Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 maja 2013, 9:48
Posty: 33

Witam,

Jako że czekam aktualnie aż wymiana plastików dobiegnie końca, to zaczynam sobie kompletować "zestaw truckera". Butle, mapy, naczynia, środki czystości i inne tym podobne to nie problem - wiadomo co i jak :>
Problem pojawia się przy jakiejś rozsądnej nawigacji (powiedzmy szczerze ze na początek budżet jest ograniczony - i tak papiery zjadły spora sumę dutków.. i trzeba się teraz odkuć)

Przejrzałem kilka tematów o navi tu na forum, ale czas na konkrety:
Na początku myślałem o klasycznej navi, jakiś lark + iGo (lub automapa, choć bliżej mi jakoś do iGo - większość znajomych którzy jeżdżą wybrali iGo i sobie chwalą). Wiadomo powszechnie że ten zestaw da rade i będzie ok. Ale chodząc po alledrogo znalazłem taki sprzęcik:
TABLET OVERMAX 10,1 DUAL DRIVE MAX2 DVBT GPS
Co o tym myślicie? Wiem że to duże itd.. ale mi to pasuje jakieś takie przejrzystsze dla mnie jest, chodzi mi raczej o to czy takie urządzenie na androidzie "pociągnie" nawigacje bez żadnych przygód w postaci crashy i innych niespodzianek. Jak spisuje się Automapa/iGo na androidzie? Czy samo oprogramowanie ma te same możliwości i nie jest jakoś mocno upośledzone w stosunku do wersji windowsowej (np czy są ustawienia na ciężarówek - tonaże, zakazy i wiadukty)? Czy ktoś z Was jeździ dużym na "androidowej" nawigacji? A jeśli tak, to czy moglibyście porównać klasyczną navi z androidową?

Pozdrawiam,
Juby

_________________
A - Niema, w planach na przyszły rok
B - 2008
B+E - 2014 C - 2013 C+E - 2014 D - Nieeeeee. KWP - 2014


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Osobiście używam Samsunga Galaxy Tab 2.0 7". Program to iGo Primo. Posiada ustawienia dla ciężarówki z uwzględnieniem wysokości szerokości długości i masy. Spisuje się bardzo dobrze, ale co zawsze powtarzam mapa w rękę i ograniczone zaufanie też musi być. Android ciągnie dobrze nawigację. Nie znam tego urządzenia które podałeś. Proponuję poszukać trochę informacji żebyś nie był zawiedziony co do jego pracy. Nie raz warto wydać tę 100 czy 200 więcej żeby mieć spokój. Tablet i to 10" to dobre rozwiązanie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 maja 2013, 9:48
Posty: 33

Dzięki za zainteresowanie tematem 8)

Wiadomo, mapa to podstawa - elektronika ma tylko ułatwić dotarcie do celu wcześniej wytyczoną na papierze trasą (jakby kto na przykład miał zjazd, skręt przegapić :twisted: ). Recenzje urządzenia widziałem TU (link dla ewentualnych zainteresowanych tym rozwiązaniem) Skrótowo: z tego co recenzent pokazuje, to Overmax jest dość budżetowy, Android 4.2 jelly bean, DVB-t dosyć mocno "zarzyna" gdy na ekranie dzieje się coś żywszego i nie obsługuje programów nadawanych w HD. Za to filmy z flasha nawet w HD idą gładko i bez przycinki. Jest dosyć dobre WIFI, internet śmiga bez problemów nie ma kłopotu z ładowaniem grafik. Dużo różnych złącz i przejściówek, wbudowane bodajże 8gb pamięci na stałe i max 32 dopinane. Problemem jest wyświetlacz który nie jest najwyższych lotów ale do navi i żeby film na pauzie obejrzeć to raczej spokojnie się nada (pamiętam jak byłem z kumplem gościnnie w trasie i oglądalismy filmy sic! na nawigacji i to tej najmniejszej - to była tragedia.

Czyli tablet nadaje się na navi -> super, bo to takie fajne, duże i przejrzyste, a nie jak mala navi ze trzeba długopisem przewijać po ekranie jak się łapy za duże ma :lol:

A czy są duże różnice między iGo na windowsie, a iGo na andku? (widzialem ze np. interfejs w automapie jest zupelnie inny na androidzie i na windku.. chodzi mi o możliwości, wydajność, czas "myślenia" urządzenia w porównaniu do windowsa i stabilność całego tego ustrojstwa - co by crashu aplikacji co 5 min nie było)

_________________
A - Niema, w planach na przyszły rok
B - 2008
B+E - 2014 C - 2013 C+E - 2014 D - Nieeeeee. KWP - 2014


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 425
Samochód: Atego 1528 Scania 114 Iveco50c18

wez pod uwagę ze chińskie sprzęty maja problem z gpsem.. miałem galaxy tam 7 tego 1 łapał fixa w domu.. teraz mam jiyau g4s i jest często problem z fixem nim lepsza pogoda tym gorzej z gpsem.. ponoc to wada prcesorów MT

Nawet na rowerku na endomodno niezbyt dokładnie określa lokalizacje przy 20 na h i telefonie na sterze a co mowa w kabinie auta ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 maja 2013, 9:48
Posty: 33

no i w tym momencie g**no wpadło w wentylator... :/
Czyli trzeba się dowiedzieć jak działa gps w tym konkretnym sprzęcie...
O tym nie pomyślałem... jakoś mi do głowy nie przyszło ze moduł gps może nie wyrabiać. W każdej navi jaka miałem to nie było z tym problemu.
Używa ktoś może Overmaxa :P ?
ewentualnie czy znacie jakiś sprawdzony sprzęt o podobnych mozliwosciach w podobnej kasie? DVBt nie wymagane :D


EDIT:

Czytałem dosyć niepochlebne opinie o gpsach w tym ustrojstwie:

"dałem szansę firmie overmax ale zawiodłem się bardzo, urządzenie traci sygnał gps jeśli obok właczony jest tomtom, w nocy nie da się używać navi bo razi w oczy - brak możliwości ściemnienia ekranu, gniazdo zasilania przestało działać po miesiącu a firma liczy ponad 100 za naprawę, telefoniczne chamstwo w serwisie, odradzam zakupy w tej firmie!"

ale jest i cos takiego:

"GPS w Overmax Dual Drive Max 2 łapie mniej satelitów (5 i 4 w użyciu) niż na przykład LG G Pad 8.3 (20 i 8 w użyciu), ale siła sygnału jest znacznie większa. Bez wsparcia ze strony sieci WiFi pozycjonuje się w ciągu 1 – 2 minut."

i co tu myśleć... słabo wyrzucić 7 setek w błoto... :?

_________________
A - Niema, w planach na przyszły rok
B - 2008
B+E - 2014 C - 2013 C+E - 2014 D - Nieeeeee. KWP - 2014


Ostatnio zmieniony 21 cze 2014, 12:21 przez Juby, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

A jak byś kupił netbooka uzywanego i wrzucił do niego mapy. Netbook jest na Windowsie i navi spokojnie pociągnie. Trzeba by dokupić do niego moduł GPS i wiadomo że na szybę go nie zamontuje.

Sent from my GT-I9100


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 maja 2013, 9:48
Posty: 33

właśnie netbooki jakoś do mnie nie przemawiają, to już bym wolał konkretnego lapka na ssd. ale jak mówiłem budżet ograniczony. Poza tym chciałbym żeby to było duże (wyświetlacz) i chude jak tablet. I najlepiej 1 kompaktowe urządzenie bez modułów niezbędnych do pracy. Tak jak pisałem wziąłbym larka na windowsie, ale typowe nawigacje są strasznie malutkie, a tablet 10'' to wymiar w.g mnie akurat do trucka wygodny.

_________________
A - Niema, w planach na przyszły rok
B - 2008
B+E - 2014 C - 2013 C+E - 2014 D - Nieeeeee. KWP - 2014


Ostatnio zmieniony 21 cze 2014, 12:38 przez Juby, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

A nie lepiej Ci poszukać używanego galaxy Tab? Markowe urządzenie używane na pewno lepiej posłuży niż jakiś overmax. Myślę, że za 700 złotych spokojnie kupisz 10" galaxy Tab z opcją GPS. Pamiętaj tylko że musi mieć slot na kartę sim żeby obsługiwał nawigację


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 maja 2013, 9:48
Posty: 33

Jabson: Właśnie do tego doszedłem że chyba wezme jakiegos galaxy taba 3 w playu na abonament, to jakieś 80plnów miesięcznie wychodzi... Karte dam mojej pięknej żeby mi "dolarów" nie natrzaskało za granicą. I będę miał sprawdzony sprzęt, a nie jakieś dziadostwo.

a że ponowię pytanie : "A czy są duże różnice między iGo na windowsie, a iGo na andku? (widzialem ze np. interfejs w automapie jest zupelnie inny na androidzie i na windku.. chodzi mi o możliwości, wydajność, czas "myślenia" urządzenia w porównaniu do windowsa i stabilność całego tego ustrojstwa - co by crashu aplikacji co 5 min nie było)"

_________________
A - Niema, w planach na przyszły rok
B - 2008
B+E - 2014 C - 2013 C+E - 2014 D - Nieeeeee. KWP - 2014


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2014, 14:11
Posty: 2

Ja mam Overmax Solution II 10'.
Mam na niego wrzucone Igo Primo + Automapa Europe + Tom Tom Europe.
Chodzą wszystkie naraz.
Na trasie +/- 150 km + miasto wszystko działało w porządku. Nie wiem jak by poradziło to sobie z trzema odpalonymi mapami np przez 10h.

Co jeszcze mogę napisać, podobno we Francji albo UK mogą się przyczepić jak masz 10' na szybie. Podobno tolerują do 7' ale to tak bardziej ze słyszenia niż z autopsji więc niech wypowie się ktoś kto zna temat.

Kwestia ładowania - na micro usb tablet sie rozładowuje więc trzeba dokupić ładowarkę samochodową z takim cienkim bolcem 5V więc dodatkowy koszt.
Pozdro


Ostatnio zmieniony 21 cze 2014, 13:31 przez sys, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
ale typowe nawigacje są strasznie malutkie, a tablet 10'' to wymiar w.g mnie akurat do trucka wygodny.
Służby tez lubią urządzenia na szybie z wyświetlaczem większym niż 7''...
Np na Szwajcarii nagrodzą Cię mandatem o wysokości 650€...
To takie wygodnie mieć pierdyliard cali na przedniej szybie?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 maja 2013, 9:48
Posty: 33

Czy wygodne? Kwestia gustu, np wiele niemiaszkow z laptopami jeździ i to w.g mnie jest niewygodne i bezsensowne bo dyski na dziurach szybko padają więc 10'' to chyba nie jest za duzo.
Ale jeśli faktycznie służby po 650eur kleją to faktycznie lepsze 7''

A jeśli dam go nie na szybę tylko np gdzies na desce pomiedzy siedzeniami?

EDIT:

Jeśli da się obejść jakos te mandaty to wybór padł na Samsung Galaxy Tab 3 10.1 LTE

_________________
A - Niema, w planach na przyszły rok
B - 2008
B+E - 2014 C - 2013 C+E - 2014 D - Nieeeeee. KWP - 2014


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2012, 9:15
Posty: 179
GG: 18174723
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpackie

To i ja dorzucę swoje 2 grosze :D
Z racji zmiany specyfikacji pracy father postanowił zainwestować w navigację.
Doradzaliśmy mu, żeby kupił sobie laptopa i wgrać na niego porządne mapy.
Pomysł spalił na panewce bo "podobno nie można jeździć z laptopem, można dostać mandat" (Patrząc na to co piszą przedmówcy, może i ma to jakiś sens, ale czy w Polszy również?)
Później napaliliśmy się na w/w OverMax'a, bo kolega ma, to ojciec też musi mieć :lol:
Niestety sprzęt kolegi, chyba po 2 miesiącach odmówił mu posłuszeństwa- z tego co gdzieś w internecie przeczytałem to jest to raczej sprzęt "jednorazowego użytku".
Pod presją czasu ojciec zdecydował się na Galaxy Tab'a.
Urządzenie spisuje się bardzo dobrze. Podróżując po Polsce jeszcze nigdy nie zgubiło zasięgu GPS.
Masz też duży wybór wszelkiego rodzaje map, a na pauzie spokojnie można obejrzeć sobie jakiś filmik, czy przeprowadzić wideo rozmowę ;)
Myślę, że z czystym sumieniem mogę Ci go polecić, powinien spełnić Twoje oczekiwania ;)
Jeśli masz latać gdzieś dalej, to sprawdź, tak jak piszą koledzy, kwestie mandatowe(aż sam poszukam z ciekawości)
Pozdrawiam!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

kolego z tego co wiem to am na andku pracuje słabo ,a igo nie mam pojęcia .
Dam Ci pomysła :mrgreen:

Jeżeli masz ok 800zł to proponuje kupić navi za 400zł aby służyła do navigowania i 5 cali z dobrym wyswietlaczem czyli jasnym, by w słoneczku było widać .A za resztę kup używke lapka do neta i fiłmow,będziesz misiał wydać jakieś 70 zł na dobra ładowarkę (jak coś to poradzę sprawdzoną).
Po czasie lapka możesz uzbroić w antene do wi-fi ,czy gps.Możesz też wrzucić am,czy igo i wiele innych do lapka w celu sprawadzania tras i bez gps .

Zobaczysz że jak będziesz uzywał np. navi do wszystkiego (net ,filmy itd,) to kiedyś stwierdzisz żę jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
Navi dłużej popracuje jak będzie służyła tylko do navigowania.

Minus to taki że musisz dzwigać za sobą lapka ale net i filmy w lapku o dużo lepsze niż tabalet.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 maja 2013, 9:48
Posty: 33

Bociekk: Czyli galaxy tab da rade, dzięki utwierdziłeś mnie w przekonaniu. Niebawem idę do playa i biorę tablet 8) Narazie nigdzie nie latam, dopiero się przygotowuje! Choć planuję (na początek, całą Europę).

Pafnuc518: Lapka już mam, może do najnowszych konstrukcji może mówić "synu" ale jest :) Myślę o tablecie jako nawigacjii i praktycznie tylko nawigacji. ew jakieś pliki na parkingach przegrywać, czy obejrzeć filmik ze znajomymi jak wrócę. To w sumie taki większy smartphone :D

_________________
A - Niema, w planach na przyszły rok
B - 2008
B+E - 2014 C - 2013 C+E - 2014 D - Nieeeeee. KWP - 2014


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2012, 9:15
Posty: 179
GG: 18174723
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpackie

Cytuj:
Bociekk: Czyli galaxy tab da rade, dzięki utwierdziłeś mnie w przekonaniu. Niebawem idę do playa i biorę tablet 8) Narazie nigdzie nie latam, dopiero się przygotowuje! Choć planuję (na początek, całą Europę).
To tak na zaś powiem Ci, że oczywiście dostęp do internetu nie jest Ci potrzebny do działania GPS'u- urządzenie nie potrzebuje połączenia internetowego do "namierzenia" Twojej pozycji (dla niedoinformowanych)
Poleciłbym Ci zapytać przy okazji o jakiś pakiecik internetowy- nie duży zysk, a czasem internet w trasie się przydaje, choćby po to, żeby zobaczyć lokalizację firmy, czy pogadać z bliskimi na pauzie ;)
Do tego modelu można wsadzić sobie zwykłą kartę sim- już nie wspomnę o lansie na mieście, gdy rozmawiasz przez taką "cegłę" :lol: :lol: :lol:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 maja 2013, 9:48
Posty: 33

jakby tablet wymagał neta do gpsu to byłby spalony na wejściu, z netem masz racje... tyle ze ciężko będzie z pl kartą u wroga. ale zawsze można alditalka zakupić :) W przyszłej karierze kierowcy mam zamiar sobie dojazdy do firm ułatwiać używając właśnie streetview - o ile znajde hotspota na jakimś hofie/pompie.

Jak zaczne się lansować gadając do tabletu, to moment znajdę się na wiocha.pl :lol: :lol: :lol:

_________________
A - Niema, w planach na przyszły rok
B - 2008
B+E - 2014 C - 2013 C+E - 2014 D - Nieeeeee. KWP - 2014


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: