Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 cze 2012, 9:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Da radę do takiego czegoś zamontować zwykły dysk komputerowy (no powiedzmy 1TB)? Wtedy by nie było problemu z miejscem na nagrania.


Post Wysłano: 14 sie 2012, 11:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 cze 2012, 12:59
Posty: 1

Witam. W moim aucie zamontowana jest kamera Sony 500TVL. Baardzo solidna, niezawodna, a przy
tym tania. Jakość może i nie powala, zwłaszcza w nocy ale i taka kamera może okazać się przydatna.
Już raz mi wydatnie pomogła przy małej kraksie ;) Bałbym się montować jakiś droższy sprzęt na aucie,
mimo wszystko. Pozdro


Post Wysłano: 21 wrz 2012, 16:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Mam też taka kamere i karte 8Gb i nie widze potrzeby wiekszej karty,automatycznie nadpisuje pliki po kolei , jest podłączony pod zapalniczke 12V która wlaczam w poniedzialek rano i do piatku praktycznie non stop nagrywa sie,jak wychodze do domu na weekend wylaczam prad kamerka gasnie, w razie W wystarczy nacisnac jeden guzik i zapisuje dana sytuacje na karcie osobno i dalej sobie nagrywa,dodatkowo na naczepie mam naklejke informujaca o rejestratorze i musze przyznac ze juz nie mam sytuacji ze jakas osobowka zajezdza mi przed maske i po hamulcach,jakos tak spokojniej na drodze także jakoś to działa na ludzi :)

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 06 paź 2012, 22:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Zastanawiałem się,czy można zamontować za kabiną na wysokości dachu,kamerę Wifi z podglądem na laptopie.Chciał bym widzieć,jak wysoki ładunek przechodzi pod wiaduktem.Chodzi mi konkretnie,o współpracę kamery z laptopem.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 06 paź 2012, 23:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Nie zamierzam poprawiać Twojej wizji, ale dorzucę pomysł, że można by użyć czujników parkowania z wyświetlaniem odległości od przeszkody.
Tak jak piszę, żadne konkrety, ale to może być jakaś alternatywa.


Post Wysłano: 06 paź 2012, 23:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Auto jest ograniczone wymiarami i sądzę, że nie musi być to wifi... Starczą kamery z własnym IP podłączone pod jakiś kabel Rj45 do routera. Na routerze jakieś "tomato" z serwerem WWW (wyświetlanie, streaming obrazu) i już...

Jedna kamera za kabiną to od biedy via USB (do 5m. styknie)


Post Wysłano: 16 lis 2012, 11:53

Szybkie pytanie:

Potrzebuję taką kamerkę do autobusu. Będzie ustawiona na pierwsze drzwi. Chodzi o to, że w przypadku kontroli jeśli jakiś pasażer powie, że wziąłem od niego pieniądze, a nie wydałem biletu, wtedy będę mógł się wybronić. Problem jest tego typu, że ludzie wsiadają też 2 i 3 drzwiami nie kupując biletu, zatem w razie kontroli może powiedzieć tak jak napisałem. Kamerka będzie raczej schowana. Czy potrzebuję mieć pozwolenie na coś takiego? Chcę mieć dowód w razie takie sytuacji więc nagranie będzie użyte tylko wtedy.


Post Wysłano: 16 lis 2012, 12:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Szybkie pytanie:

Potrzebuję taką kamerkę do autobusu. Będzie ustawiona na pierwsze drzwi. Chodzi o to, że w przypadku kontroli jeśli jakiś pasażer powie, że wziąłem od niego pieniądze, a nie wydałem biletu, wtedy będę mógł się wybronić. Problem jest tego typu, że ludzie wsiadają też 2 i 3 drzwiami nie kupując biletu, zatem w razie kontroli może powiedzieć tak jak napisałem. Kamerka będzie raczej schowana. Czy potrzebuję mieć pozwolenie na coś takiego? Chcę mieć dowód w razie takie sytuacji więc nagranie będzie użyte tylko wtedy.
Jeżeli nie będziesz potem przetwarzał tych materiałów (zdjęć) i chcesz je wykorzystać tylko przy ew dochodzeniu winy gapowicza, to możesz nagrać go z jego twarzą.
Co do 2 i 3 drzwi... Nie pomogę... może kamerka przy każdych drzwiach?


Post Wysłano: 16 lis 2012, 12:12

Dzięki za odpowiedź.

Zupełnie wystarczy mi przy pierwszych drzwiach, ponieważ łatwo sprawdzę, że nie wchodził nimi więc i nie kupował biletu.


Post Wysłano: 16 lis 2012, 12:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Dzięki za odpowiedź.
Upewnij się jednak.
Pytałem o to swoją połowicę. Jest dziennikarką i zna trochę te zagadnienia z późniejszymi problemami co do wizerunku, twarzy, etc etc.
Napisała mi to co Ci wkleiłem tylko na podstawie tych paru suchych faktów.

Popytaj na jakimś forum prawniczym.
Inaczej wyglada fotografowanie do przetwarzania, inaczej do mediów, inaczej do prywatnego użytku


Post Wysłano: 16 lis 2012, 12:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lut 2012, 12:43
Posty: 3
GG: 667259
Samochód: Mazda6
Lokalizacja: Warszawa

Bez przesady z tym wizerunkiem. Rejestracja jest dozwolona, niedozwolone jest wykorzystywanie wizerunku osoby w celu oczerniania czy zarobku (foto) bez zgody, itp. Tutaj raczej nagrania nie będą wywieszane w internecie z adnotacją, że widać na nagraniu złodzieja czy pedofila. Inna sprawa, że można plakietkę przy drzwiach przykleić z treścią "Pojazd monitorowany", to 3/4 odejdzie ochota na kantowanie. ;)

Ja tylko nadmienię, żebyś wybrał rejestrator z dużym monitorem -- by na miejscu pokazać, że się ktoś mija z prawdą.

_________________
Pozdor Myjk


Post Wysłano: 16 lis 2012, 13:47

Cytuj:
Bez przesady z tym wizerunkiem. Rejestracja jest dozwolona, niedozwolone jest wykorzystywanie wizerunku osoby w celu oczerniania czy zarobku (foto) bez zgody, itp. Tutaj raczej nagrania nie będą wywieszane w internecie z adnotacją, że widać na nagraniu złodzieja czy pedofila. Inna sprawa, że można plakietkę przy drzwiach przykleić z treścią "Pojazd monitorowany", to 3/4 odejdzie ochota na kantowanie. ;)

Ja tylko nadmienię, żebyś wybrał rejestrator z dużym monitorem -- by na miejscu pokazać, że się ktoś mija z prawdą.
Nie chciałbym, żeby w firmie o tym wiedzieli więc taka plakietka raczej odpada.

Co do monitora, to właśnie chcę, żeby na miejscu móc to sprawdzić i takiego delikwenta od razu z autobusu wyp.... rosić.


Post Wysłano: 16 lis 2012, 14:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lut 2012, 12:43
Posty: 3
GG: 667259
Samochód: Mazda6
Lokalizacja: Warszawa

Weź tylko pod uwagę, że jak trafisz na upierdliwego klienta, to firma i tak się dowie i mogą być z tego jeszcze większe problemy.
Więc może lepiej zabrać się do tego od właściwej strony. :)

_________________
Pozdor Myjk


Post Wysłano: 17 lis 2012, 5:50

Raczej nie sądzę, żeby robili w związku z tym jakieś problemy. Problem polega na tym, że na drugich i trzecich drzwiach są naklejki informujące, że są to drzwi dla wysiadających, ale ludzie są tak przyzwyczajeni, że wsiadają wszystkim, a ja otwieram te drzwi własnie dla wysiadających.

Taka sytuacja to raczej ostateczność, ale wolę się zabezpieczyć, ale to nie dyskusja o tym, zatem EOT.


Post Wysłano: 28 lis 2012, 13:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Dzisiaj w ulotce z selgrosa widzialem zestaw monitor +bezprzewodowa kamera cofania, cena jakies ~250 pln brutto i zasieg (bez przeszkód) 50 metrów, także gdzies ktoś produkuje cos takiego i można szukac do zestawu...

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 28 lis 2012, 14:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

DRIVER1965 ... a pomyśl o czymś takim jak, kamerka cofania spięta z laptopem lub lepszą nawigacją ... Ewentualnie telewizorek 7" (choć o ta wielkość mogą się czepiać) ...

Jak to podłączyć, to wiadomo ... Zasilanie pod guzik i przy przejeździe pod wiaduktem widzisz w miarę wszystko - oświetlenie za kabiną napewno masz - więc problem "niewidzenia" odpada ...

Nie drogie a dość skutecznie. Wiem że, firma na P. z Zamościa na kilku autach (jak nie na wszystkich) miała takie kamery montowane (można u nich podpatrzeć) ...

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Post Wysłano: 20 sty 2013, 22:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lut 2008, 22:35
Posty: 14
GG: 5978637
Samochód: BMW E36
Lokalizacja: Jaksice/Kraków [KPR]

a co sądzicie o takiej kamerce za niewielkie pieniądze http://allegro.pl/rejestrator-kamera-sa ... 45808.html


Post Wysłano: 20 sty 2013, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
a co sądzicie o takiej kamerce za niewielkie pieniądze http://allegro.pl/rejestrator-kamera-sa ... 45808.html
uważam że to porażka bo cena jak za uchwyt i pudełko :lol: sam szukam rejestratora i wszystko co ma sens opiera sie o blisko cztery cyfry :? kolega coś tam wykombinował bardziej budżetowo ale wymagało to wielu zmian technicznych a ja się na tym tak nie znam

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 21 sty 2013, 18:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sty 2013, 18:06
Posty: 1
Samochód: opel astra

Mam pytanie odnośnie jakości nagrywania. W necie można znaleźć kamerki z rozdzielczością 5 mpix i funkcją gps za około 500 zł, myslę że jakość była by zadowalająca, ale mnie zainteresowały raczej nawigatory gps z zamontowaną kamerką 1 mpix, bluetooth (można wykorzystać jako system głośnomówiący), ekran 5", poza tym internet i inne funkcje komputera oraz cena około 500 zł. Moje pytanie odnosi się do jakości nagrania, czy matryca 1mpix wystarczy???? Zależy mi na tym aby nie robić choinki w samochodzie i wszystko mieć w jednym urządzeniu.


Post Wysłano: 24 sty 2013, 9:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Myślałem podobnie jak Ty, więc nabyłem drogą kupna to: http://allegro.pl/nawigacja-gps-wideore ... 96880.html za 370zł.

Nie wiem czy mój egzemplarz był jakiś felerny, ale:
- Wbudowana mapa to pixelioza, prowadzi jakimiś dziurami, a dźwięk wydawany obok fotoradaru dalej śni i się po nocach,
- nic to, włożyłem kartę 4G z moją automapą, urządzenie zaczeło się wieszać (nawet bez włączonej funkcji nagrywania), całkowicie uniemożliwiając korzystanie.
- ekran dotykowy raz działał raz nie,
- kamera, jakość pomimo 1mpx znośna, co prawda nie mam porównania, ale numery aut było z daleka widać wyraźnie,
- jakość nagrywanego dźwięku - tragedia,

Generalnie potwierdziło się przysłowie, "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". Oddałem to badziewie. Szukam dobrej nawigacji, i dobrego rejestratora.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: