Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 lis 2011, 15:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2008, 14:31
Posty: 51
GG: 20179538
Lokalizacja: Ozorków

Nie wiem czy taki temat już był założony. Jeśli tak proszę o usunięcie. Mianowicie jakich naczep się używa do takiego transportu ? Jacy producenci naczep się specjalizują w takiej produkcji ? Jakie firmy transportowe podejmują się takich zleceń? Jak duży zysk z transportu gazu w butlach ? Na co należy uważać w takim transporcie ? Są jakieś przepisy normujące transport takiego rodzaju towarów ? Jakie typy gazu prócz Propanu-Butanu się wozi ?


Post Wysłano: 01 lis 2011, 16:01
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Jak się nie mylę to Samat wozi też butle na naczepach :]


Post Wysłano: 01 lis 2011, 16:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Firma Barter, z Sokółki (województwo podlaskie), przewożą gaz w butlach, z reguły 11 kilowe (używane w niektórych domostwach) z propanem-butanem. Najczęściej wożą to solówkami + przyczepy typu tandem (sztywny dyszel, dwie środkowe osie), z zabudowami typu bdf (jest to zwyczajna burta, ze stojakami oczywiście, ale z możliwością zdjęcia jej, po czym auto zostaje na samej ramie, i może założyć kolejną, inną zabudowę). Co do przepisów, nie wiem jakie są konkretne, tyczące się dajmy na to propanu-butanu, ale oczywistą oczywistością jest to, że obowiązkowo kurs ADR. Jak z opłacalnością nie wiem, w ramach ciekawostki, to transport w miejsca, gdzie takowe butle można kupić (swoistego rodzaju cpny gazowe, bo tam też można, stacje benzynowe i tak dalej i tak dalej). Myślę, że jednak trochę Ci to rozjaśniłem.

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Post Wysłano: 01 lis 2011, 17:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

mamy gaz propan-butan, ale też inne gazy techniczne, w rodzaju tlen, acetylen, argon.
gazy te mogą stwarzać zagrożenie ze względu na swoją łatwopalność, ale wszystkie są przechowywane w stanie sprężonym i z tego powodu również stanowią zagrożenie.

podczas przewozu butle nie mogą się przemieszczać. stosuje się metodę ścisłego załadowanie, tak aby oprócz butli nic nie mogło się zmieścić. jeżeli butli jest mniej można stosować stopbary (przegrody międzyburtowe) lub inne rzeczy np. palety.

naczepy mogą być przystosowane do przewożenia butli, wyposażone w swego rodzju klatki na butle.

jednak najczęstszym (najtańszym) rozwiązaniem są palety/pojemniki do transportu butli. w których butle są zapinane pasami i nie przemieszczają się. np. http://www.vitkovice-milmet.pl/39/pl/node/1704

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 01 lis 2011, 17:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lip 2009, 18:38
Posty: 391
GG: 5115038
Samochód: ładny
Lokalizacja: WLKP(PL)

Juna Trans z Kościana transportuje gaz w butlach (między innymi) dla firmy Linde Gaz po kraju i po Niemczech.
Co wożą?
Tlen
Azot i Argon
Wodór
Acetylen
Tlenek węgla
Dwutlenek węgla

i wiele innych gazów

Przepisy obowiązują te same co prawie wszędzie, konwencja ADR.

_________________
Nightcrawler


Post Wysłano: 01 lis 2011, 17:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2008, 14:31
Posty: 51
GG: 20179538
Lokalizacja: Ozorków

Dzięki koledzy część tematu mi już rozjaśniliście ? gdzie najczęściej w Polsce (prócz cpnów) można spotkać takie transporty ?


Post Wysłano: 01 lis 2011, 17:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2008, 14:31
Posty: 51
GG: 20179538
Lokalizacja: Ozorków

A jak z rozładunkiem ?


Post Wysłano: 01 lis 2011, 17:49

Cytuj:
Dzięki koledzy część tematu mi już rozjaśniliście ? gdzie najczęściej w Polsce (prócz cpnów) można spotkać takie transporty ?
Chociażby do firm produkcyjnych, które potrzebują różnego rodzaju gazu przy produkcji (spawanie w osłonie gazowej etc.).

Cytuj:
A jak z rozładunkiem ?
Butle w takim koszu rozładowuje się przy pomocy wózka widłowego. Cały kosz przewożony jest przez wózek, a konkretna butla na specjalnym wózku, który znakomicie ułatwia przewożenie jej w obrębie hali produkcyjnej.

http://www.denios.pl/ME_windowresize.ph ... _ap_de.jpg


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: