Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 wrz 2010, 12:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

A ja miałem styczność przez kilka lat z Lublinami i były tandetnie wykonane,psuło się dość często coś w nich-mimo,że nie woziły żadnego ładunku....O komforcie podróży można było zapomnieć.
Wcale nie były wytrzymalsze od innych...
Słabo,słabo i jeszcze raz mizernie.....
Jeżeli ktoś chce kupić za tą cenę-proszę bardzo,ale sam fakt,że nie wytrzymał konkurencji daje do myślenia....

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Post Wysłano: 11 wrz 2010, 12:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Cytuj:
Bo od razu skreślacie rodzimą produkcję zanim jeszcze zaistniał nowy model na rynku.
Ale to nie jest nowy model, tylko kolejne wznowienie produkcji, po trzech czy czterech wcześniejszych upadkach.
Dla mnie to jest nowy model. Co prawda w dużej części na ostatnim Lublinie, ale ma powiększoną komorę silnika, nowy silnik spełniający E4. To tak jakby powiedzieć, że Passat B4 to też nie jest nowy model tylko B3 w trochę ładniejszym opakowaniu.
Cytuj:
Cytuj:
Wyposażenie opcjonalne też nie jest takie złe.
No pewnie, że nie. Problem w tym, że takie pozycje jak regulowany fotel, kołpaki czy immobiliser jako opcja ośmieszają firmę. Wymienianie chlapaczy jako wyposażenie fabrycznego zakrawa już na niezły kabaret. O takich rzeczach w ogóle nie powinno się wspominać w ofercie. Produkt przestarzały, a marketing leży na łopatkach. :/
Ciekaw jestem co rozumieli poprzez regulowany fotel, bo może łamane oparcie i ruch fotela w poziomie to standard, ale za fotel pneumatyczny czy z regulowaną wysokością trzeba dopłacić.
Cytuj:
Cytuj:
Na pewno nie stworzy zagrożenia dla zachodnich marek, ale jest ciekawą rodzimą alternatywą na rynku.
To raczej alternatywa dla marek dalekowschodnich niż europejskich. Cena zadecyduje o wszystkim.
A co ja napisałem?
Cytuj:
I nie pisz tak jakbyśmy byli na nie, tylko dlatego że to rodzimy produkt. Ja akurat mam lekki odchył na tym punkcie i zawsze lobbuję za polskimi markami (ogólnie, nie tylko w motoryzacji). Jeżeli produkt jest polski jestem nawet skłonny zapłacić trochę więcej, ale wszystko pod jednym warunkiem - poziom nie może odstawać od tego co oferuje zagraniczna konkurencja. W przypadku lublina to jest przepaść.
Ja też nie uważam, że to co Polskie to złe. Dobrych krajowych rzeczy jest mało. Dla mnie liczy się niezawodność. Gdybym miał do wyboru porządne niełamiące się klucze Kuźni o odpowiedniej wadze, to nie kupowałbym kluczy Rothenberger'a czy Ridigd'a tylko właśnie Kuźni. Natomiast używam zgrzewarki do rur PP polskiego producenta i do tej pory mnie nie zawiodła, a niejedną kotłownię już "skleiła".

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 11 wrz 2010, 16:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Bo od razu skreślacie rodzimą produkcję zanim jeszcze zaistniał nowy model na rynku.
Ale to nie jest nowy model, tylko kolejne wznowienie produkcji, po trzech czy czterech wcześniejszych upadkach.
Dla mnie to jest nowy model. Co prawda w dużej części na ostatnim Lublinie, ale ma powiększoną komorę silnika, nowy silnik spełniający E4. To tak jakby powiedzieć, że Passat B4 to też nie jest nowy model tylko B3 w trochę ładniejszym opakowaniu.
To jest stary dobry Lublin II z nowymi lampami tylnymi, reflektorami przednimi i silnikiem z E4. Kształt i konstrukcja nadwozia pamiętają lata 80., kiedy powstał pierwszy projekt (jeszcze pod nazwą Żuk).
A Passat B4 to nie jest nowa generacja, tylko B3 po grunownej modernizacji.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 11 wrz 2010, 16:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
A Passat B4 to nie jest nowa generacja, tylko B3 po grunownej modernizacji.
To samo tyczy się tego Lublina.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 11 wrz 2010, 16:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Wracając jeszcze do konstrukcji nadwozia, to pamięta ono koniec lat 70-tych. Śmiech na sali, produkcja auta, które projektowane było ponad trzydzieści lat temu. Gdy parę miesięcy temu czystałem o planach reanimacji Lublina, to miałem cichą nadzieję, że w końcu powstanie coś innego, a nie zmienią się tylko reflektory i grill. Pomyliłem się.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 11 wrz 2010, 19:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2009, 18:50
Posty: 53
GG: 0

Widać "konstruktorzy" Lublina wzięli sobie za wzór rozwój Rosyjskiej Łady :D

Obrazek


Post Wysłano: 12 wrz 2010, 14:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 9:37
Posty: 134
Lokalizacja: Wronki

Czy ABS nie jest czasem obowiązkowy?


Post Wysłano: 12 wrz 2010, 14:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Czy ABS nie jest czasem obowiązkowy?
W samochodach osobowych.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 12 wrz 2010, 15:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

Ale za to grill ma jak HUMMER :mrgreen:

A tak na poważnie: to jest błędne koło, żeby wyprodukować coś nowego trzeba mieć duży kapitał, a żeby go mieć trzeba sprzedać dużo tego starego, a tego starego nikt nit kupi bo wszyscy chcą nowe, a nowego nie ma bo... i tak w kółko.

Ale fakt, wyposażenie to chyba biedniejsze od Gazeli.

_________________
Semper Fidelis


Post Wysłano: 13 wrz 2010, 0:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2006, 18:11
Posty: 229
Samochód: 5.2L Magnum V8 oraz 1.8 Twin Spark
Lokalizacja: Poznań

Wszak pozycja kierowcy w lublinie jest tak doskonała, że regulowany fotel to zbytni dodatek. :D Przód bardzo ładny mu zrobili, też trzeba przyznać. A spot, w którym minister rolnictwa poleca "nowy polski samochód" to już w ogóle perfekcja w każdym calu. :D

_________________
Aktualności i ciekawostki ze świata samochodów użytkowych:
40ton.net


Post Wysłano: 14 wrz 2010, 15:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

to jest cofanie się w rozwoju , niedługo w opcji będą prędkościomierz i gumowe nakładki na pedały :lol:


Post Wysłano: 14 wrz 2010, 18:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lip 2009, 13:51
Posty: 10
GG: 3599957
Samochód: Corsa B

Cytuj:
to jest cofanie się w rozwoju , niedługo w opcji będą prędkościomierz i gumowe nakładki na pedały :lol:
a w opcji będzie piechur z flagą, który będzie ostrzegał o nadjeżdżaniu tegoż zacnego pojazdu...

_________________
B. C.


Post Wysłano: 14 wrz 2010, 19:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Ja nie przesadzał bym z tym że Lubliny były takie złe. Sam jeździłem Lublinem 2 i 3 na długich trasach ( Kraków-Gdańsk ) i nie narzekałem.Oczywiście miały swoje mankamenty takie jak korodujące nadwozia ,faktycznie fotel kierowcy był za krótki i po około 200 km trzeba było wysiąść bo sztywniały nogi ,kiepskie i brudzące się lusterka ( Lublinie 2), słabe reflektory przednie ,ale jednak jest to Polskie auto .Zobaczymy jak rynek zweryfikuje marzenie o polskim przemyśle motoryzacyjnym .Według mnie jest to bardzo dobra alternatywa nie tylko dla rolników ,ale także dla firm kurierskich ,hurtowni ,wojska itp.tych firm które potrzebują pojazdów młodych na krótkich trasach .Jeśli producent pokaże wiele zastosowań tego pojazdu ( różne zabudowy ,mocne silniki ,dobry i tani serwis ,blaszki w różnych konfiguracjach ,i nastawi się na konkretnego klienta ) ma szansę nawet na sukces w sprzedaży.Jestem patriotą ,ale z taką promocją będzie ciężko (wykorzystanie polityka ),życzę szczęścia a nasze mrzonki o własnym pojeździe zweryfikuje czas.

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 17 wrz 2010, 17:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

http://moto.onet.pl/7536878,29,4,filmy.html?node=29

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 17 wrz 2010, 18:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Nie wiem czy to tylko takie wrażenie optyczne, ale w wersji skrzyniowej auto wygląda na znacznie większe od poprzedniego lublina. Ogólnie ten film jakoś tchnął we mnie nieco optymizmu. Życzę im jak najlepiej, ale na prawdę przydałoby się trochę innowacji. Z tego co widzę, poskąpili nawet na obrotomierzu :(

Czekam z niecierpliwością na ofertę cenową :]

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 17 wrz 2010, 20:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

"W przyszłości pojawią się ciężarówki"-ciekaw jestem jaką to "nowość" szykują, czy kabina Stara 200 czy Jelcza serii 300 :lol: Po obejrzeniu tego filmu doszłęm do przekonania, że wcale ten nowy Lublin nie jest taki zły, nawet nieźle ten przód wygląda :)

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 28 wrz 2010, 12:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2009, 14:03
Posty: 26
GG: 6288439
Lokalizacja: Wojkowice

Panowie, odświeżam temat, bo dopiero teraz to przeczytałem.
Napisze teraz parę banałów.
Jako obrońca lublina powiem tyle :
Dziwi mnie wasza krytyka, gdyż wszystko rozbija się o pieniądze.
Otóż samochód to narzędzie, jak każde inne.
akurat lublin wiadomo auto dostawcze, na krótkie dystanse, jeśli przejeżdzasz nim max 200 km dziennie to po co w nim centralny zamek, klimatyzacja, abs inne takie, ma jeżdzic ( długo i bezawaryjnie) i tyle.
I druga sprawa,po co kupować do dystrubucji samochód z silnikiem 140 KM, webasto itd.?
Żeby jeżdźić 120 km/h po wiejskich drogach?
Są różne samochody, o róznym przeznaczeniu, dlatego róznią się wyposarzeniem.
I oczywiście gadżety kosztują. W większości wypadków niepotrzebne gadżety :twisted: Ludzie stali się dośc wygodni poprostu...
Przód w Pasagonie jest zmieniony podobno dlatego żeby zmieścil się ten nowy silnik z EURO4 i tylko z tego powodu.


Sam mam 19 lat i o samochodach praktycznie nie wiem nic, wiec kieruję się logiką, mój brat miał kilka lublinów, teraz ma jednego z ostatnich mi3, ma go od nowości już 4 lata, żadnych awarii, pare razy pękła linka sprzęgła. Sam przejechąłem nim może z 1000 km jako kierowca i muszę powiedzieć że spisuje sie świetnie, osobiście nie podoba misię skrzynia biegów kia i ma trochę twarde zawieszenei z tyłu, ale jestem przyzwyczajony do nowych aut osobowych, wiadomo z lepszego na gorsze sie przesiąsć trudno. Nie jeździłem żadnymi innymi autami dostawczymi wiec nei mam porównania. Na krótkie dystanse sprawdza się swietnie, a co najważniejsze jest tani i doskonale sprawdza się w dystrybucji w sumie dośc cięzkich towarów.

_________________
Kurs operatorów wózków jezdniowych - 15.07.09r.
Prawo jazdy kategorii B - 14.09.09r.


Post Wysłano: 28 wrz 2010, 14:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Te same argumenty przytaczałem. Po co np. rolnikowi Sprinter do jazdy po wiejskich drogach. Taki Lublin ma swoje miejsce na rynku.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 28 wrz 2010, 19:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 11:42
Posty: 394
Samochód: cokolwiek dadza

No moze i ma ale nie za taka cene. Bo jak czytamy w artykule: "Firma DZT Tymińscy zamierza sprzedawać pasagona od 25 do 30 proc. taniej od konkurencji. Cena powinna zatem oscylować wokół 60–70 tysięcy złotych."

To troche sporo jak za auto ktore jednak konstrukcyjnie jest stare, a jezeli chodzi o wyposazenie nie oferuje nic. To lepiej dolozyc troszke, lub poczekac na wyprzedaze z koncu roku i kupic auto jakiegos zachodniego producenta, pozniej nawet jak przyjdzie do sprzedazy takiego auta to nie bedzie ono mialo tak gigantycznej utraty wartosci.

W takiej formie, to mozna by go sprzedawac za 40-50 tys. zl, gdzie moze faktycznie wielu rolnikow ktorzy nie robia nie wiadomo jakich przebiegow by sie na nie skusilo.

Ogolnie kicha, mam wrazenie ze w Polsce ludzie ktorzy sa odpowiedzialni za rozwoj to sa ludzie z przypadku.


Post Wysłano: 29 wrz 2010, 19:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Jak kilka postów wyżej napisałem jestem patriotą i będę wspierał rodzimą produkcję . Ale chciałem odnieść do tych słów
Cytuj:
Ogolnie kicha, mam wrazenie ze w Polsce ludzie ktorzy sa odpowiedzialni za rozwoj to sa ludzie z przypadku.
kolego to przykre co napisałeś , ale nie potrafił bym ubrać tego w lepsze słowa . Niestety to prawda podam kilka przykładów jeśli politykami zostają nauczyciele ,kierowcy z powodu braku pracy znajdują zatrudnienie w budownictwie ,a na siłę przemianowany rolnik ,fryzjer zasiada za kierownicą etc.(powód jest jeden brak pracy )to skutki same przychodzą . Musimy chcąc nie chcąc do tego się przyzwyczaić.Mam jednak nadzieje że kiedyś się to zmieni i takim optymistycznym akcentem kończę swój post 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: