Strona 133 z 139 [ Posty: 2777 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1131 132 133 134 135139 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 lut 2015, 16:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Byłem wczoraj ogladac ostatnie ladowanie Antonova w Ostravie , czołgi niewiem skad targaja ale docelowo leca do Nigerii :wink:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 03 lut 2015, 11:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sty 2010, 0:49
Posty: 241

Post Wysłano: 20 lut 2015, 22:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2012, 13:09
Posty: 1015
Samochód: słaby!

Obrazek

_________________
Pilot szwedzkiego samolotu z uszkodzonym wirnikiem


Post Wysłano: 20 lut 2015, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2015, 16:16
Posty: 19
Lokalizacja: Chęciny

Co na takich naczepach się wozi? A tak wg to ona ma chyba ponad 20 lat :)

_________________
"Już Syrenka potrafiła osiągać prędkość światła…. zgaszonego. "


Post Wysłano: 20 lut 2015, 23:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Elementy dźwigu.Balasty,zblocza zawiesia.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 22 lut 2015, 18:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2007, 0:57
Posty: 242
GG: 1
Samochód: Schwerlastsattelzugmaschine
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
Co na takich naczepach się wozi? A tak wg to ona ma chyba ponad 20 lat :)
Tak jak Andrzej napisał bardzo porządna naczepa i choćby miała 40 lat będzie w użyciu....

_________________
Pozdrawiam "nienormatywnych" i "nienormalnych" na drodze.
Mega Windmill Transporter Driver


Post Wysłano: 01 mar 2015, 12:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 mar 2015, 12:10
Posty: 4

Volvo FH16 600 z Nooteboom Racibórz-Brzezie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 09 mar 2015, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2008, 5:32
Posty: 19
GG: 7477389
Samochód: Actros MpIII 2546

panowie i panie może ktoś posiada jakieś materiały (instrukcja obsługi itp) do naczepy Nooteboom Euro-59-03 (P), od niedawna taką ciągam, jest to naczepka odkupiona od firmy windykacyjnej, niedawno zakończyliśmy odbudowę tej naczepy (udało się zamknąć remont w 70 tyś zł + 280 za naczepe). Borykam się jeszcze z jednym problemem mianowicie lewy i prawy obwód poziomowania (obojętnie czy załadowany czy pusty) poziomuje się do żądanej wysokości na różnych ciśnieniach np przy załadowanej kruszarce 35t na prawym obwodzie mam 100bar a na lewym przy tej samej wysokości 140 bar. (zaznaczam że ładunek jest równomiernie rozłożony, na pusto ciśnienie między obwodami też się różni żeby było prosto to w lewy muszę nabić większe ciśnienie)

Obrazek


Post Wysłano: 10 mar 2015, 3:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2007, 0:57
Posty: 242
GG: 1
Samochód: Schwerlastsattelzugmaschine
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
poziomuje się do żądanej wysokości na różnych ciśnieniach np przy załadowanej kruszarce 35t na prawym obwodzie mam 100bar a na lewym przy tej samej wysokości 140 bar. (zaznaczam że ładunek jest równomiernie rozłożony, na pusto ciśnienie między obwodami też się różni żeby było prosto to w lewy muszę nabić większe ciśnienie)
sprawdź manometry i akumulatory ciśnienia, jakie masz ciśnienie jak opuścisz na maksa na dół? rozumie że zawsze masz tę różnice.

_________________
Pozdrawiam "nienormatywnych" i "nienormalnych" na drodze.
Mega Windmill Transporter Driver


Post Wysłano: 10 mar 2015, 7:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2008, 5:32
Posty: 19
GG: 7477389
Samochód: Actros MpIII 2546

manometry są ok, skupie się na akumulatorach ciśnień (gdy startuje od ziemi dwoma układami na raz to od razu krzywo się poziomuje.Mam jeszcze takie pytanie do wtajemniczonych jak sobie radzicie z wymianą wewnętrznego koła w pendelu (czy ośka w góre i wymiana na warsztacie)


Post Wysłano: 10 mar 2015, 14:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2007, 0:57
Posty: 242
GG: 1
Samochód: Schwerlastsattelzugmaschine
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
Mam jeszcze takie pytanie do wtajemniczonych jak sobie radzicie z wymianą wewnętrznego koła w pendelu (czy ośka w góre i wymiana na warsztacie)
jak się da to oś do góry i jazda, Ty niestety nie poszalejesz więc zostaje klucz pneumatyczny i nura pod spód... trochę to samobójstwo jak jesteś pełny ale co zrobić. :lol: Generalnie nowe (lepsze) opony zakładaj do środka..... Wracając do hydrauliki to masz balkon na elektrozaworach, masz przyciski czy wajchy na sterowaniu? Na przewodach za balkonem masz szybkozłącze czy pojedyncze gniazda zamień przewody na stronach i zobacz efekt. Jest jeszcze jeden punkt gdzie spotykają się oba obwody regulator ciśnienia na hamulcach ale jak by puszczał to ciśnienia byłyby jednakowe a naczepa kładła by się na jedna stronę pod ładunkiem do zera. Jak już się poddasz to możesz zadzwonić do "p.Michała z notobuma" i jak będzie maił dobry dzień to może coś Ci wymyśli :D

_________________
Pozdrawiam "nienormatywnych" i "nienormalnych" na drodze.
Mega Windmill Transporter Driver


Post Wysłano: 10 mar 2015, 18:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2008, 5:32
Posty: 19
GG: 7477389
Samochód: Actros MpIII 2546

Balkon jest na elektrozaworach (przyciskach) , do serwisu nootebooma i tak się w sumie wybieram, ale najpierw chce z 2-3 tygodnie polatać wyeliminować to co da się samemu rozkminić, może co jeszcze nowego wylizie. Przez najbliższy miesiąc szykuje mi się kręcenie z firmowymi maszynami koło bazy Tomaszów lubelski- Lublin, Tomaszów - Rzeszów, więc awari się zbytnio nie obawiam (w razie w to koparke czy spycharke zostawi się na parę godzin w polach :lol: ) Odnośnie tej wymiany wewnętrznego koła to rozbraja mnie myśl demontażu osi z wahacza w celu wyciągnięcia koła.


Post Wysłano: 10 mar 2015, 18:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2007, 0:57
Posty: 242
GG: 1
Samochód: Schwerlastsattelzugmaschine
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
Odnośnie tej wymiany wewnętrznego koła to rozbraja mnie myśl demontażu osi z wahacza w celu wyciągnięcia koła.
Że jak? Masz felgi przyspawane do piast a nakrętki na łożyskach do osi? :lol: :lol: masz tylko 8 nakrętek i kolo na ziemi..... jak poćwiczysz to pauzy nie wykręcisz a koło będziesz miał wymienione i jeszcze czasu wystarczy na kawę... :D

_________________
Pozdrawiam "nienormatywnych" i "nienormalnych" na drodze.
Mega Windmill Transporter Driver


Post Wysłano: 10 mar 2015, 18:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2008, 5:32
Posty: 19
GG: 7477389
Samochód: Actros MpIII 2546

jest za mało miejsca żeby wyciągnąć wewnętrzne koło (dolna rama od "muldy koparkowej" przeszkadza, jak rozbieraliśmy ośki do remontu to każdym sposobem próbowaliśmy wydostać koło niestety dopiero po skręceniu kół na maxa w jedną stronę odkręceniu 4 śrub z obudowy wachacza osi i wypchaniu osi tak około 10cm, koło można zdemontować z piasty, temat konsultowany z panem Augustyniakiem z nooteboom, px1 ma zbyt krótki skok poprawiono to w px2 )


Post Wysłano: 11 mar 2015, 11:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Forumowicze BAG,Marcin BTC i ja Driver podczas zabawy :)
https://www.youtube.com/watch?v=I4DK1kqHpZE

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 11 mar 2015, 13:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2014, 11:03
Posty: 3

Cytuj:
panowie i panie może ktoś posiada jakieś materiały (instrukcja obsługi itp) do naczepy Nooteboom Euro-59-03 (P), od niedawna taką ciągam, jest to naczepka odkupiona od firmy windykacyjnej, niedawno zakończyliśmy odbudowę tej naczepy (udało się zamknąć remont w 70 tyś zł + 280 za naczepe). Borykam się jeszcze z jednym problemem mianowicie lewy i prawy obwód poziomowania (obojętnie czy załadowany czy pusty) poziomuje się do żądanej wysokości na różnych ciśnieniach np przy załadowanej kruszarce 35t na prawym obwodzie mam 100bar a na lewym przy tej samej wysokości 140 bar. (zaznaczam że ładunek jest równomiernie rozłożony, na pusto ciśnienie między obwodami też się różni żeby było prosto to w lewy muszę nabić większe ciśnienie)

Obrazek
Dzwoń do chłopaków z Nooteboom Polska, nam zawsze pomagali szybko i bez problemów. Tu masz komórke do odpowiedzialnego za serwis gościa: 797 017 369


Post Wysłano: 11 mar 2015, 14:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2007, 0:57
Posty: 242
GG: 1
Samochód: Schwerlastsattelzugmaschine
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
Dzwoń do chłopaków z Nooteboom Polska, nam zawsze pomagali szybko i bez problemów. Tu masz komórke do odpowiedzialnego za serwis gościa: 797 017 369
to telefon do wspomnianego juz p. Michała..... jak ma dobry dzień to pomoże.... :lol:

_________________
Pozdrawiam "nienormatywnych" i "nienormalnych" na drodze.
Mega Windmill Transporter Driver


Post Wysłano: 11 mar 2015, 19:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2005, 0:37
Posty: 137
GG: 11
Samochód: FH16 750
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

z tego co wiem p. Michal tez sledzi te forum juz ci pewnie odpowiedz przygotowal i czeka na telefon :)


Post Wysłano: 11 mar 2015, 20:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Forumowicze BAG,Marcin BTC i ja Driver podczas zabawy :)
https://www.youtube.com/watch?v=I4DK1kqHpZE
Z innej beczki: Że Wam tych śmigieł na węźle w Nogowczycach jeszcze cygany nie ukradły to dziwne...


Post Wysłano: 11 mar 2015, 20:48

Cytuj:
Cytuj:
Forumowicze BAG,Marcin BTC i ja Driver podczas zabawy :)
https://www.youtube.com/watch?v=I4DK1kqHpZE
Z innej beczki: Że Wam tych śmigieł na węźle w Nogowczycach jeszcze cygany nie ukradły to dziwne...
Heh Panie, one tam stoją co najmniej od zeszłego czwartku :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 133 z 139 [ Posty: 2777 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1131 132 133 134 135139 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: