Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 sty 2013, 14:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 wrz 2010, 8:50
Posty: 46
GG: 0

Witam, mam pytanie, jadąc na Rosję lub inny kraj gdzie nie ma normalnych liter w jaki sposób wbić w gps miejscowość, ulice itd.? :?

_________________
Nic na siłę, lewy pas, gaz i płynę.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Witam, mam pytanie, jadąc na Rosję lub inny kraj gdzie nie ma normalnych liter w jaki sposób wbić w gps miejscowość, ulice itd.? :?
Rosja, Bułgaria jeśli znasz cyrylice to wpisujesz spolszczoną nazwę i większośc navi sobie poradzi.

Masz zazwyczaj kod pocztowy podany i drogą eliminacji szukasz ulicy itd. Takie życie kierowcy, na wszystko trzeba znaleźc jakiś sposób, nic trudnego, a są jeszcze większe wyzwania :lol:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2012, 10:48
Posty: 281

W krajach gdzie piszę się głównie cyrylicą, używa się również alfabetu łacińskiego.
ps. zawsze można ruszyć 4 literki z fotela i spytać tubylca o ulice

_________________
Rozm z WITD dotyczaca kilku 24h odpoczynkow tygodniowych z rzedu

Raportuj posty jeśli łamia regulamin


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
W krajach gdzie piszę się głównie cyrylicą, używa się również alfabetu łacińskiego.
ps. zawsze można ruszyć 4 literki z fotela i spytać tubylca o ulice
Ocho, żebyś się nie zdziwił kiedyś. Tak samo jak w Anglii z miarami wysokości, długości czy tonażowymi. Na głównych szlakach nie ma problemu, ale kiedy wjechałem w samo centrum Londynu pod pałac królowej to tam były już tylko ich miary.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2012, 10:48
Posty: 281

Co ma jedno do drugiego?
Każde dziecko wie że anglicy używają miar anglosaskich, a reszta normalnych ludzi - metrycznych.
Uprzedzając wpisy że w USA też używają miar anglosaskich, od razu spytam :
A "amerykanie" to niby skąd się wzięli w tej ameryce?

_________________
Rozm z WITD dotyczaca kilku 24h odpoczynkow tygodniowych z rzedu

Raportuj posty jeśli łamia regulamin


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Co ma jedno do drugiego?
Każde dziecko wie że anglicy używają miar anglosaskich, a reszta normalnych ludzi - metrycznych.
Uprzedzając wpisy że w USA też używają miar anglosaskich, od razu spytam :
A "amerykanie" to niby skąd się wzięli w tej ameryce?
Tak samo każde dziecko wie, że Rosjanie używaja cyrylicy, a reszta normalnych ludzi....

Jeśli wyjdziesz ze zwykłą cmrką pisaną w Polsce czy Niemczech bez cyrylicy to nic Ci nie pomogą. Chyba, że trafisz na kogoś po studiach, ale to raczej w miejscach gdzie TIRem nie dojedziesz.

Zrzuty z atomapy, wygląda to tak jeśli chodzi o Rosję. W programie jest cyrylica, jeśli masz adres po rusku, jest też możliwośc wpisania spolszczonej nazwy i pokazuje poprawną z cyrylicą.

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/805/64138018.jpg/]Obrazek[/URL]

Uploaded with ImageShack.us


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 wrz 2010, 8:50
Posty: 46
GG: 0

Ahm, czyli jeśli wybiorę na gps kraj : Rosja\Bułgaria to gps automatycznie przestawi litery ruskie\bułgarsie? Tylko szkoda ze np. w moim gps-ie nie mozna wybrać kraju, choć jest tam mapa europy :shock:

_________________
Nic na siłę, lewy pas, gaz i płynę.


To nie jest tak. Miasta/miejscowości są zapisane w bazie danych programu i tak literami łacińskimi, żeby nie mieć problemów z kompatybilnością i tak. Tylko wyświetlane są z cyrylicą. Czyli jak wpiszesz Moskwa to program znajdzie Moskwę, ale pokaże Ci, że znalazł miejscowość Москва. Oczywiście, dużo zależy jaki to program, ale programiści, aby nie dublować rekordów miast, po prostu umożliwiają wyszukiwanie i wyświetlanie zarówno w cyrylicy jak i w łacinie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2011, 14:24
Posty: 352
GG: 4128224
Samochód: Peugeot 508/MAZDA 2
Lokalizacja: CARLISLE GB/Blatyre SC/Aberdeen SC

niektóre fabryczne systemy satnav np VOLVO jest opcja zmiany języka wprowadzania oraz punktu startu (automatycznie rozpoznaje czas lokalny, język), sprawdzałem osobiście w Szwecji i Chinach i w nowych FH/FH16 2012 ( model 3 i 4) działa na 100%

podobno TOMTOM i GARMIN TRUCK w nowszych wersjach ( po 2010) tez tak działają tak slyszalem od kierowcow u nas ale nie widziałem

_________________
I ZYCIE SIE TOCZY DALEJ ...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
To nie jest tak. Miasta/miejscowości są zapisane w bazie danych programu i tak literami łacińskimi, żeby nie mieć problemów z kompatybilnością i tak. Tylko wyświetlane są z cyrylicą. Czyli jak wpiszesz Moskwa to program znajdzie Moskwę, ale pokaże Ci, że znalazł miejscowość Москва. Oczywiście, dużo zależy jaki to program, ale programiści, aby nie dublować rekordów miast, po prostu umożliwiają wyszukiwanie i wyświetlanie zarówno w cyrylicy jak i w łacinie.
To pokaż jak to robi się w Automapie, bo do dnia dzisiejszego nie wykumałem jak przełączyć cyrylice na normalny :mrgreen: alfabet. Skoro na mapie masz nazwy miast jedynie pisane cyrylicą i to samo sie dotyczy wyszukiwania adresu.
Jedynie większe miasta po wpisaniu nazwy cyrylicą nie kiedy wyświetla się w spisie w łacinie i cyrylicy
Dobrze że w szkole miałem język rosyjski i co nieco pozostało w głowie :mrgreen:


URL=http://imageshack.us/photo/my-images/805/64138018.jpg/]Obrazek[/URL]
Jak to przełączyć na łacinę :?:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Ostatnio zmieniony 04 sty 2013, 20:49 przez MAN, łącznie zmieniany 1 raz.

Pisałem ogólnie jak to działa w aplikacjach z którymi ja mam do czynienia, ale postaram się zaraz znaleźć jakąś automapę i zobaczyć, czy można to przestawić.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Znając cyrylice nigdy nawet nie zauważyłem problememu o którym pisze MAN w automapie. Faktyczne tylko większe miejscowości idzie znaleźc w łacinie, nawet ulice w Moskwie są w cyrylicy.

W Navigator Truck PC jest normalnie w łacinie, innych programów nie testowałem na wschodzie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 wrz 2010, 8:50
Posty: 46
GG: 0

Cytuj:
Dobrze że w szkole miałem język rosyjski i co nieco pozostało w głowie :mrgreen:


Ja tez mialem 2 lata, ale co z tego, myslalem ze do niczego mi się nie przyda wiec !@#$%^ się nauczyłem :x

_________________
Nic na siłę, lewy pas, gaz i płynę.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Cytuj:
Dobrze że w szkole miałem język rosyjski i co nieco pozostało w głowie :mrgreen:


Ja tez mialem 2 lata, ale co z tego, myslalem ze do niczego mi się nie przyda wiec !@#$%^ się nauczyłem :x
Nie martw się nie jesteś sam też tak myślałem i tyle samo zostało mi w głowie :mrgreen:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 wrz 2010, 8:50
Posty: 46
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Dobrze że w szkole miałem język rosyjski i co nieco pozostało w głowie :mrgreen:


Ja tez mialem 2 lata, ale co z tego, myslalem ze do niczego mi się nie przyda wiec !@#$%^ się nauczyłem :x
Nie martw się nie jesteś sam też tak myślałem i tyle samo zostało mi w głowie :mrgreen:
Nie chciało się uczyć to teraz musimy sobie jakoś radzić :D

_________________
Nic na siłę, lewy pas, gaz i płynę.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2012, 18:43
Posty: 8
Samochód: volvo fh12 480
Lokalizacja: LLU

Ja mam mapę IGo 2010 i wcale nie ma cyrylicy u mnie. Sprawdza to się jak np. dostanie się cmr z Niemiec lub innego kraju UE bo tam przeważnie cyrylica jest przełożona na alfabet normalny. Gorzej jest jak się chce wpisać nazwę czegoś na podstawie rosyjskich znaków. Wtedy trzeba trochę pogłówkować i podomyślać się jak może brzmieć spolszczona nazwa.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
Ja mam mapę IGo 2010 i wcale nie ma cyrylicy u mnie. Sprawdza to się jak np. dostanie się cmr z Niemiec lub innego kraju UE bo tam przeważnie cyrylica jest przełożona na alfabet normalny. Gorzej jest jak się chce wpisać nazwę czegoś na podstawie rosyjskich znaków. Wtedy trzeba trochę pogłówkować i podomyślać się jak może brzmieć spolszczona nazwa.

Też pare lat temu korzystałem z IGO i z tego co pamiętam, to było uzależnione od wersji mapy lub samego programu. Testowałem kilka wersji i miałem taką w której mogłem wybierać między cyrylicą, a naszym alfabetem. Dodam, że używałem tego na Ukrainie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: