Auto-Mix - lodówki samochodowe, klimatyzatory postojowe, usługi transportowe, transport międzynarodowy.

Nowa Scania XT

40TON.netNaprawa foteli TIRDeski burtowe do naczep

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2765 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1135 136 137 138 139
Autor Wiadomość
PostWysłano: 23 lip 2017, 15:57 
Użytkownik

GG: 0
jak dasz radę przejść przez bramki bez otwierania drugiego szlabana, to idziesz jako normatywny

PostWysłano: 05 sie 2017, 13:53 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: IVECO
Witam. Panowie jak się jeździ z prętami 16m na standardowej naczepie mocno czuć ten wystający fragment?? Mam załadować to w poniedziałek gdzieś w Berlinie i troszkę mnie to martwi po małej przerwie. Dzięki

PostWysłano: 05 sie 2017, 14:41 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: F90 19.362
DEMON pisze:
Witam. Panowie jak się jeździ z prętami 16m na standardowej naczepie mocno czuć ten wystający fragment?? Mam załadować to w poniedziałek gdzieś w Berlinie i troszkę mnie to martwi po małej przerwie. Dzięki

na pewno 16m a nie 15?? pręt jak bedzie cienki to ogon 2.5 metra bedzie prawie ziemi dotykac tak sie ugnie :D jezeli to bedzie 15tka z hennigsdorfa to spoko jazda bo nisko to siedzi tylko czuj bardziej bujanie przód-tył

PostWysłano: 05 sie 2017, 19:19 
Moderator

2,5 m to nie trochę za dużo wystaje? 2m może wystawać.
15m prętów nie woziłem, ale wystające 2m owszem i dobra robotę robi spięcie ich pasem do kupy na końcu, tam gdzie wystają. Chociaż to chyba oczywiste.

PostWysłano: 06 sie 2017, 0:19 
Użytkownik

Sytuacja w DE. STVO Paragraf 22. Mierząc od tylnych czerwonych odblasków, ładunek może wystawać do tyłu na:
-1 m bez dodatkowego oznaczenia
-1,5 m oznaczone jasnoczerwoną poprzecznie usztywnioną chorągiewką o wymiarach 30x30cm lub jasnoczerwoną wiszącą tabliczką o identycznych wymiarach lub jasnoczerwonym pionowo ustawionym walcem o wysokości 30 cm i średnicy 35 cm. Podane oznaczenia muszą znajdować się na wysokości nie większej niż 1,5m od ziemi. W warunkach ograniczonej widoczności należy zamontować czerwoną lampę w tym samym punkcie co oznaczenie. Oprócz tego należy zamontować dodatkowy czerwony odblask na wysokości nie większej niż 90 cm.
-3m oznaczony jak wyżej, ale z ograniczeniem długości trasy do 100 km. Kilometry przejechane poza obszarem obowiązywania STVO nie są wliczane do tych 100km.
Jeżeli ładunek wystaje dalej to potrzebne jest zezwolenie.

Poza tym jako ciekawostka:
-ładunek może wystawać na 0,5m przed kabinę i to tylko przy wysokości pow. 2,5m (przydatne dla autotransporterów i niskopodwoziówek z frezarką do asfaltu)
-długość pojazdu z ładunkiem nie może przekroczyć 20,75m (przydatne dla aut z przyczepą)
-dopuszczalna szerokość chłodni to 2,6m, a reszty 2,55. Ponadnormatywna szerokość i wysokość jedzie wyłącznie na zezwoleniu.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2765 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1135 136 137 138 139