Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2011, 21:28
Posty: 5
GG: 0

Witam Panowie, z racji takiej że to ciągle się rozwija i udoskonala. Chciałem Was zapytać jaką mape polecacie do nawigacji, żeby była jak najbardziej aktualna no i uwzględniała że jadę ciężarówką czyli ograniczenia wagowe, wysokości itd. Głównie interesowała by mnie Polska ale i okoliczne kraje mile widziane. Człowiek całe życie jezdzi na najlepszych tradycyjnych papierowych mapach, jednak aktualnie mamy takie "jazdy" że nawigacja faktycznie czasami by się przydała. Dodam że jezdze "solówką" dmc 12 ton. Jeżeli ktoś byłby uprzejmy mi odpowiedzieć to z góry dzięki bo przeglądam internet i co strona to co innego. Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Jak na kraj to AutoMapa 6.8. Dobrze ustawiona na pewno Ciebie nie zawiedzie i będziesz bardzo zadowolony.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2011, 21:28
Posty: 5
GG: 0

Taką właśnie posiadam tylko nie wiem czy mam coś zle ustawione bo jak wbije już trase prowadz do... wylicza te % i nagle wskakuje mi error...Jak ustawie na osobówki to wylicza i działa elegancko a jak ciężarowe to error. Druga sprawa to gdzie w tej automapie wbija się parametry auta tzn właśnie to dmc, wysokość itd bo tego też nie mogę znalezc. Więc jeżeli mógłbyś mi od początku opisać jak to wprowadzić to było by super. :D A jak mają się jakies nowe IGO do ciężarówek o ile są...? Na internecie znalazłem też coś takiego jak: NavRoad Map TRUCK 8.30 niby na 2011 rok. Z tego co piszą na aukcjach to niby super fajne tylko jak faktycznie w praktyce...??


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2011, 19:03
Posty: 40
GG: 0
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
Druga sprawa to gdzie w tej automapie wbija się parametry auta tzn właśnie to dmc, wysokość itd bo tego też nie mogę znalezc. Więc jeżeli mógłbyś mi od początku opisać jak to wprowadzić to było by super.
Menu - Ustawienia - Trasy - drugie okienko. Tam ustawiasz gabaryty.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

może masz pirata i dlatego ci ERROR wyskakuje? :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2011, 21:28
Posty: 5
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Druga sprawa to gdzie w tej automapie wbija się parametry auta tzn właśnie to dmc, wysokość itd bo tego też nie mogę znalezc. Więc jeżeli mógłbyś mi od początku opisać jak to wprowadzić to było by super.
Menu - Ustawienia - Trasy - drugie okienko. Tam ustawiasz gabaryty.
Dzięki Wielkie już to opanowałem, a czy ustawia się gdzieś w tym też żeby mnie nie pchała na jakieś polne dróżki itd...żeby omijała takie "miedze"...? Czy może jak wbije te wszystkie parametry auta to już wystarczy?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2011, 19:03
Posty: 40
GG: 0
Lokalizacja: Śląsk

W tym samym miejscu czwarte okienko - "Pomijaj drogi o klasie(i gorsze)"


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

DAKtrans! Proszę nie rozbrajaj mnie swoim lenistwem, bo na tym forum i innych możesz znaleźć sporo info jak korzystać z AM, wystarczy nawet uruchomić program i zapoznać się z nim przeglądając. Wystarczy szukać, tobie się wydaje , że w tym temacie wszyscy rozłożą Ci instrukcje obsługi AM na części pierwsze? Nie da się otworzyć drzwi wyważonych.

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2011, 21:28
Posty: 5
GG: 0

Cytuj:
DAKtrans! Proszę nie rozbrajaj mnie swoim lenistwem, bo na tym forum i innych możesz znaleźć sporo info jak korzystać z AM, wystarczy nawet uruchomić program i zapoznać się z nim przeglądając. Wystarczy szukać, tobie się wydaje , że w tym temacie wszyscy rozłożą Ci instrukcje obsługi AM na części pierwsze? Nie da się otworzyć drzwi wyważonych.
"Jaccu" to ty mnie nie rozbrajaj swoimi "mądrościami" Widzisz nie wszyscy są tacy bystrzy jak ty i nie wszyscy mają tyle czasu co ty. Więc jeżeli cie coś boli to po prostu nie czytaj...Jezdze ponad 20 lat ciężarówką i nigdy nie używałem navi. Chłopaki mi tu ładnie wszystko "wyoślili" więc nie szukaj problemu tam gdzie go niema.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
(...) Jezdze ponad 20 lat ciężarówką i nigdy nie używałem navi. Chłopaki mi tu ładnie wszystko "wyoślili" więc nie szukaj problemu tam gdzie go niema.
Jeszcze jedno zdanie: jeździsz tyle ciężarówką, więc nie ustawiaj w AutoMapie danych samochodu ciężarowego. Sam mniej więcej wiesz, którędy nie trzeba jechać. AutoMapa z wprowadzonymi danymi ciężarówki poprowadzi Cię do celu takimi trasami, o których Ci się jeszcze nie śniło ;)

Wybierz profil: Ciężarowe. W Ustawienia -> Trasy -> 2 strona WYCZYŚĆ pole "Uwzględniaj, że pojazd ciężarowy". Sam wstawiaj punkty, przez które ma Cię prowadzić (np. DK 50 z Mińska przez Mszczonów w kierunku Piotrkowa). Zaoszczędzisz nerwów. Możesz tylko zaznaczyć w POI pokazywanie znaków zakazu wjazdu poj. ciężarowych, pomocne.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Dokładnie. Pod TYM adresem kolega pisze, że ma już 3 lata Mantę. Troll i oszust z Pana, Panie DAKtrans.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Problem akurat jest, bo jesteś leniem jak nikt inny. Wystarczy przewertować MENU AutoMapy, które jest banalnie proste, a znajdziesz co trzeba.

Ale tak czy tak nikomu nie polecam jazdy z nawigacją. A śmiać mi się chce z tego, kogo prowadzi taka navi i jakimi drogami on pojedzie.
Często przed wyjazdem w drogę, ew. w drodze jak nie ma czasu wcześniej, wrzucam w AutoMapę (mam na komputerze) start i punkt docelowy żeby mi wyliczyła kilometry. Czasami trzeba wstawić kilka punktów "przez" żeby pojechała tak jak należy.
Także nawigacja to największe g*wno jakie mogli wymyślić, a ludzie są jeszcze głupsi bo jadą jak im każe. (oczywiście nie wszyscy, ale większość)

AutoMapę uważam za całkiem niepraktyczną mapę ponieważ jest bardzo nieczytelna. Nie można odróżnić krajówek/bundesów od autostrad. Nadaje się natomiast bardzo dobrze do dokładnych "manewrów", czyli do szukania firm i śledzenia tych wszystkich drobnych uliczek.

To tyle, dziękuję za uwagę.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Cytuj:

"Jaccu" to ty mnie nie rozbrajaj swoimi "mądrościami" Widzisz nie wszyscy są tacy bystrzy jak ty i nie wszyscy mają tyle czasu co ty. Więc jeżeli cie coś boli to po prostu nie czytaj...Jezdze ponad 20 lat ciężarówką i nigdy nie używałem navi. Chłopaki mi tu ładnie wszystko "wyoślili" więc nie szukaj problemu tam gdzie go niema.
Nie mnie było wspominać ile kto jeździ ciężarówką, ale nawigację AM używam od 4 lat i to jest nie mniej skomplikowane urządzenie od wyświetlacza w nowoczesnej ciężarówce! Tak więc jak się ma coś to się sprawdza możliwości danego urządzenia, tak samo jak z pralką, lodówką, odkurzaczem itd. Szczerze pisząc to wielkich mądrości nie napisałem na ten temat, masz trudności z obsługą takich i podobnych urządzeń, podejrzewam, że i skorzystaniem zasobów tego forum i nie wypominam twojego wieku, choć zawstydzę Cię, bo mam Ojca w wieku 75 lat i on mnie dawno temu przestał pytać jak korzystać z netu...

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Nie odpisujcie, pan Troll i tak nie odpowie. Pewnie już tego nie czyta. IMHO temat do kosza.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2011, 18:26
Posty: 254
GG: 117176
Lokalizacja: Ire

Co takiego zlego jest w tej navi, ze niektorzy odradzaja jej uzywanie w ciezarowce?

Od dluzszego czasu jezdze (osobowka) z AM - sporo po Irlandii, czasami jade do Polski, troche po Polsce, troche Niemiec i Francji. Zawsze przed trasa ogladam droge w googlemaps, zerkam w atlas, a potem wpisuje ja do AM i ... o dziwo w 99% przypadkow prowadzi mnie tak jak chcialem. Wyjasni mi ktos co sie takiego dzieje w ciezarowce, ze navi sie nie sprawdza?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Co takiego zlego jest w tej navi, ze niektorzy odradzaja jej uzywanie w ciezarowce?

Od dluzszego czasu jezdze (osobowka) z AM - sporo po Irlandii, czasami jade do Polski, troche po Polsce, troche Niemiec i Francji. Zawsze przed trasa ogladam droge w googlemaps, zerkam w atlas, a potem wpisuje ja do AM i ... o dziwo w 99% przypadkow prowadzi mnie tak jak chcialem. Wyjasni mi ktos co sie takiego dzieje w ciezarowce, ze navi sie nie sprawdza?
Napisałem o tym kiedyś w innym wątku oraz parę postów wyżej. Po prostu, przy prawidłowym ustawieniu parametrów ciężarówki, potrafi trasę z Białegostoku do Rygi wytyczyć przez Gdańsk - Sztokholm - Helsinki i Tallin. Jak ktoś ma z km, to nawet można coś takiego polecić ;)
Sam jej używam od lat, dla osobówek jest IMHO bardzo dobra. Natomiast logika wytyczania tras dla ciężarówek jest do bani.

Proszę: trasa Białystok - Kąty Wrocławskie dla zestawu 40 t RMC, nacisk na oś 11 t:
Obrazek

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2011, 18:26
Posty: 254
GG: 117176
Lokalizacja: Ire

Cytuj:
Napisałem o tym kiedyś w innym wątku oraz parę postów wyżej. Po prostu, przy prawidłowym ustawieniu parametrów ciężarówki, potrafi trasę z Białegostoku do Rygi wytyczyć przez Gdańsk - Sztokholm - Helsinki i Tallin. Jak ktoś ma z km, to nawet można coś takiego polecić ;)
Sam jej używam od lat, dla osobówek jest IMHO bardzo dobra. Natomiast logika wytyczania tras dla ciężarówek jest do bani.

Proszę: trasa Białystok - Kąty Wrocławskie dla zestawu 40 t RMC, nacisk na oś 11 t:
Nie chcialem wierzyc ... o kurcze. No to faktycznie niezla fuszerka :(
Czyli metoda to wyznaczyc trase dla osobowki a potem z atlasem korygowac nosnosci drog/wykokosci mostow/itp ?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Cytuj:
Nie można odróżnić krajówek/bundesów od autostrad.
Nie zgadzam się w tym zdaniu z Tobą. Od wersji 6.8 jest możliwość wprowadzenia takich ustawień, że widać które drogi są które ;).
w tym temacie ( viewtopic.php?f=24&t=28913 ) pokazałem gdzie to ustawić ( 6 zrzut ekranu ).
Cytuj:
może masz pirata i dlatego ci ERROR wyskakuje? :lol:
Taaaak "d**a Jasiu" ;) Krzysiu , bardzo często tak się dziej jeżeli nie ustawimy w Menu - przydziału pamięci dla pracy AutoMapy.
Pod adresem, który podałem również pokazałem gdzie tą opcję należy ustawić.

Pozdrawiam

=================================================

Obrazek

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

Cytuj:
(...)
Możesz tylko zaznaczyć w POI pokazywanie znaków zakazu wjazdu poj. ciężarowych, pomocne.
[/quote]

...a właśnie ja jakoś w POI nie moge lub nie mam opcji zaznaczenia tych znaków zakazów dla ciezarówek ??jeszcze fajnie by było gdyby wyswietlało znaki tonażowe???? a może trzeba wgrać jakieś pliki z tymi punktami POI???był bym bardzo wdzięczny jak by ktoś trochę naświetli??


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Cytuj:
...a właśnie ja jakoś w POI nie moge lub nie mam opcji zaznaczenia tych znaków zakazów dla ciezarówek ??jeszcze fajnie by było gdyby wyswietlało znaki tonażowe???? a może trzeba wgrać jakieś pliki z tymi punktami POI???był bym bardzo wdzięczny jak by ktoś trochę naświetli??
W temacie kliknij niżej ten adres pokazałem co i jak - ostatni wpis. ;)

viewtopic.php?f=24&t=28913

================================================================================

Obrazek

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: