Strona 75 z 88 [ Posty: 1744 ] Przejdź na stronę Poprzednia 173 74 75 76 7788 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 kwie 2016, 20:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Zezwolenie na gabaryty kat. III to 1200 złoty na rok czasu.
Co do stosowania tablicy do oznakowania wystającego kontenera nie do końca jest mi dalej jasne.
Przepis mówi że należy oznakować wystający ładunek gdy wystaje ponad 50cm poza obrys pojazdu.
Czyli jeśli mam wysunięty zderzak z tablicami odblaskowymi i kontener wystaje za zderzak jakieś 20cm to nie muszę dodatkowo oznaczać samego kontenera mam rację czy się mylę?

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 25 kwie 2016, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Moim zdaniem nie musisz znakować "wystającego" kontenera, bo nie wystaje poza obrys pojazdu. Jedynie jeśli całość przekraczałaby dopuszczalne długości, to wówczas pozwolenie gabarytowe.


Post Wysłano: 25 kwie 2016, 20:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:
Moim zdaniem nie musisz znakować "wystającego" kontenera, bo nie wystaje poza obrys pojazdu. Jedynie jeśli całość przekraczałaby dopuszczalne długości, to wówczas pozwolenie gabarytowe.
Jak nie?
Panie, w tym wypadku kontener jest ładunkiem. Jeżeli wystaje pow . 50 cm to chyba trza oznakowac.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 25 kwie 2016, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

No tak, ale kontener nie będzie Ci wystawał poza obrys pojazdu, bo obrysem jest belka do której ten kontener jest mocowany. Zakładam, że rozciągana rama jest nadal pojazdem i tworzy jego obrys. Bo jak rozumiem, chodzi o coś takiego:
http://img.directindustry.com/images_di ... 818185.jpg

Żeby Ci kontener faktycznie wystawał poza obrys musiałbyś nie rozsuwać z tyłu ramy, co jest niemożliwe.


Post Wysłano: 25 kwie 2016, 20:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

A w 45 nie ma mocowań jak w 40?
Wydaje mnie się, ze właśnie tak jest. I kiedy nie masz rozsuwanej naczepy to się "wystaje".

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 25 kwie 2016, 21:07

Luka, są ramy pod "czterdziestki", na które kładzie się "czterdziestki-piątki" i wówczas wysuwa się sam zderzak, który jest schowany pod "puszką" - cofnięty 40cm od tylnej krawędzi kontenera, czyli w takim przypadku kontener wystaje poza obrys.
Zdjęcie poglądowe z instrukcji Wieltona:Obrazek


Post Wysłano: 25 kwie 2016, 21:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Ja mam teraz taką zapiętą! Rozciągam ogon ile się da i mogę jeszcze wysunąć zderzak i 45 wiozę na legalu, czyli można


Post Wysłano: 25 kwie 2016, 21:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

U mnie to wygląda tak w Krone z rozsuniętym zderzakiem

https://www.youtube.com/watch?v=x_SpU8G ... e=youtu.be

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 25 kwie 2016, 21:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Dobra, dobra, ja jestem student, nie profesor na UP :D

Chyba mam, z katalogu Schmitza, str. 8
http://www.cargobull.com/files/com/file ... -PC-GB.pdf

Wygląda na to, że faktycznie kontener wystaje poza obrys. Kwestia oznaczania to czy wystaje więcej, czy mniej niż 0,5m. Jeżeli zderzak jest cofnięty o 40 cm, to nie wystaje więcej niż 0,5m i oznaczać nie trzeba.

Dobrze myślę? 8)


Post Wysłano: 25 kwie 2016, 21:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Według mnie nie trzeba, ale Gdyńskie polizmajstry znalazły na to jakiś paragraf i chłopaków w Gdyni za to ścigają.
Jako ze jestem obecnie w tym temacie będę od teraz bacznie się przyglądał naczepom która ma a która niema tablicy z Gdyni

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 25 kwie 2016, 21:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Swoją drogą, ile tu jest cm? Wydaję mi się, że powinno się liczyć obrys od tego wystającego zderzaka, ale nawet gdyby od belki, to może uda się zamknąć w tych 0,5m.
Obrazek


Post Wysłano: 25 kwie 2016, 21:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Powinno być 76 cm z przodu i tyłu kontenera jak liczyć te dodatkowe 5 stóp

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 25 kwie 2016, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Matematycznie tak wychodzi, obiektyw kamery musiał zniekształcić obraz na tyle, że wydaje się, że mniej.

Tak czy inaczej, nie sądzę, żeby ten zderzak był "przypadkiem" rozsuwany. Pewnie producentowi chodziło właśnie o uniknięcie konieczności montażu dodatkowych tablic.


Post Wysłano: 27 kwie 2016, 22:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2006, 15:09
Posty: 57
Lokalizacja: Kontenery Gdynia

Na zdrowy rozum jezeli wysuniesz zderzak to on kończy obrys Twojej naczepy i nie musisz wieszać tablicy bo ładunek czyli pucha nie wystaje powyżej 0.5m za obrys jezeli byś nie wysuwał zderzaka to też śmiało możesz jechać tylko wieszaj tablice a nie będziesz miał problemów na gdyni my wozimy od kilku ładnych lat i jest okej!. ja mam naczepę rozsuwaną na środku i z tyłu tak, że mogę zamknąć całą 45tke w ramie ale co z tego jak jestem za długi... teoretycznie naczepa jest do tego przystosowana a praktycznie moge zapomnieć o tej konfiguracji (najlepsza opcja pozwalająca legalnie wozić 45tkę bez takich rzeczy jak tablice itp jest wysuwany przód przy którym kontener jest dosunięty do kabiny w takiej odległości jak naczepa z plandeką i rozsunięcie tyłu naczepy tak aby tylna belka zapinała kontener na ostatnie kostki)

_________________
A,B,C,C+E + KW.


Post Wysłano: 30 kwie 2016, 6:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Z drugiej strony, co za problem kupić tabliczkę i mocować na kontenerze?

Ja u siebie przykręciłem hermetyczne gniazdo (jak do 230V, podpiąłem się pod oświetlenie tablicy rej.), w gabarytce mam czerwonego LEDa i zwykły przewód.

Jeszcze nie widziałem, żeby inspektor się do takiego rozwiązania czepiał, a miałem nie jedną kontrolę (zderzaka nie wyciągam) ;)


Post Wysłano: 04 maja 2016, 15:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Ja mam tą, teoretycznie najlepszą opcję i wygląda to tak:
Obrazek

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 04 maja 2016, 16:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Ja mam tą, teoretycznie najlepszą opcję i wygląda to tak:
Obrazek
No tak ty masz blisko przód naczepy kabiny jak masz przednią belkę wysuniętą, a u mnie tak blisko jest naczepa bez rozsuwanej przedniej belki.
Jak bym chciał belkę rozsunąć której nie ma to by naczepa kończyła się na ścianie kabiny :mrgreen:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 04 maja 2016, 16:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Jak bym chciał belkę rozsunąć której nie ma to by naczepa kończyła się na ścianie kabiny :mrgreen:
Tobie za to krócej wyciąga się tył pod 40 czy 2x20 i przez to lepiej się jedzie z 20 solo albo jak rozładujesz przednią puszkę i z 10-12 tonami na tyle trzeba się przetransportować gdzieś dalej. No i mniej pali, bo nie ma takich zawirowań jak jedziesz z normalną 40. Plusy i minusy jak zawsze :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 04 maja 2016, 16:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Tak patrzę na twoją naczepę i ty masz chyba taki sam lub podobny rozstaw osi jak w naczepie pod 40.
Bo u mnie osie są cofnięte i pod 40 to jakieś 0,5m się rozsuwa.
Mam wrażenie że przy tym większym rozstawie osi to mniej naczepa buja ciagnikiem na dziurach jak przy standardowej 40tce

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 04 maja 2016, 17:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Tak patrzę na twoją naczepę i ty masz chyba taki sam lub podobny rozstaw osi jak w naczepie pod 40.
Bo u mnie osie są cofnięte i pod 40 to jakieś 0,5m się rozsuwa.
Mam wrażenie że przy tym większym rozstawie osi to mniej naczepa buja ciagnikiem na dziurach jak przy standardowej 40tce
U mnie wysuwa się około metra do tyłu, może nawet ciut więcej, przez co mam osie bliżej ciągnika. Przy 45 i obecnym ustawieniu naczepy, jak podniesie mi ośkę ostatnią to TRAGICZNIE się z tak długim zwisem jedzie.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 75 z 88 [ Posty: 1744 ] Przejdź na stronę Poprzednia 173 74 75 76 7788 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: