Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Mio problem
Post Wysłano: 21 lip 2010, 14:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2010, 19:38
Posty: 13

Koledzy mam maleńki problem otóż zakupiłem Mio Moov 330 i postanowiłem wgrać automapę gdyż miomap to jest syf na kółkach - zła baza teleadresowa, prowadzi pod zakazy i ogólnie. W tym celu odblokowałem sprzęt zainstalowałem wszytko i wziąłem navi na testy. Nastawiłem wszystko pięknie i w pewnym momencie wyskoczył napis brak sygnału GPS sprawdzam w ustawieniach wszystko na auto. Problem ten powtórzył mi się parokrotnie i teraz nie wiem co robić. Znalazłem gdzieś opinie żeby dać Com2 i 52... . Czy miał ktoś coś podobnego??


Tytuł: Re: Mio problem
Post Wysłano: 21 lip 2010, 19:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Koledzy mam maleńki problem otóż zakupiłem Mio Moov 330 i postanowiłem wgrać automapę gdyż miomap to jest syf na kółkach - zła baza teleadresowa, prowadzi pod zakazy i ogólnie. W tym celu odblokowałem sprzęt zainstalowałem wszytko i wziąłem navi na testy. Nastawiłem wszystko pięknie i w pewnym momencie wyskoczył napis brak sygnału GPS sprawdzam w ustawieniach wszystko na auto. Problem ten powtórzył mi się parokrotnie i teraz nie wiem co robić. Znalazłem gdzieś opinie żeby dać Com2 i 52... . Czy miał ktoś coś podobnego??
Mam Moov200 i to samo występuje. Śmigam na porcie Com2 i prędkości chyba 56k (nie pamiętam dokładnie, a navi mam w jeżdżącym codziennie samochodem, zweryfikuję później) i też czasem "gubi" albo nie może odnaleźć sygnału po starcie. Na ten problem pomaga reset nawigacji przyciskiem (w Twoim przypadku tak samo jak u mnie czyli na maksa w prawo po czym odpalasz normalnie navi a dalej mapę). Nie próbowałem się z tym uporać ale to jest tak szybka czynność, że mi to raczej nie przeszkadza.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Tytuł: Re: Mio problem
Post Wysłano: 21 lip 2010, 19:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2010, 19:38
Posty: 13

No zrobiłem test wyjechałem parę km za miasto i z powrotem i działa idealnie. Dobrze prowadzi w końcu automapa :D jest git malina. Dziękuję za pomoc. A mam jeszcze pytanie czy pod tym typem nawigacji śmignie tom tom??


Tytuł: Re: Mio problem
Post Wysłano: 21 lip 2010, 21:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
No zrobiłem test wyjechałem parę km za miasto i z powrotem i działa idealnie. Dobrze prowadzi w końcu automapa :D jest git malina. Dziękuję za pomoc. A mam jeszcze pytanie czy pod tym typem nawigacji śmignie tom tom??
Tak jak mówiłem to zawieszenie się nadajnika GPS jest sporadyczne. Próbowałem TomTom'a na swoim. Wszystko da się zrobić i chodził program, ale jednak strasznie wolno przynajmniej u mnie. Możliwe, że Moov330 ma lepsze parametry pracy i może to lepiej wyglądać, poza tym ma 4,3" wyświetlacz a nie 3,5" jak moja co tez poprawia widoczność przy programie TomTom'a. Obecnie na navi mam 3 mapy: jest to oryginalna MioMap, AM któraś tam wersja sprzed roku oraz GP mapę. Uważam, że AM doskonale uzupełnia MioMap i do tej pory na kraju nie miałem z nią problemów. Mogę wiedzieć jaki panel wgrałeś do swojej navi? Korzystałeś z jakiegoś poradnika? A może PEB?

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Tytuł: Re: Mio problem
Post Wysłano: 22 lip 2010, 12:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2010, 19:38
Posty: 13

Kurcze nie pamiętam zbytnio z kąt pobierałem softa ale chyba z peba bo tam było pełno oprogramowania do MIO do Garminów Medionów musiałbym poszukać :D Ja mam Panel_Mio_480x272_Plus_Dodatki. Ma on tam w sobie jakiś kalkulator notatnik i ogólnie. Jeśli byś był zainteresowany to mogę Ci go podesłać.


Tytuł: Re: Mio problem
Post Wysłano: 31 gru 2010, 23:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2007, 3:02
Posty: 17
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Cytuj:
...W tym celu odblokowałem sprzęt zainstalowałem wszytko i wziąłem navi na testy. Nastawiłem wszystko pięknie i w pewnym momencie wyskoczył napis brak sygnału GPS sprawdzam w ustawieniach wszystko na auto. Problem ten powtórzył mi się parokrotnie i teraz nie wiem co robić. Znalazłem gdzieś opinie żeby dać Com2 i 52... . Czy miał ktoś coś podobnego??
Nie przejmuj się tym. Od pewnego czasu tak się dzieje. Pewnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się (jeśli jest taka techniczna możliwość) w dodatkową antenę na kablu i umieszczenie w miejscu gdzie widzi jak najwięcej nieba. Powszechnie wiadomo że system satelitów GPS jest już wiekowy i zaczynają się problemy. Ale ma niebawem nastąpić wymiana sprzętu na niebie i wszystko ma wrócić do normy i być sporo dokładniejsze niż do tej pory.


Tytuł: Re: Mio problem
Post Wysłano: 31 gru 2010, 23:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Nie przejmuj się tym.
ty tez się nie przejmuj, ale zanim odpiszesz - zobacz datę napisania ostatniego postu...


Tytuł: Re: Mio problem
Post Wysłano: 01 sty 2011, 5:32
Awatar użytkownika

Administrator

Offline

Offline

Administrator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 gru 2004, 16:26
Posty: 127
Samochód: Rodzinny

Cytuj:
Cytuj:
Nie przejmuj się tym.
ty tez się nie przejmuj, ale zanim odpiszesz - zobacz datę napisania ostatniego postu...
Cytuj:
Niedozwolone są tzw. "odkopy", o ile wypowiedź nie jest wyczerpująca, nie jest to opinia użytkownika danego modelu lub doładowanie wartościowymi zdjęciami. Czas, po którym zapostowanie staje się odkopem, wynosi 60 dni.
W tym przypadku uznajemy że post coś wnosi, więc jest to dozwolone.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: