Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 gru 2011, 20:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Piszesz Cyryl dokładnie o tym, o czym pisałem ja.
Cytuj:
Trzeba jednak pamiętać, że działa to w dwie strony, może być też dowodem naszej winy, a nie jest powiedziane, że zawsze będziemy mieli możliwość schowania urządzenia.

Cytuj:
I dlatego już z góry zakładam,że udostępnię materiał który będzie świadczył za mną,a nie przeciwko mnie.



W przypadku wypadku możemy utracić przytomność, nie być na siłach schować kamery, bądź po prostu będąc w szoku zapomnieć o niej.
Może się jednak okazać, że ktoś tę kamerę znajdzie, a nagranie nas pogrąży.

Brzmi to może nieprawdopodobnie i jest zbyt podsycane moją wyobraźnią, ale życie pisze różne scenariusze...


Post Wysłano: 26 gru 2011, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Tyle, że w gąszczu tych wszystkich pikawek od pobierania opłat, nawigacji i innych urządzeń, trzeba się jeszcze zorientować, że delikwent takie coś ma.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 27 gru 2011, 1:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Trochę odchodząc od tematu, ciekaw jestem, jakby została u nas potraktowana sprawa takiego typu jak na filmiku, mając nagranie. Bo bez nagrania "niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni" jest niemalże pewne.


Post Wysłano: 29 gru 2011, 19:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Sprawdź sobie czy i jak szybko nadpisuje pliki.
Mój wynalazek(coś jak ma DRIVER bo zapłaciłem 203PLN z przesyłką) potrzebuje na to ok 7-8s dlatego warto wykasować pliki przed dłuższą jazdą, żeby się nie okazało później, że interesująca nas sytuacja została pominięta.
Dorzucę na moim kanale YT jeszcze jakiś film z jazdy w dzień, ale dopiero na weekend bo mój netbook jest za słaby do obróbki video.
Ja kupiłem raczej do rejestracji popisów współuczestników ruchu, ale kto wie co może zarejestrować :P

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 30 gru 2011, 13:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Witam :)

Kamerka przyszła wczoraj, jutro zrobię pierwsze testy, filmiki wrzucę na YouTube.
Zrobię również skan z instrukcji i wrzucę do poczytania.

Pierwsze wrażenie ???

Bardzo delikatna i lekka, z wyglądu jednak sprawia wrażenie ciężkiego "klamota".
Po pierwszym włączeniu :

Bardzo łatwe oraz przejrzyste MENU.
Potem zrobię fotkę całego zestawu i wrzucę do oglądnięcia.
Cena urządzenia z przesyłką 309 PLN bez karty Micro SD - kartę już mam ;)

Pozdrawiam

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 31 gru 2011, 23:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Witam :D

Dzisiaj zrobiłem pierwszy test rejestratora, o którym pisałem.
Jest parę szczegółów do poprawienia, które zauważyłem. Jednak z czasem (mam taką nadzieję ) wypracuję sobie jakieś konkretne ustawienia oraz mocowanie na szybie.
Film na szybko obrabiałem w programie " Corel VideoStudio Pro X4 " - taki akurat miałem zainstalowany na stacjonarnym. Nie chciało mi się już instalować Pinnacle Studio - sorry. Właściwie to pierwszy raz pracowałem w tym programie, więc nie ma tam zbytnio żadnych bajerów ;).

Pod tym linkiem na YouTube można sobie obejrzeć krótki ( 10 minut ) montaż: http://www.youtube.com/watch?v=qihlfAW7esQ

Już mi się nasuwa parę widocznych niedociągnięć tego modelu rejestratora, ale nie będę o nich na razie pisał, po minimum miesięcznym używaniu będę mógł ocenić pracę tego urządzenia.


Pozdrawiam jednocześnie życząc wszystkim - Szczęśliwego "Nowego Yorku" :lol: :) oraz dużo zdrowia oraz wielu sukcesów w pracy - jako kierowca .

P.S. Przepraszam za brudną szybę od wewnątrz - z wrażenia zapomniałem, że należy ją przetrzeć ;)

Dziadek ziemalok :)

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 01 sty 2012, 0:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

No i z tą datą coś zrobić.Mi nagrywała do góry kołami.Musiałem w menu obrócić.Nareszcie zobaczyłem Sulechowskie centrum (city).Do tej pory znałem tylko z obwodnicy.Ten Savage w tle,bardzo mi się podobał.Ja również dołączam swoje Happy New Year.Dziadek Driver.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 01 sty 2012, 14:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Uważam, że nie jest źle, choć jakby trochę jakość uciekała. Możliwe, że to wina kompresji.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 03 sty 2012, 16:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Miałem taką kamerkę za 200zł. Chiński badziew i nic więcej. Ładowarka spaliła się po 5s użytkowania (zapaliłem silnik w momencie kiedy była podłączona, ale to raczej norma...)

Jakość tragiczna. Nr rejestracyjnych nie dało się odczytać...

Prędkość 30kl/s tylko na papierze, obraz ciął się niesamowicie.

Tak więc jeśli już chcemy rejestrator trasy to lepiej kupmy normalną kamerę HD za 500zł i zróbmy mocowanie na szybę. Ja tak planuję.


Post Wysłano: 03 sty 2012, 17:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

A to zależy co kto chce nagrywać.profesjonalne filmy zostawię Wajdzie.Mnie wystarczy to co mam.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 03 sty 2012, 17:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Tu nie chodzi o profesjonalizm. Co Ci z kamery która nie potrafi nawet odczytać nr rejestracyjnych :?:


Post Wysłano: 03 sty 2012, 17:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2011, 20:56
Posty: 124
GG: 211681
Samochód: Megane III GT, Mazda 323 for USA :)

w którymś z programów na TVN Turbo pokazywali obraz z takiej (nie wiem dokładnie jaki model, po prostu rejestrator) kamerki, który posłużył na komisariacie policji jako dowód kolizji. Także chyba i u nas może zdać egzamin...

_________________
B-'01A-'08C-06.'11
C+E-08.'11 KW przysp.10.'11
http://www.MuzeumKomorek.pl


Post Wysłano: 03 sty 2012, 17:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Tu nie chodzi o profesjonalizm. Co Ci z kamery która nie potrafi nawet odczytać nr rejestracyjnych :?:
Po co Ci numery rejestracyjne?
Na ścianie sobie będziesz spisywał kogo mijałeś czy jak?

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 03 sty 2012, 19:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

A jak sprawca przerysuje mi auto i ucieknie :?:

Z tych kamerek jeśli nie będzie bezpośrednio przede mną w odległości 30cm to nr nie odczytasz.


Post Wysłano: 03 sty 2012, 19:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Tu nie chodzi o profesjonalizm. Co Ci z kamery która nie potrafi nawet odczytać nr rejestracyjnych :?:

No jak co? Nagra się jadące tiry, podłoży jakąś muzykę, wrzuci na YT i będzie cool. :lol:


Post Wysłano: 03 sty 2012, 19:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2006, 19:32
Posty: 201
GG: 3602137

http://www.motofakty.pl/artykul/rejestr ... r_hd1.html

_________________
lepiej mieć brzuch od piwa,niż garb od roboty


Post Wysłano: 08 sty 2012, 9:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Witam z Estonii (m. Tartu) ;)

Złapałem niezabezpieczoną sieć WiFi więc mogę napisać parę słów o zakupionej kamerce.
Po paru dniach użytkowania stwierdziłem, że zakupiony model to - badziewie :(.
Ponieważ do testów użyłem karty 8GB by mieć nagrany cały dzień pracy, byłem zmuszony często wyciągać kartę by skopiować pliki na HDD w laptopie. Okazało się, że podczas częstego wyciągania oraz wkładania karty uszkodziło się gniazdo - obecnie nie mogę karty włożyć gdyż nie zaskakuje :(.
Kolejny zauważony problem, to czas nagrywania. W menu ustawiłem maksymalny czas nagrań = 10 min. i tu "doopa blada" :( , nagrywa lecz z minimalnym czasem 2 minuty. Kolejny problem to używanie diod podczerwieni - są niepotrzebne, chodzi tu bardziej o gadżet oraz marketing. Niczemu nie służą chyba bardziej przeszkadzają. Nagrywałem w trzech możliwych rozdzielczościach, jak będę miał chwilę ( i chęci "zabawy" ;) próbki wrzucę na YT. Jakość nagrań jest dobra.

Wnioski:

- Można używać lecz należy zakupić kartę 32GB - by zbyt często nie wkładać i nie wyciągać z kamerki,
- zbyt delikatna,
- jest podobny model chyba o 80 PLN droższy lecz wykonanie lepsze, obudowa obiektywu nie powinna być "karbowana" lecz gładka, widziałem u kolegi - lepiej pracuje.
- myślę, że oprogramowanie (soft) tej kamerki jest do kitu w związku z czym "pracuje" jak sobie chce.
- kamerka nie ma możliwości by ją rozkręcić ( podczas "otwierania-rozbierania" można uszkodzić obudowę) w celu wymiany gniazda kary pamięci. :(
- wydaje mi się, że ponieważ są to początki zabawy w rejestrację jazdy, należy poczekać by producenci dopracowali takie urządzenia lepiej, mam nadzieję że wybór będzie lepszy i większy a i cny bardziej dostępne. Dzięki takim "testerom" jak niektórzy tu zabierający głos - pozostali z zyskają.

Jak zjadę do domku zakupię tańszy model za 190 PLN jak w opisywanym artykule ( patrz post wyżej ) .
;) .

To tyle po paru dniach użytkowania, jak coś jeszcze zauważę to w miarę możliwości będę pisał.

Pozdrawiam ze "skróconego" ;) weekendu w Estonii . :)

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 08 sty 2012, 14:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2006, 19:32
Posty: 201
GG: 3602137

Tą z linka kumpel kupił za cos ponad 80EUR plus karta 32GB.
Jest zadowolony,widziałem kilka filmów i jest wypas jak dla mnie.
Można wbić w youtube Prestigio RoadRunner HD1 jest kilka do obejrzenia.

_________________
lepiej mieć brzuch od piwa,niż garb od roboty


Post Wysłano: 08 sty 2012, 23:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

A tak przy okazji kamer.Czy ktoś ma pomysł,jak podłączyć kamerę cofania do laptopa?Dokładniej chciał bym takie cudo zamontować u góry za kabiną.Chodzi o podgląd przy "przechodzeniu" pod wiaduktami.
Obrazek</noscript>

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 08 sty 2012, 23:37

Najłatwiej to chyba by było skombinować sobie jakąś tanią kamerkę internetową, zapakować w jakieś wodoszczelne opakowanie, kabel usb poprowadzić do kabiny, a sam pogląd na komputerze, to już jest "pikuś".

Koszt (nie licząc "opakowania") kamerki+jakiegoś przedłużacza do kabla to około 100 zł.

Pozostaje pytanie, jak to będzie się sprawdzało w nocy.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: