Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 wrz 2017, 15:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lip 2017, 20:56
Posty: 2

Witam mam jedno pytanko. Mam sprintera 15 osobowego o dmc 3.5t i ma tachograf ale nie ma kagańca czy to znaczy że mogę jechać powyżej 100km/h po autostradach czy muszę trzymać się przepisów ?


Post Wysłano: 09 wrz 2017, 11:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

To na ile ton DMC pojazd jest zarejestrowany nie ma nic do rzeczy. Jeżeli pojazd jest zarejestrowany jako autobus - odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym - musi się stosować do przepisów dotyczących wagi ciężkiej. Czyli musisz używać tachografu, a graniczną prędkością jaka Twój pojazd obowiązuje to 100 km/h przy założeniu że pojazd jest do niej dopuszczony, tj. ma dodatkowe wyposażenie. W innym wypadku Twój Sprinter nie powinien przekraczać 80 km/h.
Czyli jeżeli pojazd spełnia dodatkowe warunki może poruszać się z prędkościami do 100 km/h. Jeżeli w trakcie kontroli zobaczą na wydruku czy odczycie z tachografu przekroczenie tej granicy zapłacisz mandat.
Kilka lat temu małe autobusy, chyba do klasy B lub C faktycznie nie musiały posiadać ograniczników, jak jest teraz to nie wiem.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: