Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 kwie 2015, 12:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2015, 12:05
Posty: 2

Witam serdecznie wszystkich.
Pracuje dla firmy produkującej meble metalowe.Planujemy zakupić Samochód ciężarowy który będzie jeździć do Niemiec z towarem.Mam dużo pytań dotyczących samego samochodu jak również płac i opłat.Czy jest ktoś chętny kto może mi pomóc i odpowiedzieć na kilka pytań.
Czytałem kilka tematów i widać ,że zalogowani są tu znawcy tematu lecz odpowiedz na moje pytania nie znalazłem.

Czy jest ktoś chętny na dyskusję tu lub priv?


Pozdrawiam


Post Wysłano: 09 kwie 2015, 16:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Odpowiedzią na większość pytań będzie, żebyś to zlecił komuś na zewnątrz. Z transportem jest tyle zachodu, że szkoda zawracać sobie głowę i lepiej energię i funduszę przeznaczyć na to co robicie, jako firma, najlepiej.


Post Wysłano: 09 kwie 2015, 19:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
lecz odpowiedz na moje pytania nie znalazłem.



Pozdrawiam
niemożliwe słabo szukałeś.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 09 kwie 2015, 21:21

Zakładam, że stawki, jakie proponujecie za transport są nie do zaakceptowania przez przewoźników. Niemniej jednak jak przeprowadzicie kalkulację kosztów (podatki, paliwo, opłaty drogowe, leasing, ubezpieczenie, kierowca, przeglądy) to wniosek będzie prosty: taniej będzie zlecić komuś z zewnątrz taki transport, jak samemu brnąć w kolejny temat jakim jest transport.
Zakładam, że zainteresowani jesteście samochodem do 7,5 t DMC, a wkrótce w Niemczech wejdą opłaty i za ten typ samochodów.


Post Wysłano: 09 kwie 2015, 23:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2015, 12:05
Posty: 2

Witam,
rozumiem jednak zostałem poproszony przez przełożonych o sprawdzenie kosztów i dowiedzenie sie jakie auta są najlepsze,więc nie wnikam czy sie opłaca:)

Auto jakie wymiarami nam odpowiada to Man tgl 12 250 wymiary jakieś 7.20 x 2.48 x 2.50.
ważne ,że bylo ponad 2,40 szerokie ponieważ chcemy zmieścić 2 palety obok siebie.Wyższy też nie jest potrzebny2,5 m starczy.Nasze meble są lekkie więc udźwig samochodu nie musi być duży.
Do tego potrzebujemy przyczepe.Obie paki z windami.
I teraz moje pytanie co myślicie o tym modelu? Słyszałem ,że to najpopularniejsze samochody w tej klasie,ale czy są bezawaryjne i jest to najlepszy wybór?
Może polecacie coś innego spełniające te kryteria?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za poświęcony czas


Post Wysłano: 10 kwie 2015, 10:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

ten model faktycznie jest niezły i sporo tego jeździ.
jednak większość zabudów jest wyższa bo to z reguły są zestawy kubaturowe.
kupując taki pojazd z windą masz małe szanse by zaczepić do tego tandem musiała by być przyczepa z obrotnicą , a wtedy ledwo ledwo wystarczy długości zestawu.
co do kosztów w takim zestawieniu koszty (poza bieżącymi eksploatacyjnymi typu paliwo i też nie do końca) są prawie takie same jak na dużym zestawie do tego jeszcze dochodzi dozór podestów załadowczych, ale co tam bogatemu wszystko wolno.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 15 kwie 2015, 21:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2011, 14:40
Posty: 111
GG: 10725990
Samochód: Bus
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Witam. 8)

W sumie w tej klasie tonazowej znajdziesz model u kazdego producenta z wielkiej siodemki. Wg mnie poszedles w dobrym kierunku. MAN w tej wersji to chyba najlepszy kompromis miedzy cechami uzytkowymi, funkcjonalnoscia a kosztami.

Napisales ze bardziej od ladownosci stawiacie na kubature pojazdu. Przy zastosowaniu 12 tonowego podwozia z winda ladownosci zostanie +/- 4,5 tony, moze troche wiecej.

Obrazek

Jesli przyczepa to odpowiednia powinna byc centraloosiowka z dwoma osiami.

Obrazek

Z montazem windy w takiej przyczepie nie powinno byc problemow. Jest to raczej rzadkosc ale tego typu zestawy mozna spotkac wiec ktos takie robi. Byc moze warto zastnaowic sie nad montazem skladanej windy.

Obrazek

Jakis czas temu firma GNIOTPOL chwalila sie ze robi zestawy maksymalnie szerokie w srodku. Pewnie odpowiedza Ci na reszte watpliwosci. :roll:

PS: Temat powinien byc zalozony gdzie indziej tak zeby wszystko gralo :D


Post Wysłano: 26 kwie 2015, 11:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

http://otomoto.pl/oferta/-ID2bG67v.html myślę, że taki Man by sprostał waszym wymaganiom, ma już windę więc połowa sukcesu znalezienie takiego pojazdu ;)


Post Wysłano: 29 kwie 2015, 8:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 kwie 2015, 7:45
Posty: 3
Lokalizacja: Łódź

Wygląda fajnie ciekawe czy tak samo chodzi


Post Wysłano: 02 maja 2015, 22:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 maja 2015, 22:27
Posty: 1
Samochód: atego

Witam jestem akurat w temacie bo mam firmę mamy solówki 12dmc i latamy w kółkach na zachodnie niemcy i benelux. Ogólnie to taki transport zlecił bym podwykonawcy bedzie najtaniej. A jeśli upieracie się na swój transport to polecam mercedesa atego. Jest duzo solidniejszy od mana i bardziej niezawodny. Spalanie solo modelu 1229 wychodzi koło 20 litrów. Jak macie latać na niemcy to polecam przyczepę jedno osiową na bliżniaku i autko euro 5. Od listopada wchodza opłaty za autostady u niemca.(https://www.toll-collect.de/pl/toll_col ... _2015.html ) .Ze zdaniem kolegi który sądzi że koszty są jak w duzym nie zgodzę się . Spalanie duzo mniejsze , prostsza konstrukcja duuuzo tańsze opony ( merc ma 19.5 cala TGL ma małe 17,5.) no i od października opłaty niemieckie będą liczone od ilości osi .Tyle ode mnie Pozdrawiam. :mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: