Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2008, 20:33
Posty: 109
Samochód: MAN TGA 26.460 6x4 2003r.
Lokalizacja: Wołomin

Pytanie do uztykowankiow renault master 2010 - 2013
O jakiej wadze wozicie ładunki na autach.
Za miesiac odbieram Mastera na kolach blizniak - dobrzy byloby wiedziec jak ladunki max wozono.


dzieki za odp bede rad za kazda uwage


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2011, 14:40
Posty: 111
GG: 10725990
Samochód: Bus
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Pewne jest jedno: przesadzac nie wolno. Pozwole sobie wrzucic fotke z facebooka :roll:

Obrazek


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2008, 15:40
Posty: 172
GG: 13195351
Samochód: Opel Omega Ford Transit 2.4TD Jumbo
Lokalizacja: Kalisz

Hehe ładnie go pogięło, a później do serwisu z gębą: Panie co to za g.... mi sprzedaliście :/


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Jakiś czas temu na drodze wyprzedzałem masterka chłodnię, zarejestrowanego do 4,6t.
Pogadałem chwile z kierowcą przez cb, co i jak z ładownością, to mówił że legalnie 1300, albo 1400 kg. Zaznaczał, że ciężka zabudowa w jego przypadku.

Zwykłym na pojedynczym kole, którego ujeżdżałem przez jakiś czas, można było ładować około 950 kg, żeby się zmieścić w 3500.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2011, 14:40
Posty: 111
GG: 10725990
Samochód: Bus
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

To jest temat-rzeka, czyli ile mozna a ile laduje sie na samochody dostawcze o DMC 3,5t. Przepisy sa takie a nie inne i caly czas pracy kierowcow, przed ktorym busiarze uciekaja w najwiekszym stopniu, powinien byc rozwiazany w inny sposob. :roll:

Kilka lat temu w mojej ocenie gra byla warta swieczki. Iveco Daily czy Renault Mascott max duze, max wzmocnione rejestrowane do 3,5t, w rzeczywistosci zabieraly 5-6 t, ITD nie mialo uprawnien do ich kontrolowania wag bylo mniej itp. Teraz ITD z naciskiem sciaga takie auta do kontroli jako pierwsze, mandatow wystawiaja wiecej, mamy tez Viatoll, gdzie jazda przeladowanym busem kosztuje bodajze 3000 PLN, wagi preselekcyjne i inne nowosci. Prawda jest taka, ze era przeladowanych aut tych malych i tych duzych dobiega powolutku dobiega konca, bo wkrotce kazde "przewinienie" tego typu bedzie wychwytywane i surowo karane i to nie wazne czy to Polska czy Niemcy, choc stosunek kar do wyplat bedzie mial duze znaczenie :|

Pozwole sobie jeszcze na taki wywod. Jak wspomnialem wyzej, moim zdaniem problem tkwi w nieprawidlowym rozwiazaniu przepisow dotyczacych czasu pracy kierowcow. Dlatego firmy z samochodami o DMC 3,5 wola podjac ryzyko i przeladowywac auta i omijac czas pracy kierowcow, licencje itp, ktore sa niezbedne aby prowadzic transport powyzej 3,5t :roll:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Kamil, nie ma opcji ukarania auta do 3,5t za brak Viatolla, nawet jak będzie ważyło 40 ton( :lol: ).
Jedynie mandat 500 zł i wszystko w temacie.
Póki co tak, jest jak długo jeszcze zobaczymy.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2011, 14:40
Posty: 111
GG: 10725990
Samochód: Bus
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Widzisz, ja bylem przekonany ze tam gdzie tam ten system obowiazuje za busa ktorego RMC jest wiecej niz 3,5t placi sie mandat normalnie i 3000 za brak rejestracji w systemie Viatoll :lol:

SORRY za blad 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: