Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 sie 2012, 14:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2011, 19:57
Posty: 66
Samochód: Renault Premium
Lokalizacja: RKR

Przymierzam się do zakupu nawigacji. Niestety nie wiem jaką wybrać. Zastanawiałem się nad MIO Spirit 670. Jakich Wy używacie i co byście polecili tak do 300-400 zł. Z góry dzięki :)


Post Wysłano: 12 sie 2012, 16:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2008, 22:08
Posty: 61
GG: 0
Samochód: ISUZU

Generalnie to ja bym to ujął tak. Nie sugeruj sie firmami tylko wybierz sobie jakieś nie drogie navi typu go clever. Napewno oscyluj około 5 cali bo to cos w tym widać a sam program nawigacyjny sobie dograsz jaki tobie pasuje. Zależy gdzie i czym jeżdzisz. Nawigacja to jak komputer i o jej funkcjonalności decyduje oprogramowanie. Po polsce automapa jest ok na zagranice też ale za granicą używam Igo 8. W temacie nawigacji zapytaj tutaj http://www.my-navia.pl


Post Wysłano: 20 sie 2012, 12:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2011, 18:28
Posty: 12
GG: 0

każdy program nawigacyjny jest dobry o ile ma dostęp do świeżych map i najważniejsze że się samemu zobaczy proponowaną drogę przez program i się ustawi ją pod siebie/skoryguje co jest banalnie proste np. w automapie.
Jeśli chodzi o urządzenie proponuje MODECOM FREEWAY MX2 szybki i parę fajnych bajerów typu bluetooth, transmiter fm itd. :P
cena ok 360zł


Post Wysłano: 17 sty 2013, 23:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Chcąc uniknąć zakładania nowego tematu jako xxx osoba z kolei, postanowiłem napisać swe bolączki tutaj.

Przeczytałem przedtem 3 tematy z cyklu "Jaką nawigacje wybrać" ale zrobił mi się misz-masz :mrgreen:

Najlepiej zacznę od początku czyli do czego potrzebna. Z uwagi na to że rozpoczynam małymi kroczkami "kariere", potrzebuje nawi. Oczekiwania. Jak najlepsza znajomość Warszawy, następnie całej Polski. W chwili obecnej zachód nie jest mi specjalnie potrzebny. Z tego co wyczytałem polecacie firmy Tom-Tom i MIO z oprogramowaniem Automapa. Dodając coś od siebie, znajomi osobiście chwalili mi pracę nawigacji firmy Garmin (nie wiem z jakim oprogramowaniem) W sumie zależy mi na prostocie obsługi, szybkości "myślenia" i znajdywania celu. Będę poruszał się solówką po zakorkowanej Warszawie także będzie mi zależało na tym żeby nie zacinała się itp. Aha i jeszcze jedno, jest możliwość dogrania map ?

Koszt całej inwestycji 400zł, 500 to max z bólem serca.

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 26 sty 2013, 19:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2012, 11:58
Posty: 103
GG: 2164700
Samochód: W202
Lokalizacja: Włodawa

Najlepiej porozmawiać i popytać na ''żywo'' kierowców czego używają. Przerobiłem wszystkie dostępne mapy nawigujące i moim zdaniem miejsce:
1-IGO
2-TomTom
3-...nie ma znaczenia


Post Wysłano: 27 sty 2013, 4:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2012, 23:14
Posty: 7
GG: 1
Samochód: Renault Master 150PS

najlepiej jest kupic nawigacje ktora jest oparta na windows ce wtedy wgrasz na nia praktycznie kazdy program nawigacyjny

polecam lark freebird 4,3"


Post Wysłano: 27 sty 2013, 10:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2012, 11:58
Posty: 103
GG: 2164700
Samochód: W202
Lokalizacja: Włodawa

Cytuj:
najlepiej jest kupic nawigacje ktora jest oparta na windows ce wtedy wgrasz na nia praktycznie kazdy program nawigacyjny

polecam lark freebird 4,3"

Też tak mam zrobione, karta msd 8GB weszły 3 mapy UE, a ''maszynka'' to MANTA oczywiście na windowsie.


Post Wysłano: 27 sty 2013, 14:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2012, 23:14
Posty: 7
GG: 1
Samochód: Renault Master 150PS

Cytuj:
Cytuj:
najlepiej jest kupic nawigacje ktora jest oparta na windows ce wtedy wgrasz na nia praktycznie kazdy program nawigacyjny

polecam lark freebird 4,3"

Też tak mam zrobione, karta msd 8GB weszły 3 mapy UE, a ''maszynka'' to MANTA oczywiście na windowsie.

wlasnie
do mio tomtom garmina sa dedykowane programy i nic wiecej, a mozna miec wieksza jesli chodzi o ekran nawigacje, na ktora mozna wgrac kazdy program i ktora kosztuje ulamek ceny tego co markowe


Post Wysłano: 27 sty 2013, 14:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2012, 11:58
Posty: 103
GG: 2164700
Samochód: W202
Lokalizacja: Włodawa

To jest najtańsze rozwiązanie no i łatwo można zmienić mapę czy ją aktualizować.


Post Wysłano: 26 kwie 2013, 17:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

To i ja się podłączę, żeby nie tworzyć nowego tematu..

Rzuciła mi się w oczy nawigacja GoClever Navio 705V PLUS w cenie poniżej 400zł, rzuciła się generalnie z powodu 7 calowego wyświetlacza. W sklepie twierdzą, że uciągnie najnowszą AM i kolejne aktualizacje, ale tak mówią zawsze byleby tylko sprzedać...
Ktoś może używa tego urządzenia? Moja kupiona rok temu już sobie na ciężarowej wersji nie radzi, tnie się i głupieje...

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 26 kwie 2013, 18:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
Moja kupiona rok temu już sobie na ciężarowej wersji nie radzi, tnie się i głupieje...


Animacje MENU wyłaczyć i inne pierdoły, które zjadają pamięć i będzie dobrze.


Post Wysłano: 26 kwie 2013, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Ostatnio sam musialem zakupic navi gdyz firmowa padla w trakcie wyjazdu.
Zakupilem najtansza w media expert firmy smartGPS wgralem na nia Igo8 i smiga az milo. Koszt urzadzenia to 180zl

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 27 kwie 2013, 18:09

Nawigację jako samo urządzenie wybierałbym coś co pracuje dosyć szybko odpowiada tu za to Pamięć FLASH. Co mi po fajnym urządzeniu itd jak ja przejadę skrzyżowanie a ona się zastanowi że miałem skręcić. Jako mapę i oprogramowanie proponuję GARMIN jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Mam ją nawet na telefonie Nokia N95 i działa bez problemu. Ostatnio zakupiłem sobie Garmina 2405 i dałem za niego coś koło 400zł + mapę najnowszą ściągnąłem sobie z internetu :D.Ale każdy ma swój gust.


Post Wysłano: 27 kwie 2013, 22:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Cytuj:
Cytuj:
Moja kupiona rok temu już sobie na ciężarowej wersji nie radzi, tnie się i głupieje...


Animacje MENU wyłaczyć i inne pierdoły, które zjadają pamięć i będzie dobrze.
Z pierdół to mi pokazuje tylko POI - parking, stacje i radar. To chyba nie jest aż tak wiele? Dawała radę, niestety poległa i potrafi przeliczać trasę 30 minut, zawieszając się na różnych wartościach %... Na autostradzie niech się gubi, w PL niech się gubi, ale jak mi się zgubi w centrum obcego miasta to wywalę za okno ;) SmartGPS wlasnie to jest... Aaa i zaczęła coraz częściej gubić sygnał - ale to już na 6.11 jej się tak działo, więc wydaje mi się, że wina urządzenia, nie oprogramowania. Na osobówkach 6.11 daje radę całkiem całkiem. Na gwarancję już niestety nie pójdzie, trudno.

Druga sprawa, że te 7" kusi...
Pilomatt, jaką minimalną wartość tej pamięci przyjąć w poszukiwaniach, żeby za rok się nie okazała mułem i osłem? :)

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 27 kwie 2013, 23:48

Cytuj:
Druga sprawa, że te 7" kusi...
Pilomatt, jaką minimalną wartość tej pamięci przyjąć w poszukiwaniach, żeby za rok się nie okazała mułem i osłem? :)
Przepraszam WAS bardzo ale popełniłem błąd w poprzednim mym poście nie ma być FLASH lecz ma być tam RAM

Pamięć RAM - można przyjąć zasadę czym więcej tym szybciej.


Wyznaczamy trasę, po wyłączeniu urządzenia i ponownym włączeniu ta trasa jest zapamiętana itd. Nie jestem pewien ale tu chyba odpowiada za to pamięć FLASH:
Cytuj:
Pamięć flash (ang. flash memory) – rodzaj pamięci EEPROM, pozwalającej na zapisywanie lub kasowanie wielu komórek pamięci podczas jednej operacji programowania. Jest to pamięć trwała (nieulotna) – po odłączeniu zasilania nie traci zapisanych w niej danych.
Również pamięć FLASH jest używana do zapisu na niej oprogramowania urządzenia.
np:
Urządzenie ''X'' - 2GB
Urządzenie ''XX'' - 4GB
na urządzeniu ''X'' nie zmieści się oprogramowanie ''Z'' z mapą EU ponieważ, przykładowo zajmują te dwie rzeczy 2.5GB. Dlatego używamy kart pamięci (SD, MicroSD)

Ważną rzeczą jest również Pamięć Operacyjna (procesor) oraz Pamięć RAM (szybkość wyznaczania tras, szybkość myślenia).

Więc czym większe wartości tym lepiej, głównie skupiamy się na procesorze oraz na pamięci RAM, nie chcemy używać karty pamięci SD, MicroSD zwracamy uwagę na pamięć wbudowaną [FLASH - Jest to pamięć trwała (nieulotna)]. (czym większy w komputerze procesor, RAM, karta graficzna itp. tym komputer lepszy)

GoClever Navio 500 Plus:
Procesor MediaTek 468 MHz.
64 MB pamięci RAM.

GOCLEVER NAVIO 705VPLUS:
Procesor MediaTek MT3351 468MHz (ARM11).
128MB DDR2 pamięci RAM.

widać różnicę ? Różnica jest widoczna i w cenie i w świeżości urządzenia.

Co do przyjmowania wartości to standardem o ile się nie mylę jest właśnie 128MB, lecz trzeba to użyć z głową, nie włączać sobie animacji 3D itd. Oraz używać oprogramowania i mapy która zjada najmniej pamięci RAM lecz nie sprawdzimy co ile zjada, po prostu trzeba to wypróbować. Jak trafisz na 256MB będzie dobrze ;). Osobiście jestem zdania, chcesz coś porządnego kup coś Oryginalnego (coś co jest stworzone pod konkretną rzecz w tym przypadku pod konkretną mapę, np: TomTom pod TomTom-a, Garmin pod Garmin-a, i to nie ma prawa się zaciąć)

Pozdrawiam!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: