Autor
Wiadomość
Tytuł: Automapa 6.8
Post Wysłano: 05 maja 2011, 10:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2009, 13:15
Posty: 277
GG: 9969996
Lokalizacja: Dankowice, Bielsko-Biała,Edinburgh

Dobry wieczór, mam pytanie posiadam Automape 6.8 i iż jest taki problem że ma mapę tylko na PL a chciałbym mieć też na Eu i pytanie jest takie: Czy ktoś z was miał podobną sytuacje i skąd ściągnąć mapy na eu? Co do instalacji to chyba wystarczy wkleić mapy do pliku mapy(nawigacje mam na netbooku) Szukałem w szukaj ale odpowiedzi nie znalazłem:)

_________________
''Musisz sobie zadać jedno zaje*iście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.''


B,C,KW,ADR, wózki widłowe, E w trakcie|| Niestety przecieranie szlaków zachodniej europy za sterami mastera :(


Post Wysłano: 05 maja 2011, 12:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Jak KUPISZ mapę EU, to w niej będzie i Polska...
http://www.automapa.pl/?PEI=46925&lng=PL


Post Wysłano: 11 maja 2011, 14:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:22
Posty: 58
GG: 41154221
Samochód: golf 3
Lokalizacja: wawa

ja mialem pl ale kupilem upgrade za 200 zl i mam europe


Post Wysłano: 22 maja 2011, 1:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2011, 0:55
Posty: 7
GG: 0
Samochód: Volvo

kazda mapa ma swoj oddzielny klucz. po wgraniu jej od tak nic nie bedzie działać, trzeba jeszcze mape zarejestrować.


Post Wysłano: 07 lip 2011, 19:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2009, 17:57
Posty: 2
GG: 3895147
Samochód: volvoFH-440
Lokalizacja: nisko-RNI

Jeździłem na AM po Niemczech prawie rok po wioskach małych miasteczkach i nie byłem niezadowolony moim zdaniem ma jakieś 40-45% błędu . Teraz jeżdżę na iGO i jestem zadowolony jest około 10% błędu , bardzo dobrze prowadzi też tomtom. AM ściągnięta z internetu ,nie polecam nie pracuje jak należy.


Post Wysłano: 19 lip 2011, 8:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t= ... 7e29ec1657 polecam ten temat do przeczytania. Osobiście używam AM i inne mnie raczej nie przekonywują, słynny TT również. W samochodzie miałem oba programy nawigacyjne więc miałem porównanie. AM jest na tyle dobra, że jak wjeżdżam w miasto to wiem, że trafię, w TT różnie bywało co nie zmienia faktu, że TT dobry jest na wyznaczanie trasy do celu. Byłbym ostrożny w ocenianiu programów nawigacyjnych, bo dużo jest uzależnień np. czy mapy są aktualne i czy sami potrafimy z owego programu korzystać jak i jego możliwości. Osobiście AM znam na tyle dobrze, że nie przesiadł bym się na żaden inny.

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 27 lip 2011, 14:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2010, 12:05
Posty: 34
GG: 0

witam
chciałbym wgrać automape ale za bardzo nie wiem jak ponieważ tego jeszcze nie robiłem czy mógłby ktoś pomoc?

za odp wielkie dzięki


Post Wysłano: 27 lip 2011, 15:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lip 2011, 10:30
Posty: 13
GG: 0

Na co chcesz wgrać tą Automapę i z czego ??


Post Wysłano: 28 lip 2011, 20:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Witam.
Ja mam pytanie jak w automapie wygląda opcja przerw w jeździe. Czy w czasie wyznaczania trasy, można zaznaczyć przerwę?


Post Wysłano: 29 lip 2011, 20:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2010, 12:05
Posty: 34
GG: 0

ściągnął bym sobie automape z neta tylko ze nie wiem jak wgrać żeby grało wszystko


Post Wysłano: 29 lip 2011, 22:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Witam.
Ja mam pytanie jak w automapie wygląda opcja przerw w jeździe. Czy w czasie wyznaczania trasy, można zaznaczyć przerwę?
Menu --> Ustawienia --> Trasa --> ETA (ekran 6/6)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 30 lip 2011, 14:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
witam
chciałbym wgrać automape ale za bardzo nie wiem jak ponieważ tego jeszcze nie robiłem czy mógłby ktoś pomoc?

za odp wielkie dzięki
Jest dużo tutków jak "odbrandować" nawi. Poszukaj na Polish Elite Board http://www.peb.pl. Tam masz wszystko wytłumaczone.
Sam ostatnio wgrywałem kopię zapasową AM 6.8 na Mio Moov 500 i wszystko bangla od pierwszego razu.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 30 lip 2011, 17:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2007, 11:01
Posty: 282
GG: 5123594
Samochód: Renault Master 150 dCi
Lokalizacja: Bytom [SY]

Polecam to forum http://www.my-navia.pl/


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 19:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Miałem na kompie zainstalowaną wersję 6.6, odinstalowałem ją i zainstalowałem 6.8.1, po instalacji nowa wersja widzi wszystkie ustawienia, historię wpisywanych adresów, ulubione itp ze starej, nie pomaga nawet usunięcie katalogu w którym się instaluje. W 6.6 miałem coś namotane w ustawieniach i przy okazji aktualizacji chciałem to odkręcić, tzn chcę mieć "świeżutki" program z ustawieniami fabrycznymi, bez historii itd. Program zainstalowany na pc z win7. Gdzie to ***** się zapisuje i jak się tego pozbyć?


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 19:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Miałem na kompie zainstalowaną wersję 6.6, odinstalowałem ją i zainstalowałem 6.8.1, po instalacji nowa wersja widzi wszystkie ustawienia, historię wpisywanych adresów, ulubione itp ze starej, nie pomaga nawet usunięcie katalogu w którym się instaluje. W 6.6 miałem coś namotane w ustawieniach i przy okazji aktualizacji chciałem to odkręcić, tzn chcę mieć "świeżutki" program z ustawieniami fabrycznymi, bez historii itd. Program zainstalowany na pc z win7. Gdzie to ***** się zapisuje i jak się tego pozbyć?
Prawdopodobnie w katalogu temp. Możliwe a raczej pewne, że zostały katalogi po starej AM w folderze instalacji.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 19:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Cytuj:
Miałem na kompie zainstalowaną wersję 6.6, odinstalowałem ją i zainstalowałem 6.8.1, po instalacji nowa wersja widzi wszystkie ustawienia, historię wpisywanych adresów, ulubione itp ze starej, nie pomaga nawet usunięcie katalogu w którym się instaluje.

Aaaa wiiiiiiiiiidzisz............... ;) Popełniłeś błąd pisowni, bo AM nie ma opcji odinstalowania.

1. Usuwasz cały katalog gdzie się zainstalowała.
2. Ponieważ niektóre wpisy zapisują się w rejestrze, należałoby ( najlepiej "ręcznie" przeglądnąć rejestr ) i wyczyścić - polecam TYLKO doświadczonym !!!!!!!!!!!!
3. Prawdopodobnie ( nie sprawdzałem - nigdy nie miałem takich problemów ) mogły się jakieś dane zapisać w danych użytkownika jednak nie jestem na 100% pewien.
4. Podczas instalacji należy bardzo dokładnie czytać co na kolejnych ekranach instalacji jest napisane, a jest tam do wyboru opcja by nie aktualizować starej mapy, wtedy po odznaczeniu instalacja przebiega tak jakby była na nowo wykonana.
5 Dzisiaj będę na stacjonarny komputer( na laptopie już jest ) instalował najnowszą wersję 6.9 więc przyjrzę się temu problemowi i wtedy coś więcej będę mógł napisać.

Pozdrawiam
===============================================================================================
Obrazek

P.S. Kończę instrukcję instalacji M&Guide wer. 17 - 2011 - jak PDF będzie do pobrania dam znać skąd. ;)

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 20:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Cytuj:
AM nie ma opcji odinstalowania.
W instalatorze wersji 6.8.1 w drugim oknie (zaraz po wyborze języka) jest do wyboru instalacja lub deinstalacja (chyba że to radosna twórczość ludzi którzy crackowali automapę):
Obrazek
Cytuj:
1. Usuwasz cały katalog gdzie się zainstalowała.
Od tego zacząłem, potem zainstalowałem Automapę, stare ustawienia nie zniknęły, więc próbowałem odinstalować z zaznaczonymi wszystkimi opcjami (program, język, głosy, mapa itd) oraz opcją "usunięcie lokalnych ustawień programu" Na końcu pojawia się komunikat o odinstalowaniu wszystkich składników, ale efektów brak, nadal jest wszystko tak jak było. Ręczne usuwanie katalogu w którym instaluje się AM nic nie zmienia.
Cytuj:
4. Podczas instalacji należy bardzo dokładnie czytać co na kolejnych ekranach instalacji jest napisane, a jest tam do wyboru opcja by nie aktualizować starej mapy, wtedy po odznaczeniu instalacja przebiega tak jakby była na nowo wykonana.
Czytam bardzo dokładnie i nie widzę nigdzie takiej opcji. Dla pewności nawet przed chwilą instalowałem AM jeszcze raz i nie ma tam nic takiego.


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 20:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Cytuj:
........... jest do wyboru instalacja lub deinstalacja..............
Przepraszam faktycznie - zwracam honor - zapomniałem, że w tym momencie instalacji jest. Sorry .

Mi zaś chodziło, że po zainstalowaniu AM nie ma takiej opcji. I nie można z niej skorzystać. To wtedy ręcznie usuwamy cały katalog.
No tak jeżeli w pokazany przez Ciebie sposób przeprowadzałeś dezinstalację, to normalnym jest, że pewne ustawienia pozostaną. Taka reinstalacja nie usunie katalogu oraz pewnych plików ustawień do końca.
Osobiście gdy nie chcę żadnych śladów po AM usuwam cały katalog AM w miejscu gdzie się ona zainstalowała. Wtedy na 100% wiem, że z poprzedniej wersji nie będą zachowane wszelkiego rodzaju ustawienia.

Zatem w Twoim przypadku, musisz ręcznie usunąć katalog ( cały ) gdzie została zainstalowana AM i ponownie od nowa zainstaluj. Powinno być OK.

Pozdrawiam
===================================================================================
Obrazek

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

No właśnie w tym problem, że ani opcja odinstalowania, ani ręczne usunięcie katalogu (w moim wypadku c:/program files/automapa) nie daje żadnego efektu, próbowałem obu sposobów kilka razy. Coś musi być zapisywane jeszcze w innym miejscu. Co do grzebania w rejestrze to nie czuję się na siłach i nie chce jutro instalować od nowa Windowsa ;)


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 21:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Hmmmm znaczy się, że nie możesz usunąć tegoż katalogu, czy po usunięciu go dalej jest problem z tym, że powracają ustawienia z poprzedniej wersji ??

Idę na pół godz z pieskiem, jak wrócę postaram się na PW napisać ( wyślę zrzuty ekranu ) Tobie i pokazać gdzie i co masz pousuwać.
Powalczymy na PW i mam nadzieję, że będzie OK , w razie "W" pozostaje Skype lub GG. Podam je na PW.

Pozdrawiam

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: