Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 wrz 2011, 17:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lis 2010, 11:05
Posty: 32
GG: 36544131
Samochód: Scania 164 V8 480
Lokalizacja: Gostyń

Cześć. problem polega na tym że navi troche sie myli.
Testowałem ją ostatnio na trasie i zdarzało sie że każe mi za 350m skręcic na skrzyżowaniu w prawo gdzie do skrzyżowania miałem nie więcej jak 100 metrów.
Następny problem to podczas jazdy po wrocławiu ciężarówką nie kierowała mnie wogóle na most milenijny. okazało sie później że tej drogi nie ma wogóle w mojej mapie. - wiecie moze jak zaktualizować mape??

Prosił bym o pomoc. Przegladałem forum jednak nic konkretnego nie znalazłem.

_________________
A - 2.06.2008r. B - 2.06.2008r. T - 2.06.2008r.
C - 15.07.2011r. C+E - 14.09.2011r. KWP - 19.09.2011r.


Post Wysłano: 25 wrz 2011, 22:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Cytuj:
Testowałem ją ostatnio na trasie i zdarzało sie że każe mi za 350m skręcic na skrzyżowaniu w prawo gdzie do skrzyżowania miałem nie więcej jak 100 metrów.
Następny problem to podczas jazdy po wrocławiu ciężarówką nie kierowała mnie wogóle na most milenijny. okazało sie później że tej drogi nie ma wogóle w mojej mapie. - wiecie moze jak zaktualizować mape??
PC Navigator 8 - na 2011 rok jest już historią odległą :wink: , zatem nie dziw się, że nie ma tam już wielu dróg oraz w miastach nie tak będzie Ciebie prowadzić.
Samej mapy nie zaktualizujesz. Należy poszukać nową wersję programu. Obecnie najnowszym produktem jest wersja z nr 11 , lecz " jeżeli przymrużysz oko" raczej niedostępna. Legalną wersję znajdziesz na stronie producenta.
Wersję z nr 10 :wink: w necie znajdziesz bez problema. Po wgraniu nowszej wersji problemy z przeliczaniem odległości oraz związanych z tym komend głosowych powinny zniknąć.

Pozdrawiam
==========================================================================================
kliknij a znajdziesz co szukasz :wink: --- > Obrazek

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 27 wrz 2011, 19:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lis 2010, 11:05
Posty: 32
GG: 36544131
Samochód: Scania 164 V8 480
Lokalizacja: Gostyń

Dzieki kolego za pomoc. a twoim zdaniem lepszy jest pc navigator czy automapa?? a moze jeszcze coś innego??

_________________
A - 2.06.2008r. B - 2.06.2008r. T - 2.06.2008r.
C - 15.07.2011r. C+E - 14.09.2011r. KWP - 19.09.2011r.


Post Wysłano: 02 paź 2011, 11:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Moim zdaniem ???

W laptopie mam wgrane następujące mapy :
1. Map&Guide 2011 v. 17
2. Najnowsza AutoMapę 6.9
3. Autoroute 2011

Jednak w czasie jazdy nie korzystam z laptopa, na laptopie wyszukuje miejsca załadunku lub rozładunku, przeglądam lub ustalam trasę.

W czasie jazdy korzystam z urządzenia GOCLEVER na którym mam wgrane :
1. AutoMapę
2. TomTom-a
3. iGO

Z przyzwyczajenia najczęściej jadę na TomTom-ie. Chociaż zawsze obok leży papierowa mapa i najczęściej z niej korzystam. Navi potrzebuje TYLKO na dojazdach w miastach. Generalnie Francja , Niemcy, Austria, Szwajcaria, Italia - jadę na pamięć.
Navi służy mi również do określenia ile km pozostało mi do celu i ile czasu mniej więcej potrzebuję na dojazd.
Opisałem Tobie jak ja korzystam z pomocy elektronicznych map oraz urządzeń, jednak każdy wykorzystuje na swój sposób. Dla mnie jest to jakiś drobny pomocnik inni nie potrafią się bez tego obejść. Bardzo często się zdarza, że jak sprzęt "padnie" tacy kierowcy mają problemy. Nie potrafią się odnaleźć ( już się kilka razy z takimi przypadkami spotkałem).

Pozdrawiam

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: