Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 kwie 2015, 19:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2013, 18:31
Posty: 53
GG: 8706846
Samochód: Renault FR1, Iliade GTX,Daf SB3000
Lokalizacja: Jawor

Witam.
W moim autokarze Renault Iliade z silnikiem 11116cm i 288KV co jakiś czas zapala się pomarańczowa, prostokątna kontrolka z zygzakiem w środku. Po jej zapaleniu z z autem nic się nie dzieje, normalnie pracuje, nie kopci, nie dławi się, mocy jej nie brakuje, itp... Wszystko ok. Jednak komputer coś sygnalizuje, więc chciałbym to zlikwidowac.
W instrukcji piszą, że jest to TEST BŁEDU ITC, po podpięciu pod komputer pokazuje to samo - tylko co to jest i gdzie są czujniki od tego.
Pragnę zaznaczyc, iż wpływ na jej zapalanie ma temperatura otoczenia lub silnika, oleju, tzn że zimą gdzie auto nie osiagą temp wody ok 85st lub ciężko jej osiagnac ta kontrolka zapalała się rzadko lub po ok 2-3 godzinach jazdy, natomiast teraz gdy jest ciepło potrafi się zapalic już po ok 30min lub po godzince.
Proszę o pomoc jeśli ktoś już coś takiego przerabiał.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 27 kwie 2015, 20:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

nie wiem jak w autobusach ale w ciężarówce to "ustrojstwo" znajduje się po drugiej stronie pompy czyli od strony rozrządu.
tam jest taki dekiel mocowany na 6 nakrętek i w tym deklu sa 2 czujniki.
generalnie to ustrojsto jest od przyspieszania zapłonu i jest sterowane olejem i obrotami silnika.
zacznij od sprawdzania instalacji elektrycznej, ale to wygląda że ten kalkulator jest uszkodzony.
2 tygodnie temu sprzedałem z uszkodzonego silnika takie sprawne ustrojstwo.
ale czujniki z deklem i nową uszczelką jeszcze mam.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 05 mar 2018, 17:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2018, 16:49
Posty: 1

Witam,
mam taki sam problem w takim samym pojeździe. W wymieniłem jeden z czujników w regulatorze itc ale nie pomogło.
Czy udało Ci się rozwiązać problem?
Ile paliła Ci ta iliada z tym błędem.
Pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: