Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2011, 15:58
Posty: 2
GG: 21730448
Samochód: Mercedes

Witam wszystkich.
Posiadam ponad dwuletnia nawigacje Garmin Nuvi 300 (mapy U.K i ROI) czy mozna zainstalowac w w/w urzadzeniu system nawigacji dla sam ciezarowych (Europa).Jesli ktos wie czy istnieje taka mozliwosc prosze o podzielenie sie wiadomosciami.

Dziekuje
valdi2105


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

valdi2105 jeżeli mnie pamięć nie zawodzi ( a tak może być ;) ) to chyba nie ma takiej możliwości o ile dobrze pamiętam, na 68% jestem pewny. Jak wrócę z trasy do domku ( za ok 3/4 tygodnie ) dokładnie sprawdzę i dam odpowiedź.

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2011, 15:58
Posty: 2
GG: 21730448
Samochód: Mercedes

ziemalok ,Dzieki za odpowiedz bede wiec musial cos kupic nowego.Jesli mozesz mi doradzic jaka nawigacja jest dobra to bede wdzieczny (potrzebuje glownie mapy U.K ) :D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Valdi są dwie opcje :

1. Kupujesz TomTom GO 520 lub TomTom GO 720



TomTom GO 720
TomTom GO 720 jest wyposażony w najbardziej aktualne mapy od-drzwi-do-drzwi Zachodniej Europy. W niektórych krajach TomTom GO 720 będzie dostępny z odbiornikiem informacji drogowych RDS-TMC.

Specyfikacja techniczna produktów
• 4.3” ekran 16:9 w formacie LCD (WQVGA: 480*272 pikseli)
• CPU 400 MHz, 64MB RAM
• 512MB, 1GB (TomTom GO 520) lub 2GB wbudowana karta pamięci flash (TomTom GO 720)
• SD wejście na kartę pamięci
• Odbiornik GPS o wysokiej czułości
• Kompatybilny z odbiornikiem informacji drogowych RDS-TMC
• Zintegrowany odbiornik FM
• Bluetooth™
• Litowo-polimerowa bateria (5 godzin pracy)
• Zestaw głośnomówiący
• Wymiary: 118 mm x 83 mm x 24 mm
• Waga: 220 gram

TomTom GO 520 nie będzie dostępny w krajach Europy Wschodniej.

Kupując jedno z tych urządzeń musisz zwrócić uwagę by był odbiornik informacji drogowych RDS-TMC.
Warto to mieć. Po podłączeniu do urządzenia pokazuje wszystkie informacje ( wypadki, korki , roboty drogowe ) w czasie jazdy.

Chcąc mieć opcje dla ciężarówek należy zwrócić uwagę by Program urządzenia był co najmniej 8.0 lub wyższy. Do tego programu dobieramy mapy z opcja dla ciężarówki, również musi być wyższa lub = 8.0.

Omówiona na szybko wyżej opcja ( TomTom Go 720 ) - to koszt ok. 900 PLN ( tu ceny kształtują się różnie, ale gdzieś tak ok. + - 100 PLN różnicy )

2 . Tańsza forma zakupu - to zakupiony w Biedronce GoClever za ok. 300 PLN.

Do tego 8GB karta ok 8 GB - i wgrane Mapy: iGO Primo + mapy( obsługuje opcje dla ciężarowych) ,TomTom dla sam. osobowych ( w celu sprawdzenia np. trasy jak wytyczył iGO )
Można wgrać inaczej : TomTom jw. + AutoMapa 6.7 ;

No cóż wszystko zależy od kasy oraz Twoich umiejętności. Pamiętać musisz o tym, ze jeżeli kupisz urządzenie TomTom 720 GO to na nim będą chodzić TYLKO mapy TomToma. Czy można pobawić się z przymrużeniem oka z mapami ;) na tym urządzeniu ? - TAK. Wszystko jest możliwe lecz z rodzimym softem. Mapy sa dostępne i no problema z aktualizacją.

Po zakupie urządzenia aktualizacja przez net-a chyba przez pól roku max rok. potem należy mapy kupować.

Dobra kończę i ide "nyny" rano ruszamy dalej w drogę , a km toche jeszcze mam du`pa ryża ;)

Pozdrawiam z trasy :)

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: