Strona 71 z 78 [ Posty: 1541 ] Przejdź na stronę Poprzednia 169 70 71 72 7378 Następna
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2011, 17:56
Posty: 59
GG: 0

To jakiś nowy typ ???? pokłady po 180 cm ??? Możesz ładować na 2 pokłady bydło ?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Cytuj:
Jaka waga takiej naczepy? Ostatnio szofer mówił, że jego zestaw Scania 3ośka + przyczepa 3ośka na pusto 28t. Możliwe to?
Naczepa waży 12500 kg. Cały zestaw z pusto z pełnymi kotłami ok 22500 kg. Auto z przyczepą raczej ok 24 ton waży.
Cytuj:
To jakiś nowy typ ???? pokłady po 180 cm ??? Możesz ładować na 2 pokłady bydło ?
Tak, to jest obniżana konstrukcja i mogę ładować bydło na 2 pokłady.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 cze 2007, 17:02
Posty: 36
Lokalizacja: Radom

Ktoś tu chyba wreszcie się doczekał na naczepke. Flota się powiększa...... ;)

_________________
...::SCANIA R 620 i naczepa PEZZAIOLI 4 piętra::...
...::SCANIA seria R-King of POWER::... :twisted:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 sty 2012, 16:12
Posty: 295
GG: 44807873
Samochód: daf xf 95
Lokalizacja: Kościan

Cytuj:
Daf z nową Pezzaioli :arrow:
Dafik stoi w ESA Poznań z lekkimi brakami w plastikach. :(

_________________
!!!!! B R E D L A S T !!!!!


Ostatnio zmieniony 27 sie 2013, 19:12 przez DamLen, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie cytuj zdjęć.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Cytuj:
Dafik stoi w ESA Poznań z lekkimi brakami w plastikach. :(
No niestety, samo życie :( Widzę, że wywiad szpiegowski dobrze działa :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 425
Samochód: Atego 1528 Scania 114 Iveco50c18

Taki mały off top wie ktoś jakiej chemi uzywaja na zakładach do mycia ?
I jakich myjek używacie ?? ew co polecili byscie zakupić do mycia byczkowozu ?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Cytuj:
Taki mały off top wie ktoś jakiej chemi uzywaja na zakładach do mycia ?
I jakich myjek używacie ?? ew co polecili byscie zakupić do mycia byczkowozu ?
Ze środków to mogę polecić Dimer. Bardzo dobrze rozpuszcza żółte plamy po krowach nie niszcząc lakieru.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Koledzy, czy ktoś pomoże w zidentyfikowaniu firmy do której należy poniższy zestaw?

Obrazek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Cytuj:
Koledzy, czy ktoś pomoże w zidentyfikowaniu firmy do której należy poniższy zestaw?
HEINZ MEYER Viehhandels :wink:

Odpoczynek w Czechach :arrow:

Obrazek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Te 105tki to z jednej firmy? Jeżeli można wiedzieć, to z jakiej? Widziałem już kilka razy takie czarne sprzęty 'no name".


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Cytuj:
Te 105tki to z jednej firmy? Jeżeli można wiedzieć, to z jakiej? Widziałem już kilka razy takie czarne sprzęty 'no name".
Te 105tki są od Kauca.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 13:47
Posty: 415
GG: 32844623
Lokalizacja: Radomsko

Volvo FH z firmy Van den Berkmortel B.V.

Obrazek

Best regards for driver! :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 maja 2012, 20:02
Posty: 9

Widziałem w tą czarną 105 koło twojego Volva na Maga Washu w Padborgu :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Sete - Francja :wink:

Obrazek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 cze 2011, 9:39
Posty: 246
Lokalizacja: Warszawa

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2011, 17:56
Posty: 59
GG: 0

K&M Spotkany na Słowacji

Obrazek


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2011, 17:56
Posty: 59
GG: 0

Hunland spotkany na Barwinku

Obrazek


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 425
Samochód: Atego 1528 Scania 114 Iveco50c18

Również, na mocy samego rozporządzenia (WE) nr 561/2006, obowiązkowi rejestracji aktywności kierowcy nie podlegają przewozy wykonywane:
pojazdami będącymi własnością organów publicznych, lub wynajmowanymi przez nie bez kierowcy, w celu wykonywania przewozów drogowych, które nie stanowią konkurencji dla prywatnych przedsiębiorstw transportowych;
pojazdami używanymi lub wynajmowanymi bez kierowcy przez przedsiębiorstwa rolnicze, ogrodnicze, leśne, gospodarstwa rolne lub rybackie do przewozu rzeczy w ramach własnej działalności gospodarczej w promieniu do 100 km od bazy przedsiębiorstwa;
ciągnikami rolniczymi i leśnymi używanymi w działalności rolniczej lub leśnej, w promieniu do 100 km od bazy przedsiębiorstwa, które jest właścicielem lub użytkownikiem takiego pojazdu;
pojazdami lub zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony, używanymi:
? przez operatorów świadczących usługi powszechne określone w art. 2 ust. 13 dyrektywy 97/67/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 grudnia 1997 r. w sprawie wspólnych zasad rozwoju rynku wewnętrznego usług pocztowych Wspólnoty oraz poprawy jakości usług do dostarczania przesyłek w ramach usług powszechnych, lub
? do przewozu materiałów, sprzętu lub urządzeń do użytku kierowcy w trakcie pracy.
Pojazdy takie są używane wyłącznie w promieniu 50 km od bazy przedsiębiorstwa oraz pod warunkiem że prowadzenie takich pojazdów nie stanowi głównego zajęcia kierowcy;
pojazdami poruszającymi się wyłącznie po wyspach o powierzchni nieprzekraczającej 2 300 km2 w strefach, które nie są połączone z resztą terytorium kraju mostem, brodem, lub tunelem przeznaczonym dla pojazdów silnikowych;
pojazdami używanymi do przewozu rzeczy w promieniu 50 km od bazy przedsiębiorstwa, z napędem na gaz ziemny lub ciekły lub z napędem elektrycznym, o dopuszczalnej masie całkowitej, wraz przyczepami lub naczepami, nieprzekraczającej 7,5 tony;
pojazdami używanymi do nauki jazdy i egzaminów w celu uzyskania prawa jazdy lub świadectwa kwalifikacji zawodowych, pod warunkiem że nie używa się ich do zarobkowego przewozu rzeczy lub osób;
pojazdami używanymi w związku z odprowadzaniem ścieków, ochroną przeciwpowodziową, konserwacją urządzeń zaopatrujących w wodę, gaz i elektryczność, utrzymaniem i kontrolą dróg, zbieraniem odpadów z gospodarstw domowych i ich wywozem, usługami telegraficznymi i telefonicznymi, nadawaniem programów radiowych i telewizyjnych oraz wykrywaniem nadajników lub odbiorników radiowych lub telewizyjnych;
pojazdami wyposażonymi w 10 do 17 miejsc siedzących, używanymi wyłącznie do niehandlowego przewozu osób;
specjalistycznymi pojazdami do przewozu wyposażenia cyrków i wesołych miasteczek;
specjalnie wyposażonymi pojazdami szczególnego zastosowania, które w podstawowym zakresie służą celom edukacyjnym w czasie postoju;
pojazdami używanymi do odbioru mleka z gospodarstw rolnych oraz odwożenia do nich pojemników na mleko lub produktów mlecznych przeznaczonych na pasze zwierzęce;
specjalistycznymi pojazdami do przewozu pieniędzy oraz/lub przedmiotów wartościowych;

pojazdami używanymi do przewozu odpadów lub tusz zwierzęcych nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi;

pojazdami używanymi wyłącznie na drogach wewnątrz obiektów, takich jak porty, obszary międzyportowe oraz terminale kolejowe;
pojazdami wykorzystywanymi do przewozu żywych zwierząt z gospodarstw na miejscowe targowiska i z powrotem lub z targowisk do miejscowych rzeźni w promieniu do 50 km.





Chodzi mi o 2 punkty zaznaczone na czerwono:) :mrgreen:
Czy montując sejf w kabinie oczywiście z papierami mogę pominąć tacho? wiem ze volvo montuje/montowało cos takiego w osobówkach i sprzedawało jako bankowozy w celu odpasania vatu

punkt 2

Skupy mam wynajęte około 200km od bazy głównej jak to udokumentować/co mieć przy sobie ze nie muszę przestrzegać tacho w promieniu 50km ?


I czy jako właściciel samochodu mogę zrobić jakiś myk by nie obowiązywał mnie tachograf?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2010, 17:00
Posty: 369
GG: 5566870
Samochód: scania
Lokalizacja: Jędrzejów

myślę ze prędzej uzyskasz odpowiedz w temacie dot, czasu pracy kierowców

_________________
http://campaign.scania.com/v8/
http://www.youtube.com/watch?v=lC9t524ddW0
http://www.youtube.com/watch?v=jjAPIDTO6RA
skup-rewal.pl


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
specjalistycznymi pojazdami do przewozu pieniędzy oraz/lub przedmiotów wartościowych;
kiedys bylo glosno o osobowkach które wykorzystowano do odliczania vatu przerabiajac je na wlasnie takie dziwadla, auto musi miec homologacje na pojazd specjalny to raz, dwa to wyposazenie w GPS i sejf z prawdziwego zdarzenia a nie metalowy schowek na kluczyk, pozatym nie wiem czy moglbys wozic cokolwiek poza tymi pieniedzmi/wartościami gdybys juz mial auto przystosowane.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 71 z 78 [ Posty: 1541 ] Przejdź na stronę Poprzednia 169 70 71 72 7378 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: