Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2008, 15:56
Posty: 189
GG: 11914484

3 osiowy tieffbet mysle ze najbardziej rozsadny jest z ciagnikiem w konfiguracji 6x2, rzadko kiedy do takich stosowane sa ciagniki 6x4 ;)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2009, 1:47
Posty: 232
Samochód: 2004 volvo vnl64t300
Lokalizacja: Bychawa

Spotkał ktoś się z naczepą o obniżonym pokładzie marki Odaz 9370. Jak macie jakiekolwiek informację to proszę o wrzutę.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2015, 1:26
Posty: 4

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

witam.
orientuje się ktoś gdzie moge dostać plandeke na burtówke? :mrgreen: tzn taki mechanizm z plandeka zwijana na przednia sciane do przykrywania naczepy burtowej, widziałem takie coś we włoszech ostatnio i mnie to zainteresowało a niestety nic w polskich folderach nie ma wzmianki o tym :roll: , ile takie urządzonko może kosztować :roll:

_________________
:mrgreen:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
witam.
orientuje się ktoś gdzie moge dostać plandeke na burtówke? :mrgreen: tzn taki mechanizm z plandeka zwijana na przednia sciane do przykrywania naczepy burtowej, widziałem takie coś we włoszech ostatnio i mnie to zainteresowało a niestety nic w polskich folderach nie ma wzmianki o tym :roll: , ile takie urządzonko może kosztować :roll:
Może chodzi Ci o system CRAMARO ?? Jeśli tak to w burtówce się tego nie zrobi.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

nie nie o tym co mówisz to jest zsówany na przednia ściane jak w wywrotkach?? nie nie to wyglada tak jakby plandeka była zwijana na rurkę... co jak w wywrotce na prawa sciane tylko ze tu na przód hmm nie wiem może to jakaś samoróbka była :roll: ale chyba nie bo wyglądało na fabryczne...

_________________
:mrgreen:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

? https://youtu.be/YnmEw-3yjCk

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Witam mam pytanie do kolegów.nie wiem czy w dobrym dziale piszę ale chciałbym dowiedzieć się na temat przyczepy niskopodwoziowej.Otóż samochód to man 6x6 waga 14000kg i szef chce zakupić niskopodwozie na własne potrzeby żeby przewozić spych 22000kg i koparkę ok 20000kg.nigdy nie ciągłem niskiej i nie znam tych przepisów a na pewno waga przekroczy 40000kg czy to jest zezwolenie czasowe czy na przejazd?jak to sie ma do ilości osi ,Co z szerokością kiedy pilot potrzebny bo np.spych ma szerokość klepki 3m.Proszę o jakiekolwiek naświetlenie tematu.Dodam że przewozy mają polegać na zwiezieniu na budowe ok 30km i potem co 1-3 dni parę km.dalej przewieść.


wykupujesz raz w roku, albo raz na dwa lata pozwolenie kategorii VI i sobie śmigasz. Przy szerokości 3 metrów nie musisz mieć pilota, zestaw nie może być cięższy niż 60 ton, ale nie możesz równocześnie przekraczać nacisków na oś danej drogi. zobacz ile może ciągnąć ta solówka
https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/use ... 0oplat.pdf


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

6grupa podpunkt E jeśli dobrze zrozumiałem to można poruszać się po drogach gdzie jest np. zakaz 8ton na oś to można wtedy jechać byle nie przekroczyć 11.5ton.na oś.


nie, tyle ile można na danej drodze, ale nigdy więcej niż 11.5 tony na oś.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

prześledziłem trochę sprzedaż przyczep niskopodwoziowych i widzę że wielkiego wyboru w używkach niema.Mam pytanie czy można np.podłączyć dolly do naczepy?Jeśli tak to czy ktoś z forum ciąga taki skład jak to wygląda oddzielny dowód rejestracyjny musi być czy nie trzeba?


nie rozpędzaj się z tą przyczepą, sprawdź jaką w ogóle ciężką przyczepę możesz tym autem ciągnąć. posiadanie kategorii VI nie zwalnia Cię z przestrzegania zapisów z dowodu rejestracyjnego. w ciągniku i naczepie na razie się nie czepiają, ale zawsze się może to zmienić i nie wiem co by było w razie wypadku


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

No widzisz jesteś jak jasnowidz.spojrzałem w dowód i dmc auta 26ton a przyczepy z hamulcem 14ton.Ale dzwoniłem popytałem no i większość tych co pytałem to jezdzi podobnymi autami na pozwoleniu.I wszyscy jak jeden mówią że itd nie czepia się tego zapisu o wartości przyczepy,(na zezwoleniu).Ale jest też druga droga trudniejsza ale ponoć idzie załatwić wszystko zgodnie z literą prawa.


przecież, z tego co pamiętam, macie w firmie konia, nie łatwiej kupić podwozie?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Też to proponowałem ,ale u nas są jakby 2 firmy w firmie i on ma swojego pana i 3-ośka swojego.A jeden pan drugiego za bardzo nie lubi prosić.(jak w rodzinie)


Ciężko będzie przeskoczyć temat masy ciężarówki i załadowanej przyczepy, nie mówiąc już o przeżyciach podczas jazdy lekką solówką z załadowaną przyczepą


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Jak będziesz oglądał jakieś przyczepy patrz co w dowodzie pisze - z tego co tu piszecie potrzebujesz 4 osiową przyczepę - w Polskim prawie nie ma takiego pojazdu - przyczepa w Polsce ma max 24t DMC i tak właśnie rejestrują 4 osiowe - DMC 24 t (f2) jak dla 3 osi ...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Ma się rozumieć, że DMC zestawu ciągnik+naczepa może być w zasadzie nieograniczone, a zestawu solo+przyczepa 40t i nie ma żadnych odstępstw jak przy CS?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2011, 18:39
Posty: 360
GG: 1
Samochód: Coś tam zawsze jest
Lokalizacja: Konin, Wielkopolska i reszta świata

To u mnie conajmniej 3 zestawy latają od paru lat chyba na kartę rowerową.Sam zachodzę w głowę, jak? Zestaw, to 3 osiowe skrzyniowe bdf-y + 3 osiowa, długa przyczepa np. budowlanka. Pierwsze o ładowności min. 14-tu ton i przyczepa 16-18 ton.Nie wychodzi to w żaden sposób, jeśli chodzi o DMC zestawu a o długości całości nie wspomnę.

_________________
Ganiam hulajnogą,bo lubię świat bez pedałów.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: