Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 sty 2008, 1:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 paź 2007, 13:26
Posty: 67

Z racjii , że z autotransporterami mam wiele wspolengo od 3 lat ( pracownik serwisu ) natrafiłem na to forum i ten post i z zaciekawieniem przeczytałem jego zawartośc . Na wiele rzeczy tu napisanych mam definitywnie inne zdanie ,ale nie mam zamiaru nikogo prostować w jego przekonaniach. Praca na autotransporterach wymaga smykałki, bo załadowac ,, lohre, 9 pandami to nie jakies cudo, problemy pojawiaja sie gdy trzeba sztaplowac 10 np. renault clio . Autem nie buja napewno tak, jak naczepa załadowaną 66 paletami w 2 poziomach,(oczywiscie gdy autotransporter jest sprawny ) Co do płacy to u mnie w firmie od 3 lat zaden keirowca nie odszedł, a przybywa ich systematycznie .Co do frachtów na dzień dzisiejszy najwięcej luksusowych aut jezdzi z portu na Słoweni(Koper) bądz Monfalcone we Włoszech,skąd trafiają prosto to Rosji ,gdzie na dzień dzisiejszy tamtejszy rynek jest workiem bez dna. Co do sprzeczki o eurolohre to nic innego jak ciagnik siodłowy z zabudowa na koniu. Trafiłem gdzieś na post ,ze taki ciągnik jest dłuższy.Nic bardziej mylnego ,zwykła konfiguracja 4x2 i siodło wysuniete na sam koniec ramy , gdy auto ma być oddzielone od zabudowy gdy ta jest nawet załadowana stawiasz 2 łapy firmy jost i rozsprzeglasz konia od zabudowy jakby to byla naczepa .Chyba najwiecej autotransporterów na dzien dzisiejszych jezdezacych przez polske to tzw,,gąsiory,,czyli litewskie firmy. Czesto ładują się w Gliwicach oplem bądz w Tychach fiatem.Nie raz zabieraja fracht z adampolu w Zasciankach ,Bertaniego oraz Transpolandu w bielsku, badz Żyliny(Kia) albo wielkich składnic aut ( Koper, Monfalcone, Verona, Esztergom ) pozdrawiam

_________________
Najlepsza cięzarówka to taka... która sie nie psuje ;-d


Post Wysłano: 29 sty 2008, 19:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Cytuj:
gdy trzeba sztaplowac 10 np. renault clio
Kolego moglbys mi wytlumaczyc o co chodzi w tym kawaleczku Twojej wypowiedzi ktory ja zacytowalem??? Dzieki serdeczne z gory. Pozdrawiam.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Post Wysłano: 29 sty 2008, 20:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 paź 2007, 13:26
Posty: 67

Cytuj:
Cytuj:
gdy trzeba sztaplowac 10 np. renault clio
Kolego moglbys mi wytlumaczyc o co chodzi w tym kawaleczku Twojej wypowiedzi ktory ja zacytowalem??? Dzieki serdeczne z gory. Pozdrawiam.


Pewnie , ze moge

Obrazek
ostatnie audii na górnym pokładzie auta jest własśnie sztaplowane. Pewnie zostane skarcony przez moderatora ze wstawiłem fote z internetu ,ale poprostu nie chce sie mądrować.. rysunek sam pokazuje cała zawartośc textu :D pozdrawiam serdecznie

_________________
Najlepsza cięzarówka to taka... która sie nie psuje ;-d


Ostatnio zmieniony 29 sty 2008, 20:12 przez Jacek, łącznie zmieniany 2 razy.
Karcenie przez moderatora to nie u nas :], fotkę poprawiłem. Następnym razem podawaj źródło zdjęć :)


Post Wysłano: 02 lut 2008, 18:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

Ostatnio przegladając YouTube natknąłem się na bardzo ciekwy film (http://pl.youtube.com/watch?v=B2VD5GKRyEA) pokazujący naprawde ciekawą Scanie która właśnie jest przystosowana do transportu samochodow cieżarowych.
Mógłby ktoś coś więcej powiedzieć o tym transporcie samochodów ciężarowych ? Jak się tam pracuje ?


Post Wysłano: 04 lut 2008, 22:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 paź 2007, 13:26
Posty: 67

troszeczkę prostszy załadunek bo najwyżej wchodzą 3 sztuki , jedzie sie lepiej niż zwykłym autotransporterem ,no bo niższy środek ciężkości ... chyba zdecydowany minus to fakt ze często przekraczana jest wysokość jak sie wiezie auta typu super space cab, Magnum czy Topline. Pozdrawiam

_________________
Najlepsza cięzarówka to taka... która sie nie psuje ;-d


Post Wysłano: 05 lut 2008, 14:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

wejdz na ich strone http://www.zandbergen.nl/ i masz odrazu na pierwszej stronie ich zdiecie i co powiesz o tym zdieciu ?
Cytuj:
troszeczkę prostszy załadunek bo najwyżej wchodzą 3 sztuki
ja tu widze hmmm 4 wiec jednak 3 to nie jest to samo ?

czy na tym zdieciu gdzie sa 4 samochody , jest to jakas specjalistyczna lohra ?


Post Wysłano: 06 lut 2008, 18:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2008, 21:07
Posty: 43
Lokalizacja: Ok. Torunia

Koledzy czy nie orientujecie się która ze znanych firm zajmujących się autotransportem podjęłaby się transportu ciągnika siodłowego z Wielkiej Brytanii do Polski ? Napisałem do kilku firm ale jeszcze nikt nie raczył odpisać, dlatego zapytuję Was - znawców tematu :)

Za wszytskie wskazówki wielkie dzięki:D

_________________
Weekly UK --> CH --> UK Groupage Service


Post Wysłano: 07 lut 2008, 10:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

no wydaje mi sie ze de rooy by sie tego podjelo ale nie wiem jak u nich z terminami pamietam ze zawsze na takie zlecenia byli otwarci ale nie wiem jak teraz bo do mojej formy przywiezli w ciagu 1 tyg 6 ciagnikow :)


Post Wysłano: 09 lut 2008, 23:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 paź 2007, 13:26
Posty: 67

Cytuj:
wejdz na ich strone http://www.zandbergen.nl/ i masz odrazu na pierwszej stronie ich zdiecie i co powiesz o tym zdieciu ?
Cytuj:
troszeczkę prostszy załadunek bo najwyżej wchodzą 3 sztuki
ja tu widze hmmm 4 wiec jednak 3 to nie jest to samo ?

czy na tym zdieciu gdzie sa 4 samochody , jest to jakas specjalistyczna lohra ?
wszystko fajnie tylko kolego nie wiem za bardzo o jakim zdjęciu piszesz, bo z ciekawosci obejrzałem film który zamieściłes i nie widze tam 4 sztuk , jeśli mozesz to sprecyzuj swoją wypowiedz, bo szczerze zaciekawiło mnie to :)
Cytuj:
Koledzy czy nie orientujecie się która ze znanych firm zajmujących się autotransportem podjęłaby się transportu ciągnika siodłowego z Wielkiej Brytanii do Polski ? Napisałem do kilku firm ale jeszcze nikt nie raczył odpisać, dlatego zapytuję Was - znawców tematu :)

Za wszytskie wskazówki wielkie dzięki:D
Proponuje skontaktować się z firmą Auto-Express z Legionowa.Posiadają MANa TGA z niskopodłogówką Berger.Mieli już u nas dwie roboty i naprawde profesionalnie im to idzie.Zwieźli ze Słowenii unieruchomionego MB 1834 oraz spalony zestaw. Pozdrawiam.

_________________
Najlepsza cięzarówka to taka... która sie nie psuje ;-d


Ostatnio zmieniony 10 lut 2008, 0:03 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie pisz posta pod postem, wybieraj opcję zmień


Post Wysłano: 10 lut 2008, 0:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2006, 8:14
Posty: 202

Na tym filmiku przedstawiona jest zwyczajna scania, jedynie naczepa jest specjalistyczna do przewozu 3 aut na moje oko firmy ESTEPE.
4 auta upycha chyba jedynie narazie de rooy i to na aucie ciezarowym z przyczepa zestaw 3 +3 i przy wysokosciach 4.30m i nawet wiecej,
zdjec szukaj w temacie de rooy w dziale firm transportowych

_________________
- szybciej , szybciej...
-... i tak powoli będą Cię wynosić...
--------------------------------------------------------------------------------------------
SPRZEDAŻ SAMOCHODÓW, NACZEP : http://www.nego.otomoto.pl


Post Wysłano: 11 lut 2008, 1:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 paź 2007, 13:26
Posty: 67

może ta scania na zdjęciu zmieści sie w wymiarze na wysokość ale długość to tylko w Holandii bądź Szwecji.. u nas czy w Polsce , czy w okolicznych państwach takie zestawy nie chodzą ze względu na tonaż i długość ... . Pozdrawiam

_________________
Najlepsza cięzarówka to taka... która sie nie psuje ;-d


Post Wysłano: 16 lut 2008, 12:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

Cytuj:
Cytuj:
wejdz na ich strone http://www.zandbergen.nl/ i masz odrazu na pierwszej stronie ich zdiecie i co powiesz o tym zdieciu ?
Cytuj:
troszeczkę prostszy załadunek bo najwyżej wchodzą 3 sztuki
ja tu widze hmmm 4 wiec jednak 3 to nie jest to samo ?

czy na tym zdieciu gdzie sa 4 samochody , jest to jakas specjalistyczna lohra ?
wszystko fajnie tylko kolego nie wiem za bardzo o jakim zdjęciu piszesz, bo z ciekawosci obejrzałem film który zamieściłes i nie widze tam 4 sztuk , jeśli mozesz to sprecyzuj swoją wypowiedz, bo szczerze zaciekawiło mnie to :)

Obrazek

prosze bardzo
zrodlo : http://www.zandbergen.nl/


Post Wysłano: 16 lut 2008, 15:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Spójrz na zdjęcie.... pomyśl i odpowiedz sobie na pytanie czy ten zestaw byłby dopuszczony do ruchu po za np. NL i S ?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 16 lut 2008, 16:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2006, 8:14
Posty: 202

Obrazek

sporo krotsze , lzejsze, tansze i mniej skomplikowane rozwiazanie ale :

waga conajmniej 48t.
długosc ok. 22m
wysokosc conajmniej 4.40m

Jeżdża po Niemczech a także po Polsce wiec albo maja pozwolenia na gabaryty albo jeżdża na pałe.

_________________
- szybciej , szybciej...
-... i tak powoli będą Cię wynosić...
--------------------------------------------------------------------------------------------
SPRZEDAŻ SAMOCHODÓW, NACZEP : http://www.nego.otomoto.pl


Post Wysłano: 16 lut 2008, 19:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
Jeżdża po Niemczech a także po Polsce wiec albo maja pozwolenia na gabaryty albo jeżdża na pałe.
Przecież to De Rooy... Czego się spodziewałeś? :)

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 17 lut 2008, 13:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 22:55
Posty: 527

..odnośnie De Rooy'a:

Obrazek Obrazek

Iveco Stralis 400 AS

Są to zdjęcia dość archiwalne, wykonane w 2006r.


Post Wysłano: 17 lut 2008, 23:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2007, 19:20
Posty: 175
GG: 1361427
Samochód: Scania R420 Topline
Lokalizacja: Wrocław

Skoro jesteśmy przy temacie De Rooya to znalazłem jeszcze jedną fotkę :arrow:

Obrazek

www2.arnes.si

Pozdrawiam Dawid :!:

_________________
Bednarski, Nysa

"Niezły syf mają na bazie. To ma być firma? To jakiś PGR nie firma."
"Jeżeli ktoś ma burdel i syf na swoim podwórku to odrazu świadczy o człowieku."
- Leszek Foss


Post Wysłano: 27 lut 2008, 19:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Obrazek
kopyrajtorajt by Długi.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 01 mar 2008, 18:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Do mojej firmy przyszły 2 sztuki Stralis II, zabudowy po renowacji, jedno 420, drugie 450:

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć na: http://foto.lechu.net/iveco

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 02 mar 2008, 19:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 paź 2007, 13:26
Posty: 67

Śliczne auta zabudowy rolfo z negatywami te auta stale jeżdżą pod Cat-em ;> ?
Pozdrawiam :)

_________________
Najlepsza cięzarówka to taka... która sie nie psuje ;-d


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: