Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 cze 2013, 10:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2008, 12:04
Posty: 19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Witam

Napiszcie lub wrzućcie zdjęcia jak mocujecie anteny satelitarne w waszych ciężarówkach.
Kupiłem antenę Cyfrowego Polsatu i zastanawiam się jak ją mocować w Scanii R. Bawić się w jakąś konstrukcje rurkową do lusterka czy kupić uchwyt do przenoszenia szyb z dwiema ssawkami. Jeżeli macie jakieś dobre rozwiązanie podzielcie się nim.

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie; Próbował ktoś podłączyć dekoder bezpośrednio do gniazda 12V, pomijając dołączony w zestawie zasilacz 230/12V?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2008, 7:33
Posty: 112
GG: 1
Samochód: duży
Lokalizacja: Kraków

Siemasz !
Podpowiem Ci ze najpewniejszą opcją będzie rurka do lusterka,z przyssawkami to bardzo róznie bywa. Od ponad 2 lat użytkuję telewizję w ciężarówce i przerobiłem 2 zestawy przyssawek z czego z każdym było coś nie tak ;/.Wystarczy że przyssawka będzie miała naprawdę mikro nieszczelność i będzie się dostawało powietrze i po czasie potrafi puścić :( Nie wiem jaką antenę masz, dużą czy turystyczną? Ja użytkuję turystyczną i montuję za pomocą takiego uchwytu imadełkowego do lusterka.Akurat teraz zdjęcia tego z bliska nie mam;/.
Tak to wygląda z dalszej odległości :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e9b ... 19d1c.html

Jak sobie powiekszysz to nawet go dojrzysz :)

Co do drugiego pytania to nie pomogę bo używam przetwornicy 24V->220V:)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2008, 12:04
Posty: 19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Mam duża antenę, typową dla Cyfrowego Polsatu. Kupiłeś gdzieś taki uchwyt czy samoróbkę masz? A jak sprawuje Ci się ta antena? Rozmawiałem kiedyś z "specem" od telewizji satelitarnych i powiedział mi, że male anteny działają tylko na południu Europy i dlatego zdecydowałem się na antenę standardową.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2008, 7:33
Posty: 112
GG: 1
Samochód: duży
Lokalizacja: Kraków

Hej !
Uchwyt ten pozostał mi po poprzednim zestawie antenowym który się rozwalił jak przyssawka pusciła.. Kupiłem tą antene , uchwyt mam z tamtego zestawu i tak to śmiga :)
Powiem że nie mogę narzekać..ustawia się ją bajecznie łatwo bo jest poręczna, jednym pokrętłem zakrecasz i usztywniasz całą antenę jak już złapiesz sygnał, ja bynajmniej jestem zadowolony ;]
Powiem Ci że odbierałem na niej sygnał z granicy szwedzko-norweskiej Svinesund, to szło bez zastrzeżeń.
Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2008, 23:53
Posty: 102
GG: 4585677
Lokalizacja: Koszalin

Cytuj:
Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie; Próbował ktoś podłączyć dekoder bezpośrednio do gniazda 12V, pomijając dołączony w zestawie zasilacz 230/12V?
Miałem tak podłączony tuner Telewizji Na Kartę i wszystko było OK. Nieznaczne wahania napięcia nie powinny zagrozić tunerowi.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Zgłoś się do hydraulików z Kołoczka, powiedzą ci co i jak....

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: