Strona 7 z 7 [ Posty: 128 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

jest to dziwne no bo po co robić takie przyczpy? pod traktory?podobno niektóre np.wywrotki miały dmc zestawu nie 40-44 a 60ton.ale ja takiej nie widziałem.podobno można wystąpić o zmianę danych do producenta ale to dopiero będę się w przyszłym tygodniu dowiadywał .


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Ma się rozumieć, że DMC zestawu ciągnik+naczepa może być w zasadzie nieograniczone, a zestawu solo+przyczepa 40t i nie ma żadnych odstępstw jak przy CS?
Nie - chodzi o DMC techniczne pojazdów - jak w ciągniku często gęsto spotykasz 60t(lub więcej) tak w wywrotkach (pojazdach ciężarowych) jest to rzadkością i tu już Ci zezwolenia nie pomogą bo ten pojazd nie jest do tego przystosowany i już.

Zazwyczaj auta ciężarowe mają 44t (jak kolegi Marka) i możesz ciągnąc na pozwoleniach taką przyczepę by zmieścici się w tych 44 - a teraz na jego przykładzie - 6x6 waży pewnie ok 13,5t jak Polska zabudowa to z tonę wiecej - srednio niech będzie 14t + przyczepa 4 osie to minimum 8t a może i być 9 dodać ich koparkę 22t czyli RMC przyczepy wychodzi 30t czyli auto które może ciągnąć taką przyczepę musi być doładowane by jego RMC wyniosło trochę ponad 21t (pamiętamy przecież o zależności RMC + 40% = RMC przyczepy) - i co nam wychodzi ?? ponad 51 t ... Zostaje przekroczone DMC techniczne zestawu dla tego pojazdu i dupa - zezwolenia se można między książki włożyć skoro technicznie zestaw nie jest przystosowany pod takie masy.

Miałem kiedyś Volvo 4ośkę - DMC techniczne 65t - nie byłoby żadnego problemu - zezwolenia i ogień na tłoki :)

A że ktoś ciąga to se ciąga - ja też ciągnikiem 3 osiowym wożę se piasek(czy inny węgiel, pyry czy zboże) z 3 osiową naczepą - a kto mi zabroni ?? Ale DMC mogę mieć 40t jak inni (mimo wpisu w DR 44t).

Fajny zestaw do szamb betonowych lata po całej Polsce - 4 osiowe volvo z HDS i 3 osiowa przyczepa i wozi po dwa szamba - czasami jedno waży 20t ... I wiadomo czemu nocą jeżdzą :) Z jednym szambem przekraczają DMC 40t a co dopiero z dwoma ... Na to nawet zezwolenia nie pomogą bo na zezwolenia można ładunki nie podzielne tylko wozić.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


z okolic Radomia,tak lata, że już o nim pisano na 40TON.net... wszystko do czasu się udaje


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 paź 2008, 14:48
Posty: 20
GG: 0
Samochód: ...
Lokalizacja: Jadwisin 24 przy autostradzie A4,67-my km zjazd Jadwisin-Witkówek

Witam,

Przedstawiam Nowość MAX Trailer!
Naczepa MAX100-N-4AX-9.30 jest od teraz dostępna z płaską łabędzią szyją (grubość 120 mm). Naczepa przystosowana pod wysokość siodła 950 - 1150 mm.

DMC: 50 000 kg
Nacisk na sworzeń królewski: 18 000kg
Nacisk na osie: 32 000 kg
Ciężar własny (+/- 3%): 10 410 kg
Ładowność ok.: 39 590 kg
Długość łabędziej szyi: 3800 mm
Wysokość obciążonego siodła: 950 -> 1150 mm
Długość platformy ładunkowej: 9300 mm
Rozciągana o: 6500 mm
Rozstaw osi: 1360 mm
Tylne wychylenie łabędziej szyi: 2100 mm
Wysokość załadunkowa przy maksymalnym obciążeniu: 760 mm
Szerokość: 2540 mm
Skok zawieszenia: -45/+145 mm
Opony: 205/65 R 17.5

Obrazek

Obrazek

_________________
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych
http://wengrzyn.com/naczepy/ oraz
https://wengrzyn.otomoto.pl/


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kilka zdjęć z trasy.

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Do Porjotu poszedłeś? :D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

Akurat jestem na urlopie u siebie a kasa się przyda więc machnąłem 4 dni sobie tylko że to ten z Dolnej ;)

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:58
Posty: 449
Lokalizacja: OB

Też chciałem iść do Porjot-u, oni są za, nawet na przyuczenie ale przynajmniej komunikatywny niemiecki. Moje iś habe nie wystarczyło, no trudno.

Często gęsto parkuje na Lotosie u mnie gość z w/w firmy, zielonym mp4, ale jakoś nigdy nie mogłem go złapać podpytać.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 7 z 7 [ Posty: 128 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: