Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 cze 2012, 0:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2009, 20:57
Posty: 8
GG: 11049203

Witam od około tygodnia jestem kierowcą na razie jeździ ze mną inny doświadczony kierowca i mi czasami podpowie jak jechać ale zbliża się czas kiedy będę tylko zdany na siebie i tu moje pytanie jaka jest najlepsza nawigacja do samochodu o DMC 3,5t(busik)

zależało by mi na opcjach takich jak
omijanie płatnych dróg i autostrad

i fajnie by było jak by miała opcje wyboru miast przez jakie chce jechać np jak bym jechał z Łodzi do Poznania to przez Turek,Konin,Wrześnie a z powrotem Jarocin,Kalisz,Sieradz,Łask o ile takie coś jest możliwe

i głównie chodzi mi o to czy wybrać tomtom czy auto mapa
słyszałem wiele negatywnych i pozytywnych(że tomtom jest nie dokładny ale że szybko znajduje nową trase jak sie zboczy albo że automapa nagle zmienia trasy) oponie o tych nawigacjach i ma mięszane uczucia więc postanowiłem poradzić sie zawodowców :D

ps: oczywiście poruszam się tylko po Polsce i korzystam ze zwykłej mapy ale GPS to takie zabezpieczenie


Post Wysłano: 14 cze 2012, 9:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sie 2011, 12:23
Posty: 30
GG: 3814477
Samochód: Master

ze automapa nagle zmienia trase? hmm jezdze kilka lat na AM i nigdy tak nie bylo, po zjechaniu raz dwa wyznacza nową

na Polskę trzymałbym sie AutoMapy (chociaz czechy, słowacja, niemcy tez na niej smigam. kumple na automapie smigaja po hiszpani i mowia ze sa adresy ktorych TomTom nie ma (jakies boczne numery i ulice) a AM ma

Do tego jakies urządzonko. Larki sie fajnie spisuja :) teraz widze ze nawet maja nawigacje z wbudowana kamera drogowa http://www.lark.com.pl/freebird508hd.htm ale to zalezy od ceny

w miare dobrego larka kupic za 180-250 zł. do tego na marte pamieci automape i w droge


Post Wysłano: 14 cze 2012, 11:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2008, 23:49
Posty: 139
GG: 7261507
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

tom tom to wyzsza polka, dobra nawigacje gps tom tom to ponad tysiaka trzeba dac. a automape z jakims larkiem zamkniesz sie w 500zl, a jak potrafisz sobie poradzic taniej, lub znasz kogos, to cena zamknie ci sie tylko w koszcie urzadzenia gps.

_________________
Kat. B - jest wrzesień 2006 - 1 raz
Kat. C - jest sierpień 2009 - 3 raz
Kat. C+E - jest kwiecień 2010 - 2 raz

przewóz rzeczy - sierpień 2009
karta kierowcy - marzec 2011


Post Wysłano: 14 cze 2012, 17:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dla mnie automapa jest bardziej intuicyjna od tomtoma. Jest też bardziej przejrzysta i przyjaźniejsza dla oka, no ale to subiektywna opinia.

Funkcje o których mówisz są tak podstawowe, że nie ma o czym mówić. Poza tym Automapa ma bardzo szerokie możliwości ustawień, z których mało kto korzysta. Łatwo jest narzekać na działanie mapy, usiąść na chwilę i poustawiać ją pod siebie jest już trochę trudniej.


Post Wysłano: 14 cze 2012, 18:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lip 2011, 11:24
Posty: 167
Samochód: osobowy

W AutoMapie jest ustawienie (samo się pyta przy wyznaczaniu trasy) czy autostrady, drogi płatnie oraz promy ma omijać czy po nich prowadzić. Jest także opcja żeby trasa była przez jakiś punkt, trzeba tylko dokładnie wszystkie opcje "rozgryźć" i poustawiać odpowiednio.
Dodatkowo w AM masz ustawienia wysokości, szerokości pojazdu oraz wiele innych punktów.

Trzeba po prostu przejrzeć wszystko.


Post Wysłano: 14 cze 2012, 20:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Trasa w ogóle może być "od punktu do punktu", a punktów "przez" może być prawie niezliczona ilośc. To jest właśnie podstawa rozsądnego używania nawigacji. Ślepa jazda na "prowadź do" bez sprawdzenia nawet jaki wariant zaproponowano prowadzi potem do stereotypów.


Post Wysłano: 15 cze 2012, 11:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Ja polecam IGO Primo. Od jakiegoś czasu używam i w mojej opinii jest bardzo dobra.
Automapa jest u mnie awaryjnie. :)


Post Wysłano: 15 cze 2012, 18:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Odradzam Automapę,to mapa dla starych ludzi,takich jak ja.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 18 cze 2012, 18:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sie 2011, 12:23
Posty: 30
GG: 3814477
Samochód: Master

Cytuj:
Trasa w ogóle może być "od punktu do punktu", a punktów "przez" może być prawie niezliczona ilośc. To jest właśnie podstawa rozsądnego używania nawigacji. Ślepa jazda na "prowadź do" bez sprawdzenia nawet jaki wariant zaproponowano prowadzi potem do stereotypów.

Dokładnie, jak jeździłem jeszcze kiedys pod Rhenusem z drobnicą to wpisywałem start i mete jako miast w którym był magazym, a wszystkie punkty rozładunku dawałem jako PRZEZ, potem opcja segregowania trasy (sam ustalał z kolejnośc punktów aby było albo najkrócej albo najszybciej)


Post Wysłano: 19 cze 2012, 0:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2008, 20:23
Posty: 98
Samochód: na sprzedaż
Lokalizacja: Inwałd/Wadowice

Nie mam zbyt dużego porównania ale od kiedy tata kupił nawigację używał automapy więc i ja jakoś się do AM przyzwyczaiłem i nie narzekam zasadniczo nie było nigdy większego problemu jest dużo opcji pomagających dostosować trasę do swoich potrzeb. Przy okazji "Trakerskiego" testowałem nawigację w telefonie Nokia i muszę powiedzieć, że też nie jest to najgorsza opcja ale w porównaniu do AM można powiedzieć, że jest to opcja minimum. Przy ustawianiu dłuższej trasy nie ma w ogóle opcji wyboru trasy prowadzi przez Autostrady płatne bez zapytania ale do jazdy miejskiej spisuje się dość dobrze, więc jest to moim zdaniem niezła alternatywa, bo do dojazdu do miasta czy w jego okolice nawigacja niezbędna nie jest i włączając ją dopiero wtedy gdy jest potrzebna jest wystarczająca. Jeszcze co do kosztów Nawigacja Nokii nie potrzebuje stałego połączenia z internetem. Jest opcja pobrania map w domu lub przez telefon gdzieś gdzie mamy darmowe WiFi i później wyłączenie automatycznej aktualizacji więc nie generuje kosztów. Podsumowując, jeżeli ktoś potrzebuje nawigacji do ciągłego używania bo dużo jeździ w obce miejsca to polecam Automapę, a jeżeli ktoś w trasie radzi sobie bez, a potrzebuje sporadycznie gdzieś trafić lub odnaleźć się kiedy już się zgubi to Nokia (może inne też ale z tą miałem styczność) Jest wystarczająca i co do zgubienia się to jest wtedy zawsze pod ręką.

Jeszcze co do urządzeń. Jako młody człowiek obracający się w gronie starszych kierowców, co wiąże się z tym, że jak jest jakikolwiek problem to "ty jesteś młody to się znasz, ustaw mi", mogę polecić Larka urządzenia są tanie w zakupie, dość wytrzymałe i stosunek ceny do Jakości jest bardzo dobry

_________________
Są przed nami, za nami i wokoło nas...TERAZ NAM NIE UCIEKNĄ!

B - 17.12.2010r

A jak będą chcieli iść do muzeum lotnictwa, to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa, kur*a jego mać!


Post Wysłano: 19 cze 2012, 9:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

a ja proponuje kupić jakiś porządny drogowy atlas Polski, a jakąkolwiek nawigację traktować wspomagająco.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 19 cze 2012, 9:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2008, 20:23
Posty: 98
Samochód: na sprzedaż
Lokalizacja: Inwałd/Wadowice

Cytuj:
jakąkolwiek nawigację traktować wspomagająco.
Oczywiście nie można wierzyć nawigacji w 100% ale jednak trzeba pójść z duchem czasu:)

_________________
Są przed nami, za nami i wokoło nas...TERAZ NAM NIE UCIEKNĄ!

B - 17.12.2010r

A jak będą chcieli iść do muzeum lotnictwa, to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa, kur*a jego mać!


Post Wysłano: 19 cze 2012, 10:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

nie tylko chodzi o to aby iść z duchem czasu, ale czytając mapę tradycyjną więcej się człowiek uczy.

a jak w tytule tematu jest nawigacja dla młodego człowieka, to według mnie dla początkującego powinna być napierw tradycyjna mapa, a dopiero później nawigacja.
aby nawigacja nie przeszkadzała we własnej ocenie i samodzielnej decyzji.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 19 cze 2012, 10:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2008, 20:23
Posty: 98
Samochód: na sprzedaż
Lokalizacja: Inwałd/Wadowice

Ale trzeba zauważyć to, że obecnie jest na tyle duży ruch na drogach, że czytanie mapy w czasie jazdy może się źle skończyć :P A więc patrząc z tej strony kierowca młody i niedoświadczony powinien się skupić bardziej na drodze niż na mapie.

_________________
Są przed nami, za nami i wokoło nas...TERAZ NAM NIE UCIEKNĄ!

B - 17.12.2010r

A jak będą chcieli iść do muzeum lotnictwa, to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa, kur*a jego mać!


Post Wysłano: 22 cze 2012, 14:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, aby mapa/nawigacja była aktualna, bo choćby w naszej Polsce wiele się zmienia.

Są oddawane nowe odcinki autostrad, obwodnice, ekspresówki... nie skorzystamy z tych dobrodziejstw, jak nie będziemy o tym wiedzieli, lub jeśli nie będzie wiedziała o tym nawigacja.


Post Wysłano: 22 cze 2012, 16:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Gorzej, jeśli na nawigacji pojawią się jeszcze nie oddane odcinki... Tak było przed Euro, Hiszpan wiozący sprzęt telewizyjny wjechał na jeszcze nieotwartą obwodnicę Rzeszowa. Przejechał kawałek asfaltem i spadł ze skarpy...

Ostatnio do Wyborczej był dodawany atlas Polski. Kupiłem go, aby zobaczyć, jak ma się sprawa nowo oddanych dróg. I wspomniana wyżej obwodnica Rzeszowa jest oddana do użytku, natomiast A2 do Warszawy wciąż jest w budowie (w sumie, to przecież nie gotowa, więc tu się nie pomylili).


Post Wysłano: 23 cze 2012, 0:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2008, 20:23
Posty: 98
Samochód: na sprzedaż
Lokalizacja: Inwałd/Wadowice

Wiadomo, że mapy nie są rysowane dzień przed wydaniem tylko jakiś czas wcześniej i twórcy znając datę wydania rysują również te drogi które mają być oddane w okresie od tworzenia do wydania, a że z terminami jak wiadomo jest różnie to później są problemy.

_________________
Są przed nami, za nami i wokoło nas...TERAZ NAM NIE UCIEKNĄ!

B - 17.12.2010r

A jak będą chcieli iść do muzeum lotnictwa, to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa, kur*a jego mać!


Post Wysłano: 23 cze 2012, 0:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Ja mam navigona i bardzo sobie chwalę. Niesamowicie intuicyjna obsługa, na dzień dobry podaje trzy trasy do wyboru, mapy są może nie zawsze najświeższe, ale za to bardzo dokładne (nie raz mi dupę ratowało przed korkami, prowadząc jakimiś leśnymi duktami bez asfaltu w Czechach na przykład).

Teraz mam nowszego, bo starego popsułem, ale wcześniej miałem tego: http://allegro.pl/navigon-40-plus-eu-43 ... 22417.html i bardzo sobie chwaliłem.

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Post Wysłano: 23 cze 2012, 16:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Gorzej, jeśli na nawigacji pojawią się jeszcze nie oddane odcinki... Tak było przed Euro, Hiszpan wiozący sprzęt telewizyjny wjechał na jeszcze nieotwartą obwodnicę Rzeszowa. Przejechał kawałek asfaltem i spadł ze skarpy...
:lol: :lol: Faktycznie
http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... duktu.html


Post Wysłano: 01 lip 2012, 20:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lip 2012, 19:05
Posty: 1
Lokalizacja: Saint Chamond

Cytuj:
Nie mam zbyt dużego porównania ale od kiedy tata kupił nawigację używał automapy więc i ja jakoś się do AM przyzwyczaiłem i nie narzekam zasadniczo nie było nigdy większego problemu jest dużo opcji pomagających dostosować trasę do swoich potrzeb. Przy okazji "Trakerskiego" testowałem nawigację w telefonie Nokia i muszę powiedzieć, że też nie jest to najgorsza opcja ale w porównaniu do AM można powiedzieć, że jest to opcja minimum. Przy ustawianiu dłuższej trasy nie ma w ogóle opcji wyboru trasy prowadzi przez Autostrady płatne bez zapytania ale do jazdy miejskiej spisuje się dość dobrze, więc jest to moim zdaniem niezła alternatywa, bo do dojazdu do miasta czy w jego okolice nawigacja niezbędna nie jest i włączając ją dopiero wtedy gdy jest potrzebna jest wystarczająca. Jeszcze co do kosztów Nawigacja Nokii nie potrzebuje stałego połączenia z internetem. Jest opcja pobrania map w domu lub przez telefon gdzieś gdzie mamy darmowe WiFi i później wyłączenie automatycznej aktualizacji więc nie generuje kosztów. Podsumowując, jeżeli ktoś potrzebuje nawigacji do ciągłego używania bo dużo jeździ w obce miejsca to polecam Automapę, a jeżeli ktoś w trasie radzi sobie bez, a potrzebuje sporadycznie gdzieś trafić lub odnaleźć się kiedy już się zgubi to Nokia (może inne też ale z tą miałem styczność) Jest wystarczająca i co do zgubienia się to jest wtedy zawsze pod ręką.

Jeszcze co do urządzeń. Jako młody człowiek obracający się w gronie starszych kierowców, co wiąże się z tym, że jak jest jakikolwiek problem to "ty jesteś młody to się znasz, ustaw mi", mogę polecić Larka urządzenia są tanie w zakupie, dość wytrzymałe i stosunek ceny do Jakości jest bardzo dobry
Automapa jest dobra na Polske ale na inne tereny stanowczo odradzam.Takie jest moje zdanie.Predzej bym zainwestowal w Tomka lub snoopera jak kogos stac na zainwestowanie :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: