika 3 osie pod wanną - sam takie rozwiązanie stosuje - bez porównania z 4x2. Ciągnik uniwersalny i niską pociągnie i wywrotkę, ale ciągnik mam specjalistyczny i jeszcze droższy od 6x4 - przedni napęd, oś pchana i dopiero most, a całość 10cm dłuższa od zwykłego ciągnika, także nawet z 13,6 się mieszczę w długościach (jak będziesz zainteresowany to może będę zestaw sprzedawał - ten ciągnik + wywrotka 2 osie, jak coś to priv )

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 19 sty 2016, 16:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

5eba jeśli możesz to pokaż ciągnik, bo z tego co piszesz to bardzo ciekawa konfiguracja, coś na wzór Szwajcarskich. Czyżby MAN czy się mylę.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 19 sty 2016, 18:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2015, 19:54
Posty: 57

Panowie zważyłem dziś koparkę - równe 23.500 kg. Czy myślicie, że w tej sytuacji wystarczy CS 4x2 i naczepa 3 osiowa ? Na początku postu pisałem, że koparka waży 25 ton.


Post Wysłano: 19 sty 2016, 18:41

CS 4x2 plus naczepa 3-osiowa to tylko do lekkich rzeczy, może się okazać, że koparki gąsienicowej legalnie nie przewieziesz.Rozciąganą do transportu sprzętu budowlanego jest niepotrzebna, a to jednak swoje waży.CS 6x4 swoje kosztuje i też swoje waży.U nas w firmie jest cs 4x2 oraz 6x4 i najczęściej to ja tym lżejszym, mniej palącym 4x2 jednak ciągnę podwozie 4-osiowe.Właśnie wracam z widlakiem 12-to tonowym z Olsztyna


Post Wysłano: 19 sty 2016, 18:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

23,5 t to takie - może tak , może nie :?: Lekki ciągnik i lekka w granicach rozsądku naczepa (by była coś warta) może się udać.

Cytuj:
5eba jeśli możesz to pokaż ciągnik, bo z tego co piszesz to bardzo ciekawa konfiguracja, coś na wzór Szwajcarskich. Czyżby MAN czy się mylę.
Zgadłeś - tylko Man ma taką specyfikację ( w Polskim salonie nie dostępną) - kiedyś jednego w internecie takie znalazłem kupę lat temu ale kasy nie było - kasa się znalazła to 2 lata polowałem na takie auto i upolowałem :)

Obrazek

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 19 sty 2016, 20:01

23,5 tony, dolicz jakiś młot albo szczękę i łyżkę i może zabraknąć zapasu. 5eba ile waży Twój zestaw?


Post Wysłano: 19 sty 2016, 20:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
23,5 tony, dolicz jakiś młot albo szczękę i łyżkę i może zabraknąć zapasu. 5eba ile waży Twój zestaw?
Graty trzeba na tyle naczepy wozić - balkon nie wchodzi w grę.

Mój z niską ponad 16t

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 19 sty 2016, 21:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2015, 19:54
Posty: 57

Na 3-osiową lawetę ładujemy koparkę kołową 23.5 t. jak najbliżej najazdów (masa rozłożona na 3 osie naczepy), ramie w stronę CS, a graty na balkon. Inaczej tzn. jeżeli koparką dojechałbym do balkonu, a ramię ustawił w stronę najazdów to na 100% oś pędna byłaby przeciążona.


Post Wysłano: 19 sty 2016, 21:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Na 3-osiową lawetę ładujemy koparkę kołową 23.5 t. jak najbliżej najazdów (masa rozłożona na 3 osie naczepy), ramie w stronę CS, a graty na balkon. Inaczej tzn. jeżeli koparką dojechałbym do balkonu, a ramię ustawił w stronę najazdów to na 100% oś pędna byłaby przeciążona.
A tak masz przeładowane osie naczepy i nie dociązone siodło i fajnie się tym jedzie ...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 19 sty 2016, 22:09

Każdy ślimak, zjazd z wiaduktu na mokrym jest wyzwaniem! :) Mój TGXu 4x2 z 4-osiowym podwoziem i pełnym kotłem 20. Ale to jest Wielton... :)


Post Wysłano: 19 sty 2016, 22:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2015, 19:54
Posty: 57

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: