Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 lip 2009, 22:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Mam pytanie - jak transportuje się zimą ciecze o temperaturze zamarzania zbliżonej do wody?

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 21 lip 2009, 23:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Wiem, że parafinę po prostu dogrzewa się, i gdy zaczyna zamieniać się w ciało stałe rurami tłoczone jest ciepłe powietrze. Odbywa się to w wyznaczonych miejscach(np. myjniach itp.)


Post Wysłano: 22 lip 2009, 19:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Mam pytanie - jak transportuje się zimą ciecze o temperaturze zamarzania zbliżonej do wody?
Większość beczek czy to chemicznych czy spożywek jest wyposażone w normalne ogrzewanie. Poza tym większość beczek jest izolowana co zapewnia utrzymanie pewnej temperatury.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 22 lip 2009, 22:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2008, 19:21
Posty: 11
GG: 0
Samochód: Man TGA

Cytuj:
Koledzy, mam pytanie: jaką pojemność mają poszczególne komory takiej cysterny LAG jak na zdjęciu? Przy każdym włazie podana była wartość, ale nie wiem czy dobrze dostrzegłem: czy możliwy jest układ 11 500 - 7 000 - 11 500 litrów?

Obrazek

Z góry dziękuję za informację!
Pozdr.

Pewnie, że możliwe 2x11.500 i 1x 7 to wcale nie jest tak dużo tylko 30tys. L. Taty beczka nie pamiętam dokładnie ile ma ale 5 komór i chyba z 38tys. L. Wcześniej miał 7 komorową ale trochę mniej brała około 32-34 tys. L


Post Wysłano: 23 lip 2009, 0:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2006, 21:14
Posty: 99
Samochód: Renault Magnum 460 DXI E5
Lokalizacja: Poznań

Borek i Luco, dzięki za odpowiedź, Panowie! :D

A co do sprawy poruszanej już jakiś czas temu, to w Polsce cysterny do wożenia gazów, takich jak amoniak, ma na pewno (a przynajmniej miała) firma Pojken z Barlinka (woj. zachodniopomorskie). Jeździły one pod ciągnikami MAN w kierunku Skandynawii, regularnie odpływały promami ze Świnoujścia i zawsze czekały na "Kopernika" albo "Śniadeckiego", bo te promy brały ADR. Mam ze dwa czy trzy na zdjęciach, ale jeszcze papierowych więc będę musiał zeskanować. Same cysterny wyglądały bardzo charakterystycznie i miały nawet na poszyciu duże napisy ostrzegawcze "Amoniak".

Pozdrawiam!

_________________
POLSKA--->NORWEGIA--->POLSKA
POLSKA---> SZWECJA --->POLSKA

Renault Trucks


Post Wysłano: 04 wrz 2009, 23:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2009, 14:47
Posty: 2
GG: 1277562

Witam,
to mój pierwszy post na danym forum, ale już dłuższy czas czerpałem z niego informacje :wink:. Jednak teraz mam małą prośbę czy może ktoś jeździ na cysternach LDS`u?? Piszę pracę dyplomową na temat transportu materiałów niebezpiecznych w cysternach i przydały by mi się zdjęcia tabliczek znamionowych z cystern NPA-36 oraz NCH-30. Naprawdę byłbym bardzo wdzięczny :D Jakby ktoś był z okolicy Teresina znajdującego się koło sochaczewa to stawiam browara :> W przypadku podesłania świadectwa dopuszczenia cysterny NPA-36 i ciągnika siodłowego FL to stawiam niezłą flaszkę od ręki.
Pozdrawiam
Mirek


Post Wysłano: 06 wrz 2009, 9:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Narazie znalazłem tyle, jakosć nie rewelka ale wtedy tylko taki sprzęt miałem:
ObrazekObrazek
Nie wiem czy sie przyda: (Przyczepa paliwowa Stokota):
Obrazek

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 06 wrz 2009, 18:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2009, 14:47
Posty: 2
GG: 1277562

Dzięki, za zainteresowanie. Szkoda że taka jakość, ale przynajmniej widzę jak to mniej więcej wygląda. Najwyżej dzięki wzorowi zrobię tablice w wordzie :) Bo już mam gazówkę i teraz tą NPA. Tylko brakuje NCH. Oczywiście jakbyś był w okolicy Tersina to piwko stawiam:) Byłem w LDS`ie ale w nowych cysternach mają chromowane te tabliczki i nie ma jak zdjęcia zrobić. Ładnie wyglądają ale ogólnie pomysł do dupy z tym chromowaniem.


Post Wysłano: 08 sty 2010, 20:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2007, 21:07
Posty: 258
GG: 2578718
Lokalizacja: Lublin

Mam pytanie odnośnie przewozu spirytusu w cysternie . Chodzi mi o to na co uważać itp. Takie ogólne informacje .

I jeszcze tak dla potwierdzenia , spirytus przewozi się w cysternie chemicznej ?

Za wszelkie informacje z góry dziękuję :)

_________________
Scania V8 Power


Post Wysłano: 08 sty 2010, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Mam pytanie odnośnie przewozu spirytusu w cysternie . Chodzi mi o to na co uważać itp. Takie ogólne informacje .

I jeszcze tak dla potwierdzenia , spirytus przewozi się w cysternie chemicznej ?

Za wszelkie informacje z góry dziękuję :)
W chemicznej. Na co uważać? Chyba jak zwykle przy ADR i cysternie oraz odpowiednie plombowanie pojazdu/cysterny przy urzędniku celnym. Tak samo rozplombowanie pojazdu. Jeśli masz "listwę" to samochód musi być idealnie w poziomie. Nie wiem co jeszcze pisać...
Z resztą podjedź w Lublinie do Polmosu. Tam możesz czasem spotkać cysternę wuja (teraz wraca z Francji na Ostrów Wlkp.) albo inne cysterny. Zawsze można zagadać z kierowcami i przy okazji pozdrowić Apostołów od Kosima :)

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 10 sty 2010, 23:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Spirytus wozi się też w specjalnych cysternach, takie naczepy robi np. firma LDS.


Post Wysłano: 14 sty 2010, 12:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2007, 21:50
Posty: 317
GG: 4628636
Lokalizacja: Warszowice

nie zapominajcie o nas STRAŻakach:
Obrazek

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.


Post Wysłano: 14 sty 2010, 12:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

karakan, rzadko spotyka się takie auta, jeździ to normalnie do akcji pożarniczych czy raczej w sytuacjach gdy zabrakło wody np w mieszkaniach?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Post Wysłano: 14 sty 2010, 12:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

To i ja dodam zdjęcie pojazdu który jakis czas temu miałem przyjemność prowadzić, co do twojego pytania to tego typu pojazdy wyjeżdzają do bardzo dużych pożarów więc nie za często sie to zdarza.

Obrazek

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Post Wysłano: 15 sty 2010, 9:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
karakan, rzadko spotyka się takie auta, jeździ to normalnie do akcji pożarniczych czy raczej w sytuacjach gdy zabrakło wody np w mieszkaniach?
Rzadko? Bo ja wiem... Jak ktoś ma styczność z PSP to może powiedzieć, że takie pojazdy a raczej zestawy są stosunkowo często spotykane. Na pewno stoi coś takiego w Mińsku Maz. w jednostce, w Warszawie też jest chyba kilka (dokładnie nie wiem ile, musiałbym się podpytać).

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 15 sty 2010, 12:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Tego typu zestawy można spotkać praktycznie w każdym większym mieście, kilka lat temu był jeszcze Jelcz 417 z cysterną ale został sprzedany.

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Post Wysłano: 15 sty 2010, 13:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2007, 21:50
Posty: 317
GG: 4628636
Lokalizacja: Warszowice

Cytuj:
karakan, rzadko spotyka się takie auta, jeździ to normalnie do akcji pożarniczych czy raczej w sytuacjach gdy zabrakło wody np w mieszkaniach?
Jak wiadomo w W-wie jest ciasno, no i cięzko byłoby dowożic jednorazowo 2,5 czy 6 ton wody dlatego ten pojazd jest żadko dysponowany,
Kamilw Warszawie jest jedna ta cysyerna w JRG 17 jak widac

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.


Post Wysłano: 15 sty 2010, 14:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...I jeszcze tak dla potwierdzenia, spirytus przewozi się w cysternie chemicznej ?
jeszcze: gdzie przytknąć usta aby sprawdzić, czy to spirytus?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 05 mar 2010, 1:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Może znajdzie się osoba która przybliży obsługę cysterny spożywczej, jak wyglądają załadunki, rozładunki, jakie są rodzaje złączek, zaworów, kiedy które się otwiera, i jakie są główne problemy z eksploatacją takiego sprzętu :?:

Częściowo temat opisany jest w "Pawtransie" (firmy), ale mam niedosyt, a w necie też nie mogę nic znaleźć.


Post Wysłano: 05 mar 2010, 1:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

W Szczecinie do tych celów mamy Actrosa Mp2 w niskiej kabinie z podobną beczką jak Magnumka ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: