Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 mar 2008, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lis 2007, 18:06
Posty: 30
GG: 47555270
Samochód: MB ATEGO
Lokalizacja: Śląsk

Witam.Mam pytanie które autko jest lepsze do transportu DMC 3,5 t zastanawiam się nad Fiat Ducatu oraz Citroen Jumper (ponieważ Sprinter mnie odstraszył a konkretnie jego cena).

Więc teraz się zastanawiam nad tymi dwoma autkami no i nie wiem co o nich sądzic ponieważ chce auto do transportu po europie i czy one się wogule nadawają do takich transportów (ok 10 tyś km miesięcznie) jak z awaryjnością obydwu samochodów, jakie plusy i minusy ? Ponieważ są one bardzo podobne jednak różni się silnik (za tymi się oglądam):
Fiat Ducato : 2,3 MJ 120 KM
Citroen Jumper: 2,2 hdi 120 KM

Który z nich jest wytrzymalszy i lepiej sobie radzi z obciążeniem (będzie to plandeka 8 palet).Proszę o wszystkie możliwe informacje, szczegóły i cokolwiek wiecie o tych samochodach.
Z góry dziękuje za wszelkie dopowiedzi.

_________________
...


Post Wysłano: 16 mar 2008, 21:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

W sumie to są to bratnie konstrukcje różniące się znaczkiem na masce i kształtem deski rozdzielczej. Osobiście bym nie kupił żadnego ale...
Jeśli miał bym wybierać z pomiędzy tych dwóch wybrałbym DUCATO.
Mój kuzyn ma możliwość użytkowania właśnie takiego nowego Ducato z największym silnikiem i musze powiedzieć że nie odstępuje on standardem silnikowym, jak i wykonania za dużo od Mercedesa, Iveco, czy też VW. Mowa o blaszaku.

Nie zastanawiałeś się nad DAILY??? Moim zdaniem plasuje się on najwyżej zaraz za Mercem i VW. Sprawa warta przemyślenia, pod plandeką widywałem wiele "międzynarodowych wersji" i na żadne z nich ich kierowcy nie narzekali a rozmawiałem z wieloma. Spisałby się idealnie jeśli szukasz dobrego wozu za dobrą cenę. Bo jak wiemy są wozy takie jak VW czy MERC - dobre ale i za dobrą cenę - hehehe.
Polecam pobiegać trochę po dealerach, pozbierać sobie INFO i porównać wszystko... .

Szerokości.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 17 mar 2008, 18:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lis 2007, 18:06
Posty: 30
GG: 47555270
Samochód: MB ATEGO
Lokalizacja: Śląsk

no tak ale z tego co sie orientowałem (mogę się mylic) nowe iveco ma tylko silniki benzynowe :/ a wiadomo benzyna teraz droga :roll:

_________________
...


Post Wysłano: 17 mar 2008, 19:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 11:42
Posty: 394
Samochód: cokolwiek dadza

Cytuj:
no tak ale z tego co sie orientowałem (mogę się mylic) nowe iveco ma tylko silniki benzynowe :/ a wiadomo benzyna teraz droga :roll:
Cos mi sie nie wydaje kolego, cos ci sie musialo pomylic. Kto dostawczaki robilby tylko z benzyna... na pewno nie...


Post Wysłano: 17 mar 2008, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

To rzeczywiście się pomyliłeś - wyobrażasz sobie silnik benzynowy w dostawczym którym wieziesz 6 czy 8 palet - Matko Rodzicielko - chciałbym to zobaczyć :lol:

Nie nie- Iveco słynie z dobrego mocnego HPI którego w najmocniejszej wersji mocą przewyższa tylko nowy Sprinter, który wcale nie jest taki oszczędny... - no nic- ja polecam zajrzeć w ofertę każdego z producentów i porównać - tak jak pisałem wcześniej.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 23 mar 2008, 18:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Nie wiem czemu się tak podpalacie sprinterami, podstawowa wada w stosunku do trojaczków Fiat/PSA, to ładowność. Trojaczki mają przy DMC 3,5t 1,48t ładowności np. z silnikiem 2.8 136 KM. Ten silnik mogę polecić, bowiem w naszej firmie haruje takie auto od nowości. Obecnie ma 220 tyś km. Z motorem żadnych !!! kłopotów.
Dodam tylko, że nasze Ducato 80% przebiegu auta to ciągnięcie przyczepy 2 tony, a na pace zazwyczaj ponad 1,5 tony.
Wadą jest to, że autko ma 5 lat i zaczynają się wykwity na blasze w okolicach okien i zawiasów tylnych (blaszak).

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 23 mar 2008, 20:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Dobre wieści SIOJU - rzeczywiście skoro nic się nie dzieje to można go polecić, jesli jest eksploatowany w takich warunkach jak opisałeś.

Macie jeszcze jakieś dostawcze w firmie?

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: