Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 12 maja 2007, 17:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 12 maja 2007, 18:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Obrazek Obrazek Obrazek

(C) Fotogaleria Cin


Tytuł:
Post Wysłano: 02 cze 2007, 18:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 cze 2007, 18:12
Posty: 2
Lokalizacja: Szczecin

a ma ktoś może zdjęcia, rysunki zawieszenia tej naczepy ? bo nie mam zielonego pojecia jak ono dziala i wyglada :P pomoze mi ktos ? :D plizzzzz :)


Tytuł:
Post Wysłano: 03 cze 2007, 13:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Tytuł:
Post Wysłano: 03 cze 2007, 22:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 wrz 2006, 3:24
Posty: 109
GG: 6579088
Samochód: Mercedes W124 200D
Lokalizacja: Wałbrzych

Cytuj:
a ma ktoś może zdjęcia, rysunki zawieszenia tej naczepy ? bo nie mam zielonego pojecia jak ono dziala i wyglada Razz pomoze mi ktos ? Very Happy plizzzzz Smile
Rysunków nie mam, ale każde koło ma własne niezależne zawieszenie, przynajmniej tak mi zawsze mówiono. Jeżeli tak nie jest proszę o napisanie jak to dokładnie działa...
:wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 04 cze 2007, 0:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Prince dobrze mówisz że każde koło ma niezależne zawieszenie, bo w takiej naczepie pomiędzy kołami nie ma osi, ponieważ przewożone szkło jest montowane na stelarzu, a ten stelarz jest zintegrowany z podłogą która działa jak szuflada. Naczpe się obniża, ta "szuflada" razem ze szkłem siada na podłożu, zwalnia się łapy które zabezpieczają szkło poprzez dociśnięcie go do stelarza, wtedy zwalnia się jej zaczepy i po tym ciągnik z naczepą jedzie do przodu a ta "szuflada ze szkłem" zostaje w miejscu.
Nadmieniam że ta szuflada jest równierz elementem usztywniającym naczepe bo koła zamontowane są na ścianach i nie są połączone osiami.
Mam nadzieję że trochę rozjaśniłem te sprawę, a jeśli coś się nie zgadza to proszę o korektę :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 04 cze 2007, 14:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

stasek masz rację zapomniałem o drzwiach :oops:
noon98
Wiesz nie mam zbyt wiele bo tylko jeden rysunek i do tego nie za wielki (naprawdę trudno o jakieś schematy :/ , lecz w broszurach poniżej są fotki które powinny Cię zainteresować), ale w tych naczepach każde koło jest zawieszone niezależnie na poduszce (oczywiście nie na samej poduszce, ale nie jestem pewien co do tego na czym jeszcze więc nie piszę) i każde ma swój zbiornik ze sprężonym powietrzem.
Wspomniany wcześniej rysunek:
Obrazek
by google

A tu strona producenta min. inloaderów
http://www.flexliner.de/
A tutaj bezpośredni link do broszur w formacie pdf o inloaderach przez te firmę produkowanych:
do przewozu szkła wielkogabarytowego:
http://www.langendorf.de/fileadmin/lang ... tliner.pdf
do przewozu betonowych płyt i im podobnych towarów:
http://www.langendorf.de/fileadmin/lang ... tliner.pdf

Dodatkowo gdy wejdziecie na strone producenta którą podałem wyżej, kliknijcie Produkte>Innenlader>tutaj będą do wyboru trzy rodzje naczep>i po wybraniu każdej z nich na górze strony będzie na zdjęciu naczepy napis VIDEO STARTEN Polecam oglądnięcie każdego z tych filmików, bo fajnie pokazują jak działa i jak obsługuje się taką naczepe.
Mam nadzieje że choć trochę pomogłem :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 05 cze 2007, 14:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Do grona producentów inloaderów należy też Faymonville

adres: http://www.faymonville.com


Tytuł:
Post Wysłano: 07 cze 2007, 13:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:03
Posty: 1

Mam prośbę, ma ktoś zdjęcia Emons Group.Fajne mają ciągniki i naczepy niczego sobie.

_________________
cinek003


Tytuł:
Post Wysłano: 10 cze 2007, 14:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 cze 2007, 18:12
Posty: 2
Lokalizacja: Szczecin

A ma ktoś może wymiary takiej naczepki ? :D Chociaż dlugość, wysokość i szerokość ... To już ostatnia rzecz jakiej potrzebuje :P


Tytuł:
Post Wysłano: 10 cze 2007, 15:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

Naczepa mojego taty jest długosci 10,6m. Ale co doinnych to niewiem, bo są rozne rodzaje takich naczep.


Tytuł:
Post Wysłano: 13 sie 2007, 13:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Dwa zdjęcia mojego autorstwa:

Obrazek Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 13 sie 2007, 19:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sie 2007, 16:30
Posty: 9

Moze ktos teraz by napisal jak sie jezdzi z taka naczepa na co trzeba zwracac uwage no i czy sa roznice w zarbkach moze od tej strony by sie ktos wypowiedzial, prosze o sensowne wypowiedzi...


Tytuł:
Post Wysłano: 13 sie 2007, 21:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 wrz 2006, 3:24
Posty: 109
GG: 6579088
Samochód: Mercedes W124 200D
Lokalizacja: Wałbrzych

Cytuj:
Moze ktos teraz by napisal jak sie jezdzi z taka naczepa na co trzeba zwracac uwage
Podobno trzeba uważać na zakrętach bo ta naczepa strasznie się buja.

Cytuj:
czy sa roznice w zarbkach moze od tej strony by sie ktos wypowiedzial
Akurat w delcie często jeździ się w podwójnej obsadzie na szkle i można zarobić więcej niż na zwykłym zestawie, ale trudno mi tu mówić o konkretnych liczbach...


Tytuł:
Post Wysłano: 13 sie 2007, 22:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

Różnic niema prawie żadnych. co do bujania to tutaj się nie zgodzę. Naczepa zachowuje się jak każda inna. naczepa buja się jeżeli ma nie wyregulowane poduszki. Zarobki? Takie jak kazdy kierowca, oczywiście właściciel ma o wiele większe. Czy jazda w podwójnej obsadzie? Coś mi się nie wydaje, a to dlatego ze co jestem na hucie szkla to przewaznie jest tylko jeden kierowca.


Tytuł:
Post Wysłano: 20 sie 2007, 21:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 wrz 2006, 3:24
Posty: 109
GG: 6579088
Samochód: Mercedes W124 200D
Lokalizacja: Wałbrzych

Może i zanika ale jeszcze jeżdżą i jak tata mówił mają płacone od kilometra ale ile to nie wiem... ale chyba narzekać nie mogą.


Tytuł:
Post Wysłano: 21 sie 2007, 12:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lip 2007, 19:24
Posty: 7
Lokalizacja: Zawiercie

ja narazie jezdzie na podwojnej obsadzie bo jestem na przyuczeniu pozniej dostane swoje autko Rumunia Calarasi pierwsza moja trasa :)


Tytuł:
Post Wysłano: 23 sie 2007, 22:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

Kolego mlodykierowca jeśli można wiedziec to gdzie pracujesz? Jestem prawie pewien, ze w schade w Dąbrowie Górniczej. Calarasi bylem raz, ach te drogi. ehh...


Tytuł:
Post Wysłano: 29 sie 2007, 10:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lip 2007, 19:24
Posty: 7
Lokalizacja: Zawiercie

czesc tak w schade pracuje wczoraj wrocilismy z Rumuni :) najlepsza jest obwodnica Bukaresztu jedzie sie glowna droga a 3 razy musisz pierszenstwa ustapic ogolnie w Sibiu tez objazd puszczony jest przez centrum ciezko mi sie jezdzi troche po tej rumuni ale sadze ze bedzie wszystko ok :) pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 29 sie 2007, 22:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

To kolego juz jezdzisz sam? Jak wrazenia z jazdy po Rumunii. i jak jezdzi ci się inloaderem? Mój tato teraz pojechał do Talhaim, czy jakos tak do Niemiec. złecenie od Schade.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: