Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 kwie 2011, 16:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 maja 2009, 10:22
Posty: 3
GG: 0

Witam Wszystkich

Zamierzam kupic sobie Laptopa lub Notteboka (nie wiem czym sie roznia jestem laikiem)Chcial bym na nim miec dobra Nawigacje do ciezarowki czyli uwzglednienie tonazu,wysokosci itp. Kraje uni D,NL,B,A,PL,L,GB..itp ale chcial bym rowniez na nim od czasu do czasu pograc czy poogladac jakies filmy troche poserfowac. jednym slowem ma to byc urzadzenie wielofunkcyjne.Kwota jaka chce przeznaczyc to okolo 2500zl
. Czytalem troche o laptopach i mam bol glowy. Jedni chwala Lenovo inni samsunga ,inni Accera jeszcze inni toshibe. :roll:
A ja chce miec tylko dobry sprzet ,ktory bedzie mi sluzyl.
Posiadam GPS Tomtom truck ale nie jestem z niej zadowolony bo juz pare razy wyslala mnie na most 3,2 a mialem w ustawieniach 4m. Moze ktos ma doswiadczenie w tym temacie

Z gory dziekuje za pomoc


Post Wysłano: 29 kwie 2011, 16:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Jeżdżę z Asusem (dobra marka, pracuję na podzespołach asusa już 8 lat bez żadnych przykrych niespodzianek - teraz mam tego laptopa i również bezawaryjnie), odbiornikiem GPS Holux M-215, M&G2008 i MapPoint 2009. Żadna nawigacja niepotrzebna, dobre mapy wystarczą, plus atlas. Z szukaniem adresów jest różnie, zazwyczaj wszystko idzie bez problemu.

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 29 kwie 2011, 17:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

Tak ja też bym ci polecił Asusa z procesorem i5 nie słuchaj się, że wystarczy ci tylko i3 bierz procesor Intel Core i5, pamięć: 4 GB, dysk twardy 320/ 500MB.

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Post Wysłano: 29 kwie 2011, 19:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Również Asus. Model K50IJ. Żadnych problemów, przyjemny dla oka design, funkcjonalna budowa.

2.3GHz, 2GB ramu. Zintegrowana grafika. Karta dźwiękowa bardzo wydajna (trudno żeby nie, laptop kwalifikowany do grupy multimedialnych - stąd dużo skrótów klawiszowych do przewijania, zatrzymywania filmów itp.)

Co do nadajnika, to polecam PENTAGRAM PathFinder [P 3101] i Bluetooth pod USB.

viewtopic.php?f=24&t=26520

A poza tym:

viewtopic.php?f=24&t=27392


Post Wysłano: 29 kwie 2011, 21:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

2 miechy temu tez miałem taki dylemat zakupilem Asusa K52J jak dotychczas nie narzekam tylko musisz zaopatrzyc sie w zew. glosniki albo transmiter.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 29 kwie 2011, 23:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Cytuj:
2 miechy temu tez miałem taki dylemat zakupilem Asusa K52J jak dotychczas nie narzekam tylko musisz zaopatrzyc sie w zew. glosniki albo transmiter.

Wystarczy własne radio z osobówki z wejściem AUX i kabel. Tym sposobem umilam sobie oglądanie filmów w weekendy.

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 30 kwie 2011, 12:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

A ja użytkuję Samsunga N150 + odbiornik Holux M-215 + PC truck navigator 9. Nawigacji jeszcze nie testowałem. Jedynie patrzyłem jak przez moje miasto wyprowadza. I na 1 możliwą drogę do wyjazdu właśnie ją wybrała, mimo iż trzeba się cofnąć 15km. Tam gdzie były wiadukty, lub tonaże wyeliminowała.

Ogólnie sprzęt polecam. Przy ustawieniach takich żeby bateria trzymała na maxa, wytrzymuje około 6h. Do nawigacji najlepiej byłoby podczepić go pod stałe źródło zasilania.


Post Wysłano: 30 kwie 2011, 13:27

Unikaj HP, awaryjne toto i nie wygodne sam w tej chwili siedze na G62 i cholery dostaje. Grzeje się jakby był na mnie napalony, klawiatura to jakas bzdura, maly skok klawiszy oraz bliskie umiejscowienie guzików sprawiają, że pisać bez wzrokowo nie umiem na tym, chociaż na normalnym kompie mi to wychodzi. Ekran się błyszczy i widzę więcej siebie niż forum, w słoneczny dzień nie da się tego używać. Touchpad jest elegancko zintegrowany z obudową przez co nie wiadomo gdzie się zaczyna a gdzie kończy. Guziki przy nim, są już wyrobione chociaż ma on 3 miesiące i jest używany naprawdę sporadycznie.

Nie polecam, cholery tylko z nim dostaje. Tak jak poprzednicy mówili : Asus. Fajną opcją są laptopy Apple, ale ich cena i coraz gorsza jakość wykonania skutecznie odrzucają.


Post Wysłano: 30 kwie 2011, 14:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Cytuj:
Unikaj HP, awaryjne toto i nie wygodne sam w tej chwili siedze na G62 i cholery dostaje. Grzeje się jakby był na mnie napalony, klawiatura to jakas bzdura, maly skok klawiszy oraz bliskie umiejscowienie guzików sprawiają, że pisać bez wzrokowo nie umiem na tym, chociaż na normalnym kompie mi to wychodzi. Ekran się błyszczy i widzę więcej siebie niż forum, w słoneczny dzień nie da się tego używać. Touchpad jest elegancko zintegrowany z obudową przez co nie wiadomo gdzie się zaczyna a gdzie kończy. Guziki przy nim, są już wyrobione chociaż ma on 3 miesiące i jest używany naprawdę sporadycznie.

Nie polecam, cholery tylko z nim dostaje. Tak jak poprzednicy mówili : Asus. Fajną opcją są laptopy Apple, ale ich cena i coraz gorsza jakość wykonania skutecznie odrzucają.


Jeśli chodzi o pisanie na klawiaturze w jakimkolwiek laptopie, to nawet w moim Asusie jest to kłopotliwe. Nie używam laptopa do pisania w trasie, totez nie wożę ze sobą oddzielnej klawiatury PS/2, ale gdybym miał internet w trasie stosunkowo często (częściej niż teraz), czy tam pisał pamiętniki na nim, to wyposażyłbym się w oddzielną klawiaturę. Myszkę już mam ;)

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 30 kwie 2011, 15:31

Zobacz jak to jest u Apple
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=app ... 66&bih=664
masz oddzielne guziki i pisanie nie sprowadza się do zgadywania gdzie może być literka.


Post Wysłano: 30 kwie 2011, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Unikaj HP, awaryjne toto i nie wygodne sam w tej chwili siedze na G62 i cholery dostaje. Grzeje się jakby był na mnie napalony, klawiatura to jakas bzdura, maly skok klawiszy oraz bliskie umiejscowienie guzików sprawiają, że pisać bez wzrokowo nie umiem na tym, chociaż na normalnym kompie mi to wychodzi. Ekran się błyszczy i widzę więcej siebie niż forum, w słoneczny dzień nie da się tego używać. Touchpad jest elegancko zintegrowany z obudową przez co nie wiadomo gdzie się zaczyna a gdzie kończy. Guziki przy nim, są już wyrobione chociaż ma on 3 miesiące i jest używany naprawdę sporadycznie.

Nie polecam, cholery tylko z nim dostaje. Tak jak poprzednicy mówili : Asus. Fajną opcją są laptopy Apple, ale ich cena i coraz gorsza jakość wykonania skutecznie odrzucają.
nie sprowadzaj na podstawie jednego modelu całej marki na dno bo mam zupełnie odmienne stanowisko od twojego :D obecnie jest to mój czwarty laptop i każdy był innej marki i od czterech lat użytkuje HP (nx7300),i nawet dziś pomimo że jest to już niby stary sprzęt nie przyszło mi na myśl żeby go wymienić (śmiga aż miło i nie jeden nowy sprzęt mu nie dorówna pod względem szybkości),owszem przychylam sie do zalet ASUSa również a w szczególności za swego czasu najlepsze karty sieciowe które stosował (jakie montuje dziś nie wiem)

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 30 kwie 2011, 23:25

Dobra, twój ma 4 lata, a ten którego ja teraz używam ma 3 miesiące i już widać, że ma dosyć. Wystarczy poczytać w internecie o awaryjności tych laptopów. W tym wymieniana na razie była tylko bateria, ale jest on bardzo mało używany. Nie możesz porównać, różnych generacji laptopów. Stare IBM-y to symbol solidności, a dzisiaj ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: