Strona 127 z 139 [ Posty: 2777 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1125 126 127 128 129139 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 sie 2014, 18:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2005, 16:23
Posty: 359
Lokalizacja: Łódź

Ten pozarozkładowy przejazd szynobusu był spowodowany wcześniejszym wypadkiem na innym przejeździe - inny skład uderzył w traktor, a ten feralny pociąg wracał po akcji zepchnięcia tamtego do swojej macierzystej stacji. Fatalny zbieg okoliczności. Pytanie, kto w takim wypadku powinien kogo poinformować o dodatkowym pociągu. Jak wygląda w takiej sytuacji kwestia zezwolenia? "Gdaka" wydaje kwit tylko na drogę, a zezwolenie na przejazd przez skrzyżowanie z torami jest wydawane przez PKP PLK, czy obie instytucje jakoś się ze sobą dogadują w sprawie godziny przejazdu? Gdzieś wyczytałem, że "zgoda wydana przez GDDKiA nie obejmowała jednak automatycznie przejazdu przez tory", ale nie wiem, czy to prawda, czy kolejna kaczka dziennikarska. Druga sprawa, na tym nieczynnym przejeździe są szlabany, na co dzień chyba opuszczone. W przypadku posiadania zezwolenia mogą je podnieść piloci, czy potrzebne są służby PKP?


Post Wysłano: 30 sie 2014, 19:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2005, 20:40
Posty: 358
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Cytuj:
[...]Druga sprawa, na tym nieczynnym przejeździe są szlabany, na co dzień chyba opuszczone. W przypadku posiadania zezwolenia mogą je podnieść piloci, czy potrzebne są służby PKP?
Stary przejazd, nazwijmy go drugim jest stale zamknięty, dodatkowo na gruntowej drodze dojazdowej do niego są zainstalowane bariery energochłonne, które na czas przejazdu tak długiego zestawu są tymczasowo demontowane i ponownie instalowane. Tą operacją zajmują się odpowiednie służby, a nasze przejazdy są wcześniej zgłaszane do wiadomości PKP. Ufff, całe szczęście, że byłem w tym czasie na urlopie :D

_________________
Uważaj na zapałki, którymi w czasie jazdy podtrzymujesz oczy, gdyż mogą się zapalić lub wbić w gałki oczne.


Post Wysłano: 30 sie 2014, 23:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Kilka faktów ze zdarzenia w Żabowie.
Szynobus jadący od strony Płot, Gryfic, Kołobrzegu ma troszkę ograniczoną widoczność (jakieś 300 - 400m do przejazdu ze względu na lekką górkę od tej strony) - stąd może prędkość uderzenia w rurę i zniszczenia jakie powstały na szynobusie. Nikogo nie zabrał śmigłowiec - maszynista i kierownik pociągu z lekkimi obrażaniami. Taką samą plotką jest fakt "wypięcia się" rury z naczepy.

Tory na normalnym i "gabarytowym" przejeździe są pod tym samym kątem, z tym że, na "gabarytowym" jest mniej infrastruktury co bardzo ułatwia przejazd.

Większość pilotów jeżdżących tą trasą mniej więcej zna SIECIOWY rozkład jazdy - więc wg "nas" tego pociągu tam nie miało być :) a że, kolej mam prawo do wysyłania PO SWOICH TORACH I PRZEJAZDACH wszelkiej maści pociągów towarowych, zdawczych, odbiorczych, przejazdów technicznych, podsyłek - to inna sprawa - i wcale nie muszą tego nigdzie zgłaszać - jest to opublikowane w SŁUŻBOWYM rozkładzie jazdy - który niestety nie jest ogólnie dostępny.

Przejazd "gabarytowy" od jakiegoś czasu został wydzierżawiony przez pewną poznańską firmę z czterema literami w nazwie, więc kolej nie ma nic do tego co się dzieje na przejeździe - wszystko jest kwestią umowy między daną firmą a PKP.

Za "starych" czasów barierki jak i dwa szlabany były przygotowane do demontażu. Kilka kluczy, troszkę pracy i przejazd szybko i sprawnie się odbywał. Teraz pewna firma każe sobie za demontaż i przejazd płacić - jako właściciel przejazdu.

W "starych" zezwoleniach był wpis dotyczący uzgodnienia przejazdów przez przejazdy kolejowe - nie do końca tak to brzmiało - ale było.
W nowych, nawet na duże wymiary - jakoś jeszcze nie widziałem.

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Post Wysłano: 31 sie 2014, 11:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 sty 2012, 16:12
Posty: 295
GG: 44807873
Samochód: daf xf 95
Lokalizacja: Kościan

Po drodze do Warszawy, natknąłem się na taki oto konwój. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek[url=https://flic.kr/p/oYQwAo]
;)

_________________
!!!!! B R E D L A S T !!!!!


Post Wysłano: 31 sie 2014, 11:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Trza było klupać,bym wstał.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 31 sie 2014, 12:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Też was widziałem jak w piątek tak coś koło 6 godziny się tam parkowaliście.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 31 sie 2014, 13:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 sty 2012, 16:12
Posty: 295
GG: 44807873
Samochód: daf xf 95
Lokalizacja: Kościan

Cytuj:
Trza było klupać,bym wstał.
Nie miałem sumienia żeby Cię obudzić. :)

_________________
!!!!! B R E D L A S T !!!!!


Post Wysłano: 05 wrz 2014, 21:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Cytuj:
Trza było klupać,bym wstał.
Nie miałem sumienia żeby Cię obudzić. :)
No ja wkoncu rodzinny wypad za miasto :D


Pany powiedzccie mi po kiedy to tak poskladane w banana jest?? z bliska widac ze miedzy segmentami byly takie płytk jakby teflonowe? które odpowiadaly za takie wygiecie
Obrazek

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 06 wrz 2014, 0:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2008, 15:56
Posty: 189
GG: 11914484

Wydaje mi sie ze po to, aby po zaladunku platforma naczepy byla prosta, ale to tylko moje domniemania, niech sie wypowie ktos z wiekszym zasobem wiedzy.


Post Wysłano: 06 wrz 2014, 6:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Sądząc po ciągniku i ilości osi w naczepie,ładowność jest spora.Gdyby ta podłoga była prosta,po załadowaniu 50 T ciągnęła by się po ziemi.Są naczepy z grubą podłogą,które są proste,ale tam już się nie załaduje nic wysokiego.Na tę jak widać,można wrzucić ładunek 4,20 wysoki.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 18 wrz 2014, 1:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 mar 2009, 22:15
Posty: 132

Przeglądając ostatnio internety trafiłem na informacje o pojazdach użytkowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną, jakkolwiek MANy nie robią większego wrażenia.

http://www.capcomespace.net/dossiers/es ... 3110A4.jpg

Tak pojazd wykonany przez firmę Titan wyglądają naprawdę ciekawie.

Obrazek
Obrazek

Z tego co wyczytałem to oprócz tego, że posiada elementy z Renault Premium i Magnum, ma także specjalnie zbudowane podwozie i silnik z MANa.

Więcej informacji:
http://img852.imageshack.us/img852/7340/ariane510.jpg
http://www.capcomespace.net/dossiers/es ... artie2.htm

Strona Titana:
http://www.gimaextitan.com/

_________________
Why so serious?


Post Wysłano: 18 wrz 2014, 22:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 sty 2012, 16:12
Posty: 295
GG: 44807873
Samochód: daf xf 95
Lokalizacja: Kościan

Lekko się zablokował.
https://www.youtube.com/watch?v=0mB2fYHCgRM

_________________
!!!!! B R E D L A S T !!!!!


Post Wysłano: 19 wrz 2014, 13:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 paź 2011, 0:22
Posty: 56
GG: 8673885
Lokalizacja: Lublin

Rozumiem że się zakleszczył pod mostem. I co w tej sytuacji zrobili żeby go odkleszczyć?


Post Wysłano: 20 wrz 2014, 10:37

Cytuj:
Po drodze do Warszawy, natknąłem się na taki oto konwój. :)
Obrazek

;)
też ich widziałem ;) czekałem aż zakaz poranny na Warszawę się skończy


Post Wysłano: 24 wrz 2014, 21:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

Na największym wypiźdz**wie w Wielkopolsce (czyt.Złotów-malownicze miasto w którym króluje tuning głośnych,szpachlowanych,dobitych hond civic) stawiają wiatraki,wczoraj widziałem czerwone fh16 z napisami "wild..." Nie wiem ile osiek miał w tej konstrukcji przypominającej naczepę ale zakręt 90st. pokonał szybciej i z większą gracją niż "pekaesioki" jeżdżące tam z 5 razy dziennie :D


Post Wysłano: 28 wrz 2014, 22:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2007, 0:57
Posty: 242
GG: 1
Samochód: Schwerlastsattelzugmaschine
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
Nie wiem ile osiek miał w tej konstrukcji przypominającej naczepę ale zakręt 90st. pokonał szybciej i z większą gracją niż "pekaesioki" jeżdżące tam z 5 razy dziennie :D
dawno sie tak nie ubawiłem :lol:
ale to prawda cyt.: " kolego z gabarytu przepuść Nas bo wy sie wleczecie" a potem przez 200 km nie potrafią Nas dogonić :lol:
Dla dociekliwych nie ma już ograniczenia prędkości jak to dawniej bywało, teraz musimy dopasować ją do "aktualnie panujących warunków" co oczywiście robimy :lol:

_________________
Pozdrawiam "nienormatywnych" i "nienormalnych" na drodze.
Mega Windmill Transporter Driver


Post Wysłano: 03 paź 2014, 12:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2009, 16:10
Posty: 93
Lokalizacja: Strzelce Op.

Więc minął rok od czasu jak rozpocząłem przerwę na odchowanie nowo narodzonego ....
Dziesiątego ostatnia wypłata z ZUS i trzeba by pomyśleć co dalej, jakieś zapotrzebowanie na rynku na pilota BF3? Może ktoś ma samochód do sprzedania to bym w własnym zakresie coś powojował?
Jakieś propozycje? ;)

_________________
Zezwolenia dla transportów ponadnormatywnych i nie tylko. www.zezwoleniatransportowe.pl


Post Wysłano: 03 paź 2014, 13:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Irek Strychacz kupił nowe auto :)

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 03 paź 2014, 15:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2009, 16:10
Posty: 93
Lokalizacja: Strzelce Op.

Cytuj:
Irek Strychacz kupił nowe auto :)
Właśnie tam byłem miesiąc temu i widziałem, samochód fajny z podwyższaną kabiną ... Ponoć nie wchodzi się do tej samej rzeki dwa razy ... chyba muszę szukać czegoś innego ;)

_________________
Zezwolenia dla transportów ponadnormatywnych i nie tylko. www.zezwoleniatransportowe.pl


Post Wysłano: 04 paź 2014, 0:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2009, 12:50
Posty: 9
GG: 1
Samochód: T 5

Auto super :) polecam....

_________________
A, B, B+E, C, C+E :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 127 z 139 [ Posty: 2777 ] Przejdź na stronę Poprzednia 1125 126 127 128 129139 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: