Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 lis 2012, 19:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lis 2011, 11:28
Posty: 155
Samochód: VOLVO

Mam takie pytanie, czy przerabiał ktoś zwykłą plandeke na firanke? Mam naczepe schmitz z 2004r plandeke z pełnymi drzwiami z tyłu i zastanawiam się czy przerabiać ją na firanke czy lepiej sprzedać i kupić inną. Trochę mi szkoda się jej pozbywać bo jest w dobrym stanie. Może już ktoś robił takie coś i wie jakie są koszty.


Tytuł: Re: Schmitz
Post Wysłano: 07 lis 2012, 21:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Najlepszym rozwiązaniem jest kupić cały stelaż od firanki z szynami itp. Możesz zrobić prowadnice samemu, ale nie wiadomo czy dobrze ci to wyjdzie. ;) Musiałbyś przełożyć cały stelaż i nie ma żadnego problemu. Troche zabawy jest, ale dla chcącego nic trudnego.
Tu masz coś takiego:
http://otomoto.pl/schmitz-kompletny-ste ... 73108.html

Czy się opłaca? Jeżeli masz naczepe z porobionymi hamulcami, z dobrymi osiami i ich podzespołami to sądzę, że tak.

_________________
C, CE, KW :)


Tytuł: Re: Schmitz
Post Wysłano: 07 lis 2012, 22:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Akurat w takim przypadku potrzebne Ci są jedynie same szyny od firanki, gdyż otwory po których poruszają się dach i słupki są takie same w firance jak i w standardowej naczepie. Akurat Schmitz ma to do siebie, że stelaże ze starych naczep pasują również do tych dużo młodszych roczników (sam zakładałem stelaż z naczepy z 1996r do Schmitza z 2004r.) :wink:


Tytuł: Re: Schmitz
Post Wysłano: 08 lis 2012, 14:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lis 2011, 11:28
Posty: 155
Samochód: VOLVO

Dzięki za odpowiedź. Popytam w okolicy u handlarzy może ktoś sprzeda w dobrej cenie.


Tytuł: Re: Schmitz
Post Wysłano: 13 lis 2012, 0:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Trzeba zmienić, szyny, dach, plandekę z obu stron, i nie wiem czy Twoja naczepa ma od dołu rynienke gdzie klamry łapią, w końcu z tego co rozumiem to masz burty? Musisz zrobić kosztorys i porównać ceny naczep. Jeśli by Ci się udało, Twoja naczepa zyska na wartości i wizualnie też zyska, chyba :P


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: