Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 lis 2014, 10:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Witam,
Przede wszystkim informuję, że przeryłem forum dokładnie, zanim założyłem temat - niestety większość wątków dot. urządzeń jest tak starych, że dziś można kupić jedynie baterie i ładowarki do tych, które znalazłem w tematach.
Temat z nawi do 1000zł też przeczytałem i mam kilka przemyśleń, ale potrzebuję nakierowania z Waszej strony.

1. jeżdżę głównie "po staremu", czyli używając map i atlasów, potrzebuję nawigacji prostej i bez zbędnych wodotrysków.
2. Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale ważniejsze niż samo urządzenie są porządne mapy i ich aktualizacje (dożywotnie, darmowe, bądź nie), ale czy warto wgrywać solidne mapy, na urządzenie za 200zł? Czy to nie trochę jak kupić Mercedesa i jechać na zamiennikach z Chin? Jak dziś wygląda trwałość tych urządzeń z niskiej półki? Rozumiem, że urządzenia bez soltów na karty pamięci odpuścić?

3. Nie chciałbym przeznaczać więcej niż 500zł na wszystko, ale jeśli poniżej tej kwoty nie ma się w ogóle w co bawić w takie urządzenia to rzućcie mi konkretne propozycje, żebym widział ile dołożyć.
4. To nie ma być urządzenie pracujące ze mną w kabinie od startu silnika do jego zgaszenia, przebieg trasy układam z mapą i na razie jakoś daję radę, chodzi mi raczej o wyszukiwanie adresów zał i rozładunków, gdzie odpalę sobie GPSa 50km przed adresem.

5. Mapy iGO? czy może Automapa itp.? Pojęcia nie mam, bo nie używam GPSów, na co zwracać uwagę? Chciałbym, żeby to się nie cięło (czyli urządzenie z solidnym RAMem i szybkim procesorem?), było w miarę łatwe w obsłudze i przejrzyste - jak najmniej informacji na ekranie w trakcie nawigowania.


A może GPS w Nokii i tryb Offline, skoro tylko adresy mnie interesują, a nie przebieg trasy? :twisted:

Czy ja ogóle mam realne wymagania, czy dziś już tak przestarzałej techniki nikt nie oferuje? :mrgreen:

Z góry dzięki za pomoc :]

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 12 lis 2014, 10:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Ja właściwie się nie znam na takich tematach kompletnie, ale powiem Ci tak...
Za niecałe 200 zł kupiłem zwykłego blowa, wgrałem sobie w budzie przy drodze za kolejne 50 zł Igo to nowe, a przynajmniej z rok temu było to nowe. :lol:
Nic się nie tnie, nie zacina, prowadzi jak "trza".
Za jakiś czas sobie wgram nowszą wersję, bo już jest z tego co wiem, nawet na porcie świecko wrzucają.

Więcej mi nie potrzeba, szkoda byłoby mi kasy na jakieś rarytasy po 500 i więcej, no chyba że ktoś lubi gadżety, gadżeciki to inna sprawa. :wink:


Post Wysłano: 12 lis 2014, 10:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Nie masz smarkfona na androidzie?
Ja się ostatnio w czolko puknalem bo szukalem navi, a wystaczylo pół godziny i była już w telefonie.

/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 12 lis 2014, 10:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Ze swojej strony mogę Ci polecić nawigację iGo. Mapy są czytelne i dobrze wyszukuje adresy. Spokojnie można znaleźć w internecie instalkę i mapy a jak nie chcesz się bawić to w pierwszym lepszym punkcie Ci wgrają. Koszt 60 zł np. w Nowym Miasteczku na BP DK3.
Urządzenie za 500 złotych kupisz spokojnie. Ja akurat używam tabletu Samsung Galaxy Tab 2 7" więc w kwestii urządzenia się dużo nie wypowiem. Myślę jednak i na podstawie obserwacji chociażby w sklepach, że za 500 złotych można spokojnie dobre urządzenie Larka czy Mio kupić i będzie sprawowało się dobrze. Z oboma firmami miałem do czynienia i nigdy nie narzekałem. Ojciec ma Mio to z Orlena za punkty, wgrałem Mu Automapę i śmiga.


Post Wysłano: 12 lis 2014, 13:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Ostatnio tata kupił dla siebie Tom Toma za 549zł w MM, dożywotnia aktualizacja map, sam mam podobnego Tom Toma, używam go przeszło rok, nigdy nie miałem z nim problemów.
Ewentualnie Here Maps. Jest to aplikacja od Nokii, działa na pewno na Samsungach Galaxy, nie wiem jak inne telefony. Nawigacja + mapy offline (można każdy kraj osobno ściągnąć, a przy dużym kraju nawet tylko część danego kraju). Prowadzi po ttrasie w porządku, dobrze radzi sobie z adresami.


Post Wysłano: 12 lis 2014, 13:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Dzięki za szybkie odpowiedzi Panowie!
Pospieszyłem się z zawracaniem Wam głowy, bo dogadałem się z szefem, że kupimy smartfona z androidem i wykorzystamy firmową Automapę na karcie SD, bo i tak za nią płacimy.

Idealny deal dla mnie jak na razie.



Macie jakieś swoje spostrzeżenia dot. Automapy?

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 12 lis 2014, 13:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Nie ma automapy na androida z funkcją truck. Jedynie iGo primo. Niech Ci szefo kupi coś z dużym wyświetlaczem


Post Wysłano: 12 lis 2014, 13:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Szkoda, opcja "truck" to fajny bajer, ale chyba da się jeździć dużym i bez niej? Jak przeglądałem forum to trafiłem na opinie, że lepiej czasem i bez tej opcji :roll:
A sama AutoMapa daje rade?

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 12 lis 2014, 13:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Daje rade; bez funkcji truck też się obejdzie.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 12 lis 2014, 13:55
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Na androida i po mieście AM jak najbardziej, w miare dobrze prowadzi, ja w najnowszej AM mam opcje wpisu pojazdu, masa, naciski osi, wymiary itp.
Mówie o AM na androida :wink:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 12 lis 2014, 14:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

A jeszcze jedno pytanie. Gdzie jeździsz, po Polsce czy za granicą. Ponoć na zachodzie AM wcale już taka dobra nie jest.
Ja kupiłem navi Mio z wgranymi sześcioma mapami Europy, w tym dwie Igo na ciężarowe.

Wysłane z mojego GT-I9300


Post Wysłano: 12 lis 2014, 14:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

Mi np. chodzi po głowie zakup Goclever'a 525(koszt ok 200zł) procesor ok 800Mhz, do tego wgrać jedyne słuszne IGO 8. Słyszał ktoś o takim połączeniu? Jak się sprawuje?

Co do Igo Primo, nie polecam, na zachodzie i na wschodzie wiele razy mnie zawiodła, później jeździłem na zwykłej IGO8 z 2012r. i o wiele lepiej było.


Post Wysłano: 12 lis 2014, 14:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Prędzej na odwrót.

/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 12 lis 2014, 15:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

No wiadomo, każdy może mieć swoje zdanie, ja IGO Primo ustawiłem na opcję truck to wepchnęła mnie pod zakazy tonażowe. Na zachodzie jest niby trochę lepiej, ale mimo wszystko polecam zwykłe IGO. Nie do zajechania :lol:


Post Wysłano: 12 lis 2014, 15:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Jabson - właśnie sprawdziłem czy nasza Automapa ma opcję na ciężarowe - i tak jak Ociu pisz - można wszystko ustawić.
Także najnowsza AM na Androida ma już "truck" ;)

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 12 lis 2014, 16:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Jabson - właśnie sprawdziłem czy nasza Automapa ma opcję na ciężarowe - i tak jak Ociu pisz - można wszystko ustawić.
Także najnowsza AM na Androida ma już "truck" ;)
To muszę zwrócić honor. Nie sprawdzałem nowości w AM bo siedzę w IGo. To pozostaje kupić dobry tel z dużym wyświetlaczem


Post Wysłano: 12 lis 2014, 20:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Jabson - właśnie sprawdziłem czy nasza Automapa ma opcję na ciężarowe - i tak jak Ociu pisz - można wszystko ustawić.
Także najnowsza AM na Androida ma już "truck" ;)
No ma. Ja mam ustawione na 3,5m, 10 m długości wysokości i 20t DMC. Nie przeszkadza jej to w prowadzeniu na 8t (mapa wie, że tam jest 8t), lub nakazie zawrotki na miejscu na 4 metrowej drodze.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 12 lis 2014, 23:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Cytuj:
Jabson - właśnie sprawdziłem czy nasza Automapa ma opcję na ciężarowe - i tak jak Ociu pisz - można wszystko ustawić.
Także najnowsza AM na Androida ma już "truck" ;)
No ma. Ja mam ustawione na 3,5m, 10 m długości wysokości i 20t DMC. Nie przeszkadza jej to w prowadzeniu na 8t (mapa wie, że tam jest 8t), lub nakazie zawrotki na miejscu na 4 metrowej drodze.
To jest Krzysiu On wiec jak prowadzić


Post Wysłano: 12 lis 2014, 23:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

Mój tata obecnie użytkuje już prawie 2 lata Garmina Nuvi 50lm z dożywotnią aktualizacją map i oprogramowania i chwali sobie,AM dostał od szefa do testów i według niego egzaminu nie zdała.


Post Wysłano: 13 lis 2014, 0:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Ja z kolei nic nie kupowałem; i za TomToma może bym kilka PLNów dał. U Niemca działa idealnie.
Generalnie jeżdżę bez navi.
Miesiąc temu na podstawie podglądu w AM dotarłem na rozładunek do Seifhennersdorf.
W tym tyg. na bazie IGo w Czechach bezproblemowo dojechałem na rozładunek.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: