Autor
Wiadomość
Tytuł: Zakup solówki
Post Wysłano: 17 wrz 2017, 19:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2017, 19:45
Posty: 35
Samochód: Jaguar S type

Witam serdecznie.Jestem tu nowy.Chcę kupić solówkę chłodnię z windą rok min 2007 ładowność powiedzmy 8 ton Co powiecie na temat Volvo Fe Scania P230,270 Man.DAf Jakie spalanie?Jak z awaryjnością?Dostępnością części?A jeśli nie chłodnia to izoterma choć wolałbym chłodnię .Z góry dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam


Post Wysłano: 18 wrz 2017, 19:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2017, 19:45
Posty: 35
Samochód: Jaguar S type

No proszę 123 odsłony i żadnej odpowiedzi..hehe...


Post Wysłano: 18 wrz 2017, 19:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

9/10 użytkowników tego forum jeździ c.s. + doczep. Co się dziwisz?

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 18 wrz 2017, 20:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2017, 19:45
Posty: 35
Samochód: Jaguar S type

No chyba ,że tak...to może trzeba otworzyć nową stronę tylko dla solówek...;))choć mam prawko na c.s;)ale jednak interesuje mnie to co napisałem..Może jednak ktoś napisze jakieś sensowne informacje...;)Trzeba wierzyć;))


Post Wysłano: 19 wrz 2017, 6:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2011, 18:39
Posty: 360
GG: 1
Samochód: Coś tam zawsze jest
Lokalizacja: Konin, Wielkopolska i reszta świata

3 osiowy Man TGA z 2008 roku, nadwozie bdf - skrzynia, silnik D 20 CR 440 KM, przebieg około 730 tkm. Zaraz po zakupie wymieniony jedynie kompresor i rolka napinacza paska. Poza rzeczami eksploatacyjnymi nic więcej, ponieważ...nic się nie dzieje [jest u mnie cztery lata}. Zależnie od ładunku, czy jadę solo czy z przyczepą - spalanie 27-35 litrów max. Choć niewiele wymieniałem, części raczej dostępne w każdej stodole. Tyle mogę powiedzieć

_________________
Ganiam hulajnogą,bo lubię świat bez pedałów.


Post Wysłano: 19 wrz 2017, 16:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2017, 19:45
Posty: 35
Samochód: Jaguar S type

Dziękuję za odp ;)i czekam na więcej chętnych którzy się wypowiedzą doradzą;)


Post Wysłano: 19 wrz 2017, 17:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2012, 21:26
Posty: 312
GG: 0
Samochód: VOLVO

Marioo , jeśli ładowność Ok 8 ton to szukaj 2 osiek , ja już gdzieś pisałem co targa moj szwagier Ategusami. Jeden 1218 drugi bodajże 1822 czy cos takiego. Auta z tego co wiem praktycznie bezawaryjne. Miał TGA 3 osiowe i szybko sprzedał bo paliwo chlalo na potęgę w porównaniu do mercedesa. Ten większy na pewno ma prawie 9 t ładowności a to chłodnia z agregatem. Proponowałbym iść w tym kierunku.


Post Wysłano: 19 wrz 2017, 18:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Ja mam Premium 18t, więc podobne do Volvo i jeździ. Psuć od czasu do czasu się psuje, naprawiać się naprawia i tak się to kręci. Na trasie powinno się zmieścić ze spalaniem w 21-25 litrach.


Post Wysłano: 19 wrz 2017, 18:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2017, 19:45
Posty: 35
Samochód: Jaguar S type

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi i czekam na następne Co do Mercedesa to nigdy takim nie jezdzilem...|a jeszcze dodam ,że jestem wysoki;)Więc buda też musi byc spora dlatego napisałem te marki i modele.Pozdrawiam


Post Wysłano: 20 wrz 2017, 17:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2017, 19:45
Posty: 35
Samochód: Jaguar S type

Może jeszcze ktoś si wypowie doradzi...?Z góry dziękuję za odp;)


Post Wysłano: 22 wrz 2017, 23:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2017, 19:45
Posty: 35
Samochód: Jaguar S type

Widzę ,że chętnych brak no trudno...


Post Wysłano: 23 wrz 2017, 9:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Samochody 18t to taki segment, że możesz kupić z małą, dzienną kabiną, jak również wersję z najwyższym dachem. Więc wybierz sobie co Ci się podoba, a opinii na temat kabin w ciągnikach znajdzie się trochę na forum.
Zadaj konkretne pytanie, to może się znajdą ludzie którzy odpowiedzą. Pytanie o opinię jest bardzo ogólne.
Z częściami nie ma w ogóle w dzisiejszych czasach problemu, jedynie zdarza się zaporowa cena. Jak to w solówkach, niektóre części są droższe niż do ciągników.
Spalanie zależne od roboty i to jest główny czynnik wpływający na spalanie. Trzeba ok 25 liczyć.


Post Wysłano: 23 wrz 2017, 14:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

kup sobie coś takiego.
https://www.truckstore.com/PL/pl/detail ... /#/all=all

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 23 wrz 2017, 22:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2017, 19:45
Posty: 35
Samochód: Jaguar S type

Kolego Luka dziękuję za wyczerpującą odpowiedz Doceniam...;)No tak własnie liczę że około 25 litrów spalanie A awaryjność każdy się psuje to wiem;)Choć scania to mało awaryjne auto..Ale większy komfort chyba jest w manie


Post Wysłano: 23 wrz 2017, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2017, 19:45
Posty: 35
Samochód: Jaguar S type

A powiedzcie mi jeśli autentyczny przebieg auta to jakiego się nie bać????Bo jak czytam ,że mają po 900.000tys nalatane to strach choć z drugiej strony i tak nie ma pewności czy ten co ma 500000 wpisane nie ma miliona km;)Doradźcie Na co zwracać uwagę przy zakupie solówki Pozdrawiam


Post Wysłano: 23 wrz 2017, 23:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Oczekujesz ze bedziesz mial podane na tacy odpowiedzi na wszystkie pytania? Sensu zycia tez jeszcze szukasz? Jedno auto bedzie mialo 600kkm najechane i ledwo bedzie stalo a kupisz takie grubo ponad banke i bedziesz spal spokojnie. Moze zajmij sie hodowlą jedeabnikow a transport zostaw innym. Kurde powinny byc duzo duzo wieksze obostrzenia w dostpie do zawodu przewoznika drogowego bo to rynce opadaja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 24 wrz 2017, 8:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Edler nie przesadzaj, że jak ktoś szuka porady, to powinien zająć się czym innym. Też byś hodował jedwabniki jakby Ci ojciec nie pokazał czym jest transport, z taką wiedzą się nie urodziłeś.
I nie jest to pocisk, bo jestem w bardzo podobnej sytuacji, tylko zadziwia mnie zaciętość niektórych w bronieniu know-how nawet na podstawowe tematy. Ostatnio szukałem na innym forum, wiedzy na temat branży, o której niezbyt wiele wiem i na moje laickie pytania ludzie odpowiadali (no ale też z drugiej strony poczytałem trochę i sie przygotowałem zanim zadałem pytanie), a nie pluli jadem, że im robotę chce zabierać.
Wiem, że jest ciężko, a transport to jedna wielka patologia, ale zluzujcie. Lepsza konkurencja to świadomy gość, niż Janek "jakoś wszyscy jeżdżą".


Post Wysłano: 24 wrz 2017, 9:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2017, 19:45
Posty: 35
Samochód: Jaguar S type

Kolego Luka takim kimś jak ten edler to się nie przejmuję zawsze jakiś ....się trafi....Wiesz to jest forum są tu normalni i tacy jak on....Lotto mi to co on pisze...Tak jak pisałeś...wkurza ich ,że powstają następni.... a tekst typu, że będzie miał ponad bańkę i będę mógł spać spokojnie haha jasne z takim przebiegiem na pewno będzie więcej się psuło zużycie części no chyba ,że ma wszystko wymienione już na nowe;l;)Kolego Luka byłem na forum etrasport tam to dopiero są zjeby....Więc nie ma co się przejmować komentarzami typu zajmij się lepiej jedwabnikami.....Są tacy jak on co musza coś głupiego napisać i śmiesznego wręcz i tacy co doradzą co widać wyżej w postach;)A ty edler może naucz się wpierw poprawnej pisowni...bo to też świadczy o tobie...a cieniutko z tą tw .pisownią.Nie będziesz mi dzieciaku mówił czym się mam zajmować....!!!!Tyle w temacie...


Post Wysłano: 24 wrz 2017, 11:38

No dobra, może i Edler przesadził ale ma dużą racje, zakładasz temat ze swoimi pytaniami z czapy i oczekujesz nagle odpowiedzi. Nikt Ci nie odpowie czy auto mające 599999 przebiegu to złotko a auto mające 600000 to szrot. Każdy egzemplarz masz ocenić sobie indywidualnie. Sprawdzasz jak każdy inny pojazd, co było wymienione w osprzęcie silnika, w jakim stanie są opony, hamulce, czy pojazd miał jakieś przygody, czy przebieg rzeczywiście jest realny. Nie różni to się zbytnio od zakupu Passata B5 1.9 tdi.

Wyzywasz użytkowników od dzieciaków i zarzucasz im brak poprawnej pisowni? Spójrz na te swoje bazgroły, promocja na kropki w biedronce była?


Post Wysłano: 24 wrz 2017, 12:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Ja bym zwrócił uwagę czy auto ma odpowiednik w ciągniku siodłowym, unikał rzadko spotykanych modeli i patrzył na stan techniczny a nie przebieg. Życzę szczęścia bo i ono będzie potrzebne.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: