Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 gru 2011, 14:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lis 2011, 16:35
Posty: 13
GG: 976869
Samochód: VW Crafter 35L, Ford C-max
Lokalizacja: POLSKA

Jak narazie po zakupie VW Crafterka jestem zadowolony. Dwie trasy prawie 4tys/km spalanie przy predkosciach trasa 90-110 wychodzi w przedziale 10,5 - 11L, tylko jazda normalna nie ze swiateł pierwszy i wyprzedzanie na wariata. Co do ładowności jestem mile zaskoczony ale mam poduszki z tyłu.
pierwsza trasa wyszła waga na wadze 4900 a druga 4400. Jak przez przypadek spusciłem powietrze z jednej poduszki to palca nie było gdzie włozyc miedzy gume a nadkole. Wiem zaraz sie znajdą tacy ze to niemozliwe czy szaleństwo, ale woże swoj towar i jade sobie nie za wolno ale tak by normalnie zajechac. Silnik 2.5 tdi 136KM z przełożeniem skrzyni głównej 4,37, przy niższym przełożeniu spalanie by troszki jeszcze spadło . Z ogólnych opini i rozmów z osobami ktore jeżdziły takimi autkami to spalanie wychodzi tak że jak jedziesz 120 to 12l, jak 130 to 13l jak 140 to 14l.


Skrzynia 6 biegów fajna na trase ale miasto to mieszania jest , złe przełożenia troszki jak i w sprinterach to samo , dobrze ze pracuje ok. Mogli zrobić 5 biegów jak w starych 5-biegowych skrzyniach i 6bieg jako nadbieg na trasy i było by super bo do 5 biegu po miescie by spokojnie i miło wystarczało.


Post Wysłano: 22 gru 2011, 21:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Jakie masz DMC? I ile ma przejechane ogólnie? Nasz ma 66 tys. i przy odpalaniu na zimnym chwilę chodzi nierówno, czasem nie zapali za pierwszym razem.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 23 gru 2011, 14:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lis 2011, 16:35
Posty: 13
GG: 976869
Samochód: VW Crafter 35L, Ford C-max
Lokalizacja: POLSKA

3500DMc , przebieg 35tys/km obecnie udokumentowane co rok wymiana w servisie oleju i w lutym 2011 akcja servisowa z turbina jakieś przeprogramowanie które podobno zmienia działanie turbiny co było czestym powodem ich uszkadzania sie. Wnetrze jak nówka prawie jeszcze pachnie i kupiony od jednego własciciela po 3 letnim lisingu. Za autko zapłaciłem 65tys netto i narazie warte swojej ceny i stanu technicznego
Narazie zapala bezproblemowo


Post Wysłano: 05 lut 2012, 14:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lis 2011, 16:35
Posty: 13
GG: 976869
Samochód: VW Crafter 35L, Ford C-max
Lokalizacja: POLSKA

Witam

Mam do kolegów pytanko odnośnie korektora siły hamowania w Crafterze z poduszkami pneumatycznymi. Chodzi mi dokładnie o coś takiego że jak mam napompowane poduszki to autko jakby nie siadało dla korektora siły hamowania i czy przez to moge mieć słaby hamulec.
I czy jest możliwość podkręcenia lub wyregulowania w takiej pozycji ??


Post Wysłano: 12 paź 2012, 0:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

Witam.Potrzebuje informacji na temat VW Craftera z motorem 2,5 z roczników 2009-2011 - na co zwrócić uwagę przy zakupie , co lubi sie sypać , jak z ekonomiką i kosztami servisowania. Przymierzam się do kupna samochodu w wersji 6 osobowej , maxi - najdłuzsza opcja.

Kwota jaką dysponuje to ok 50 tys zł.

Ewentualnie jakieś wskazówki na temat samochodu którym w tej kwocie zamiast Craftera waszym zdaniem można się poważnie zainteresować.

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 13 paź 2012, 18:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Mamy takiego w firmie i przy przebiegu 70 tys.km. rozszczelniła się pompa wody, wali przednie zawieszenie i ciężko pali na mrozie, a jak juz zapali to wchodzi na wyższe obroty, tak więc jeśli miałbym wybierać to wolałbym MB Sprintera, silniki ma przynajmniej lepsze.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 13 paź 2012, 19:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2010, 12:11
Posty: 406
GG: 6451835
Samochód: Crafter
Lokalizacja: Strzegom/Jaroszów [DK5]

Cytuj:
Witam.Potrzebuje informacji na temat VW Craftera z motorem 2,5 z roczników 2009-2011 - na co zwrócić uwagę przy zakupie , co lubi sie sypać , jak z ekonomiką i kosztami servisowania. Przymierzam się do kupna samochodu w wersji 6 osobowej , maxi - najdłuzsza opcja.

Kwota jaką dysponuje to ok 50 tys zł.

Ewentualnie jakieś wskazówki na temat samochodu którym w tej kwocie zamiast Craftera waszym zdaniem można się poważnie zainteresować.
A nie bierzesz pod uwagę Multivana? :wink: Też 6 osób pomieści w dobrych warunkach.

_________________
ford transit/volvo fh.


Post Wysłano: 14 paź 2012, 8:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

Do multivana nie wejdzie tyle gratów przy 6 osobach co do Craftera;)

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 02 mar 2013, 18:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 mar 2012, 13:12
Posty: 115

mamy w firmie Craftera i od dnia zakupu cały czas się psuje. Jak nie zawieszenie to silnik, jak nie silnik to co innego. Doszło do tego że stoi pod płotem i ludzie wolą jeździć Toyotą Dyną niż Vw. Dla mnie osobiście Vw LT który jest w firmie jest dużo lepszym autem przy przebiegu 280 tys niż Crafter przy 80. Poza tym Crafter wnętrzem wcale nie powala na kolana. Auto jak każde inne.

_________________
Moje przemyślenia i zdjęcia z tras www.facebook.com/KierowcaBusika


Post Wysłano: 16 wrz 2017, 14:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2017, 22:35
Posty: 85
Samochód: Man tgx

Witam

Ma ktoś jakieś opinie o nowym Crafterze.
Może ktoś używa ? Jak ten się sprawuje?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: