Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 kwie 2017, 19:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Czasami mamy do rozładowania po kraju jakiś doładunek z zagranicy i żeby się nie bujać niepotrzebnie dużymi przydałoby się coś większego niż nasz Jumper blaszak. Czasami zdarzy się też coś usługowo, ale nie są to ilości żeby kupować solówkę. W związku z tym chodzi o zestaw o jak największej ładowności w granicach tego co się zmieści bez tachografu i podatków od środków transportu, viaToll nie ma problemu może być, więc wszelkiego rodzaju przyczepki można zapinać. Żeby nie było niedomówień tu nie chodzi o dziadowanie busem na bliźniaku z 5t ładunku, tylko o zestaw którym przejedziemy bezstresowo koło wagi ITD, ale nie będącym jednocześnie ciężarówką.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 17 kwie 2017, 23:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

A może z Holandii ściągnąć ciągnik+naczepę na busie?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 18 kwie 2017, 6:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Jak chodzi o te "naczepy" połączone na sztywno do ramy prezentowane na 40ton, to jakoś nie widzę żeby to był popularny temat, a jestem w NL praktycznie co tydzień, więc może być problem. Prędzej idzie spotkać te małe ciągniki siodłowe.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 18 kwie 2017, 7:24
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Chodzi ci o busy z doczepą? To w Szwajcarii od groma tego jeździ. Z pewnością na ich giełdach znajdziesz takie zestawy.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 18 kwie 2017, 22:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Jak chodzi o te "naczepy" połączone na sztywno do ramy prezentowane na 40ton, to jakoś nie widzę żeby to był popularny temat, a jestem w NL praktycznie co tydzień, więc może być problem. Prędzej idzie spotkać te małe ciągniki siodłowe.
Nie, właśnie o małe ciągniki siodłowe mi chodziło. Chociaż jak wróciłem do artykułu i przypomniałem sobie szczegóły, to nie wiem czy to faktycznie ma tyle zalet i czy na przewagę nad busem z przyczepą.
http://40ton.net/35-tonowy-ciagnik-siod ... ie-zalety/


Post Wysłano: 18 kwie 2017, 23:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Z tego co wyczytałem to potrzebna licencja (w naszym wypadku wypis na kolejne auto czyli nie problem), tachograf i trzeba płacić podatek od środków transportu i co chwilę udowadniać, że to w ogóle może jeździć. Na dobrą sprawę to już lepsza solówka. Druga sprawa, że do autosu po części tym nie bardzo jechać.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: