Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 gru 2007, 16:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sie 2007, 16:42
Posty: 3

Witam Was koledzy

Mam somochód Iveco Daly 35-10 z b.wysokim kontenerem.1998r
Jeżdzę nim od roku i narazie jakoś leci . Jeżeli mechanicy nie dadza ciała.
Od jakiegoś czasu staram się wszystko sam naprawiać bo z mechanikami to jaja bywają takie. Że straciłem już całkiem zaufanie do nich.
Np. Zostawiam samochód u mechanika i mówię prosze mi sprawdzić hamulce przedewszystkim (przód i tył) i przejżeć go na kanale całego. Okazuje się że przy odbiorze mechanik mówi z przodu klocki super, z tyłu szczęki bardzo ładne. A ja szok !!!!!!! A co sprawdzaliście ? No tak. No i koleś wpadł bo ja do niego (przecież ja styłu mam klocki) i była długa cisza. Po odbiorze zdecydowałem się sam przejrzeć samochód i zobaczyc co w nim drzemie i okazuje się, że klocki z przodu ok. Z tyłu sama blacha na klockach. Brka trzech śrub które trzymają kontener do ramy no i osłony na sprzęgło. I tyle z przeglądu .

Mam do Was pytanie czasem coś grzebię przy nim i z chęcią bym sobie na kompie zainstalował jakiś program (katalog ) IVECO taki nawet który mają w sklepach do sprzedaży części . Zawsze to łatwiej . Zresztą dziś wymieniałem termostat i pod termostatem jest jakiś czujnik , może zawór i włożony mam do niego jeden pin z przewodem elektrycznym , a drugi zagiety i brak przewodu . nie mam pojecia co to za grucha i czy potrzebna .
Jakby któś miał taki program to bym był wdzięczny .
Silnik mam 2800cm3

Pozdrawiam
MXC


Tytuł: Iveco 35-10
Post Wysłano: 02 sty 2008, 19:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 20:52
Posty: 16
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Witam kolegę po kierownicy,ja też jeżdżę IVCIEM tyle że od trzech lat 35c11 a poprzedni był 35-10.Sam kiedyś szukałem takiego katalogu i lipa,nie było tego nigdzie.Myślę że jedyną szansą na zdobycie czegoś takiego będzie szukanie znajomości gdzieś w serwisie lub coś w tym stylu.A co do warsztatu no to faktycznie takich speców to w kanał,ja po jakimś czasie w końcu znalazłem fajny warsztacik chłopaki pracowali w serwisie i wpadli na pomysł żeby zacząć na własną rękę i jest spoko solidnie i nie ma tragedii z cenami.Musisz poszukać na pewno coś się znajdzie w końcu nie wszyscy partaczą robotę,w każdym razie życzę powodzonka no i szerokości. :D

_________________
IVECO!!! I SIE JEDZIE


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sty 2008, 0:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sie 2007, 16:42
Posty: 3

Dzięki kolego za odpwiedź . Myślałem,że już żaden właściciel 35 nie ma kompa . a tu miła niespodzianka . jak patrzę na Twoją fotkę to mamy podobne kontenerki . No nie wiem czy czasem nie mam wyszego, ale różnica będzie napewno mała. Mój sięga od podstawy ( czyli np.asfaltu) 3,40m . I opory wiatru są maskra przy moim silniku :-( upssss. A latam nim daleko po niemczech i Polsce. Jak wyjeżdżam to zawsze prognoza pogody z wiatrami. Ale jak jest tylny to jadę jak na żaglach . pozdrawiam . Ile ci pali ?

[ Dodano: Sro, 02.01.2008, 23:25 ]
Ale jeszcze raz spytam . Kto ma katalog IVECO??? Sprzedawcy części !!!! Wy macie dogadamy się . Pozdrawiam


Tytuł: Cześć
Post Wysłano: 03 sty 2008, 21:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 20:52
Posty: 16
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Tą fotkę to tak wrzuciłem z galerii bo nie mogłem dodać faktycznie mojego autka.Ja teraz mam 35C11 i całkowita wysokość to coś koło 3,2 a jeżeli chodzi o spalanie to trasa kolo 10l a na mieście pewnie 15 a może i lepiej w tych naszych wrocławskich korkach.

_________________
IVECO!!! I SIE JEDZIE


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2008, 17:45
Posty: 1
GG: 9596817

Witam! Mam pytanie dotyczące iveco 35-10. nie wiem gdzie mialem to wpisac dlatego pisze tutaj, a mianowicie moj samochod wrocil ostatnio od mechanika. byl tam prawie 5 miesiecy!!! SZOK!!! do wymiany poszedl wal korbowy, turbo i jeszcze kilka rzeczy. problem jest taki, ze samochod kopci jak cholera, nie wiem czemu ale myslalem ze to jest kwestia rozgrzania ale nie, samochod chodzi pol godz i kopci tak samo, ze nic na podworku nie widac. moze brac olej nawet jesli byl wymieniany i czesci tez? moze macie jakies rady, ktos juz mial takie cos. do tego mechanika juz nigdy nie pojade a w okolicy malo jest mechanikow. moze to glupie co pytam no ale moze ktos mi odpowie??


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2007, 14:02
Posty: 293
GG: 0
Samochód: wypasione
Lokalizacja: Wrocław

Najmniej negatywnym rozwiązaniem jest regulacja pompy wtryskowej, jej dawkowania paliwa. Reszta pomysłów jest bardziej inwazyjna tzn między innymi wymiana uszczelniaczy, pierścieni itd. Tego Ci nie życzę :wink:

_________________
Życie jest piękne ! - powiedział Prosiaczek ... i rzucił się w przepaść.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 22:25
Posty: 1
GG: 2828328

witam, a gdzie ta pompe sie reguluje i jak ustawic prawidlowa dawke paliwa ? moje iveco tez strasznie kopci ale tylko na wyzszych obrotach, niezaleznie czy cieple czy zimne. co z tym zrobic bo lipa pomykac? mam jeszcze problem z tachografem, nie pokazuje predkosci. jak wyeliminowac taka usterke ? prosze o odp. na moje pytania.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lip 2008, 14:23
Posty: 2
GG: 0

Nie znalazłem działu Newbi wiec tutaj wszystkich przywitam.
Jestem na kupnie kolejnego busa.W gre wchodzi iveco 35-10 lub master 2.8 dti tylko plandeka.
Mastera mam w domu wiec wiem co i jak z nim.
Interesuje mnie kazda opinia na temat Iveco.
Co sie psuje ile pali itd.
Jesli moge prosic doswiadczonych Ivecarzy :D o rady bo opinie chodza roznie o tych autach.
Pozdrawiam Robert


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 paź 2007, 22:14
Posty: 5
GG: 7418719
Lokalizacja: Siechnice k. Wrocławia

Zapraszam na www.forum-iveco.pl

Wymieniajmy doświadczenia :wink:

_________________
Pozdrowionka

http://www.7er.pl << BMW
http://www.forum-iveco.pl << Daily


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: