Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 lut 2014, 14:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2013, 19:19
Posty: 20
Samochód: MAN

Witam zastanawiam się nad kupnem nawigacji pomiędzy tymi dwoma modelami, miałem na oku jeszcze Becker trasit 50 lecz koszt aktualizacji mnie przeraził. Mam pytanie czy ktoś jeździł na jednej albo drugiej navi, jak się sprawują i omijają wiadukty itd ? Narazie bliżej skłaniam się Garmina. Według moich informacji obie te nawigacje mają darmową dożywotnią aktualizacje map. Jednak w Garminie TMC jest bezpłatny dożywotnio a w Tomku pierwszy rok bezpłatny a dalej co rok trzeba płacić ( jeżeli się myle to mnie poprawcie ) Jeszcze pytanie jak z mapami ? Głównie zachód i południe mnie interesuje.


Post Wysłano: 16 lut 2014, 16:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Garmina nie używałem. Nie wypowiem się.
TT jest ok.
Ale to nie urządzenie będzie "omijać" Ci mosty i wiadukty. To wszystko zależy od mapy. W TomTom wersja mapy Europe Truck jest świetna na zachodnie trasy.
Przez około 5 lat (odkąd używam TT) wprowadziła mnie na minę mniej niż 10 razy.

Co do TMC... nie wiem :) ale ja mam odbiornik TMC w kablu zasilającym i mam za darmo :)

Tobie może chodziło o TMC na Polskę?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Traffic_Message_Channel

Na zachodzie nie ma opłat za TMC.


Post Wysłano: 16 lut 2014, 16:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2013, 19:19
Posty: 20
Samochód: MAN

Konkretnie to chodzi mi o te omijanie korków w Tonmku to Live. Podobno tylko rok jest za firko a później co roku trzeba za to płacić. W Garminie Traffic Premium i jest darmowy dożywotnio


Post Wysłano: 21 lut 2014, 22:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lis 2011, 21:32
Posty: 11
GG: 1
Samochód: ATEGO 1228
Lokalizacja: Opole

Kupiłem niedawno TT 5150 TRUCK LIVE, jeżdżę dużo po Polsce i ci powiem, ze tu porażka. Na zachód jest dobra te komunikaty o korkach, to raczej mi się do niczego nie przydają, są nie wiarygodne niekiedy już dawno nic się nie dzieje na drodze a ona dalej to wyświetla. Mam to na 1 rok gratis powiem ci że najlepsze jest Aigo Primo, zgraj sobie mapy na dowolne urządzenie, mam na drugiej nawigacji i jest bardzo dobra.


Ostatnio zmieniony 22 lut 2014, 16:39 przez DamLen, łącznie zmieniany 2 razy.
Interpunkcja, nie pisz całego postu jednym ciągiem!


Post Wysłano: 26 lut 2014, 21:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2014, 20:55
Posty: 6
Samochód: DAF 105 XF
Lokalizacja: München

Witajcie mobilki, ja też dolączę sie do tematu by nie robić zbędnego syfu. Mianowicie zaniedlugo zaczynam prace jako kierowca niestety albo stety kto jak na to patrzy bede pracowal w Niemczech dokladnie okolice Monachium, i wlasnie szukam jakiejs dobrej navi ktora poradzi sobie z miejskim syfem i bedzie przystosowana do tych ciut wikeszy 40-tonowych maluchow :). Tak więc która polecacie?? Osobiscie bardzo mocno się zastanawialem nad TomTomem a może jeszcze jakas jest godna uwagi? Czekam na odpowiedzi. Bajo!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: