Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 kwie 2016, 10:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Za czasów wozów z manualnie wyłączaną pompą mi tez zdarzylo się ujechac pare km z załączoną. Nigdy nic się nie zepsulo. Teraz jesli nie wylaczysz to zaraz cos piszczy.
Generalnie pompa jesli jest jakiś olej, i obroty nie są na czerwonym to raczej trwaly element.

Inaczej. Za mojej kadencji, w tej fabryce nikt z nas jeszcze nie zarżnął pompy. A w sumie jazdy z nas kiedys się uczyl, popelnial bledy itp. O pracujących tu polglowkach nie wspomnę. Żaden nie dal rady pompie.
Ja czasem zwyczajnie zapominam wyłączyć po robocie HDSem. W jednym podpiąłem czujnik od przystawki i wyje, że włączona, w drugim nie mam podpiętego i czasem zapomnę. Do CSów wkładają chyba pompy zębate, ja mam wielotłoczkowe ze względu właśnie na HDSy. Z innej beczki słyszałem, że kiedyś komuś rozwaliło siłownik, bo jeździł non stop na włączonej pompie po zamkniętym zakładzie i olej tak wysoką temperaturę osiągnął. Co by wskazywało, że pompa jest w stanie wiele znieść :)


Post Wysłano: 23 kwie 2016, 11:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Mam kilka pytań do was bo człowiek uczy się całe życie.
1. Zawsze opuszczać naczepę na poduszkach ? Nawet przy zbożach czy materiałach które dobrze się sypia ?
2. Mam jedna rozpórkę na naczepie a pod nią jest łańcuch który spina burty. Jest on potrzeby mimo ze jest rozporka ?
3. Co ile smarować zamki, klapę i tłok ? Raz w miesiącu czy co ile ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
1. Nie zawsze - opuszczać należy gdy szybko towar zlatuje - np piasek kiprujesz - towar na tyle szybko opusci kiper, że nadmiar cisnienia z poduszek nie zdąży ich opuścić i poduszki max się rozciągają , sypiąc zboże przez szyber(rozładowując masę bitumiczną) do takiego czegoś nie dojdzie. Krótko mówiąc chodzi o to by poduszek Ci nie rozerwało(nie wyskoczyły z podstaw) . Druga opcja opuszczania tyczy się niebezpieczeństwa pęknięcia poduchy pod czas gdy kiper masz wysoko - nagłe opuszczenie jednej strony może położyć Ci naczepę.

2. Rozpórka to pałąk do plandeki - łańcuch jest spinaczem burt.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 24 kwie 2016, 23:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 wrz 2009, 14:36
Posty: 415
GG: 2487564
Lokalizacja: Wilkowice k. Bielska-Białej

Cytuj:
2. Rozpórka to pałąk do plandeki - łańcuch jest spinaczem burt.
A teraz z innej beczki, mając solówke wywrotkę burty boczne otwierane 4,3m długie, rzadko bo rzadko ale zdarza się że przy mokrym mule trzeba spiąć burty pasem dla bezpieczeństwa (raz mi się otwarła na rondzie) myślałem o założeniu właśnie łańcucha na środku tylko boję się jednego, czy podczas ładowania np mułu wiadomo jaką to ma postać czy łańcuch nie wciągnie burt do środka? Z moich obserwacji mało kto przy otwieranych bocznych burtach bez słupka po środku ma łańcuch. Przerabiał ktoś temat?


Post Wysłano: 25 kwie 2016, 10:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Mam burty ~4m i ~4,7m i ich nie spinam na środku. Co prawda nie wożę mułu, ale różne pozostałe rzeczy i owszem, w tym drewno się zdarza.
Ja bym skupił się na klamkach, bo one puściły.


Post Wysłano: 25 kwie 2016, 21:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Cytuj:
2. Rozpórka to pałąk do plandeki - łańcuch jest spinaczem burt.
A teraz z innej beczki, mając solówke wywrotkę burty boczne otwierane 4,3m długie, rzadko bo rzadko ale zdarza się że przy mokrym mule trzeba spiąć burty pasem dla bezpieczeństwa (raz mi się otwarła na rondzie) myślałem o założeniu właśnie łańcucha na środku tylko boję się jednego, czy podczas ładowania np mułu wiadomo jaką to ma postać czy łańcuch nie wciągnie burt do środka? Z moich obserwacji mało kto przy otwieranych bocznych burtach bez słupka po środku ma łańcuch. Przerabiał ktoś temat?
Możesz dać linkę stalową cieńką - mniejsza płaszczyzna. Tak czy owak burt wciągnąć nie powinno. Też będę zakładał do meiller kippra 4,6 z 2 osiowego podwozia bo dokładam jeszcze jedną burtę na wysokość pod wożenie zboża i dolną trzeba na górze spiąć, ale muszę zastosować zamek by szło z ładunkiem odczepić łańcuch w celu otwarcia burty do rozładunku.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: