Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 gru 2012, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 723
Lokalizacja: Lublin

Cześć.

W temacie jestem kompletnie zielony, także spytam tutaj. Mam nawigację, która nie była używana mniej więcej od początku wiosny. Jest to TomTom XL z wersją mapy 8.083. Nie ma na niej obwodnicy Wrocławia, także nieaktulizowana przez dobrych kilkanaście miesięcy. Od przyszłego tygodnia będzie używana, a jak wiadomo od tamtego czasu troszkę dróg się pozmieniało. Podłączyłem ją do komputera i zaaktualizowałem poprzez program TomTom Home. Problem polega na tym, że w okienku pokazuje, że wszystko jest najnowsze, a mimo to mapa jest w takiej wersji jaka była. Może wie ktoś o co chodzi? Proszę o odpowiedzi osoby znające się na tym i z góry dziękuję za zainteresowanie. :)


Post Wysłano: 06 gru 2012, 10:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Cześć.

W temacie jestem kompletnie zielony, także spytam tutaj. Mam nawigację, która nie była używana mniej więcej od początku wiosny. Jest to TomTom XL z wersją mapy 8.083. Nie ma na niej obwodnicy Wrocławia, także nieaktulizowana przez dobrych kilkanaście miesięcy. Od przyszłego tygodnia będzie używana, a jak wiadomo od tamtego czasu troszkę dróg się pozmieniało. Podłączyłem ją do komputera i zaaktualizowałem poprzez program TomTom Home. Problem polega na tym, że w okienku pokazuje, że wszystko jest najnowsze, a mimo to mapa jest w takiej wersji jaka była. Może wie ktoś o co chodzi? Proszę o odpowiedzi osoby znające się na tym i z góry dziękuję za zainteresowanie. :)
Oby na pewno 8.083?
numery wersji mapy mają oznaczenia w formacie 111.2222
Czyli na przykład (najnowsza wersja dla ciężarówek) 900.4612.

To co tu podałeś to pewnie wersja NavCore (systemu, na którym działają mapy).
Aby zaktualizować mapę - trzeba ją kupić :)

Navcore możesz pobrać z netu (my-navia.pl na przykład). Teraz chyba jest jakiś 10.xxx


Post Wysłano: 06 gru 2012, 20:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 723
Lokalizacja: Lublin

Rozumiem, czyli jednak złe info miałem. Dziękuję za odpowiedź. ;)


Post Wysłano: 06 gru 2012, 21:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lip 2006, 14:51
Posty: 50
GG: 0
Lokalizacja: DW

Ja wczoraj aktualizowałem, trwało to wprawdzie pół dnia (mapa ma 3 gb i dosyć wolno się ściągała) ale obwodnica Wrocławia jest już do Sycowa :) Miałem mapę bodajże 8.45, teraz jest 9.0.


Post Wysłano: 27 sty 2013, 4:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2012, 23:14
Posty: 7
GG: 1
Samochód: Renault Master 150PS

z tomtom jest tak ze laczac sie z tomtom home sciagasz mape na komputer a nie na nawi, na nawi sciaga sie jedynie najnowsze oprogramowanie do nawi

musisz sformatowac nawigacje wczeniej robiac kopie zapasowa, zapisujac swoje "ulubione" (plik MapSettings.cfg zapisz gdzies na kompie) i zrob formata (moj komputer/dysk zew/ formatuj)

nastepnie podlaczasz urzadzenie do kompa i odpalasz program tomtom home ktory instaluje oprogramowanie nastepnie w TThome wybierasz zarzadzaj moim urzadzeniem/zainstaluj elementy z komputera wybierasz MAPA i instalujesz :)

po tym urzadzenie sie zrestartuje i nowa mapka gotowa
mozesz rowniez wkleic ten plik z ulubionymi ktory wczesniej przeniosles z urzadzenia na kompa


tez sie z tym meczylem jezdze na tt xl i mam juz obwodnice wroclawia a takze ze A4 jest platna,


Post Wysłano: 22 cze 2013, 12:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2012, 11:31
Posty: 29
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: PKA

Witam. Posiadam navi TomTom XL2. Do tej pory jeździłem ciężarówką do 7,5 tony sporadycznie coś większego więc wystarczało to navi mimo że nie jest typowo pod duże auto, ale teraz chciałbym ją ustawić pod duży pojazdy (gabaryty, tonaż) tylko nie bardzo jest jak bo w ustawieniach nie ma takiej możliwości.
Podpowiedzcie, czy musze zmieniać całkowicie mapy na takie od jakiegoś innego modelu czy jak?? Czy może wystarczy przy aktualizowaniu map coś przekombinować, pobrać coś dodatkowo??

_________________
Do zobaczenia na szlaku!
PL, D, B, NL, L, CZ, SK, CH


Post Wysłano: 22 cze 2013, 17:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

W skrócie musisz mieć:
- Navcore pod "ciężarówki"
- Mapę z serii "Europe TRUCK"

Nie pamiętam jaki NC jest obecnie najnowszy pod trucki, ale coś chyba do 9.x max...

Ściągasz navcore ciężarówkowy, kupujesz mapę "Europe TRUCK" i już...


Post Wysłano: 22 cze 2013, 18:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Karol ile to będzie zajmowało wszystko ?
Ja mam TT Canada 310 2gb i mam mega stara mapę bez AOW chociażby :/
byłem kiedyś u gościa wgrać nowsza mapę to wyszło ze mam za mało pamięci.
muszę wymieniać urządzenie czy obleci na 2gb ?

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: