Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 kwie 2010, 15:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Otoz bede jezdzil w Warszawie - zarówno busami jak i ciezarówkami.

zastanawiam sie pomiedzy Tomtomem i automapą

Automapa ma ograniczenia tonażowe, choc nie wiem az tak bardzo mi sie to przyda.

Slyszałem obiegowe opinie ze automapa to na Polske najlepsze, a tomtom na zachód.

Jezdzilem juz na tomtompie w Niemczech, nigdy mnie nie zawiodl i sie przyzwyczailem.

Znalazlem http://www.allegro.pl/item995076280_tom ... ancja.html wole taka kupic z mapami na wiecej krajow. dobry wybor?

_________________
B C D


Post Wysłano: 14 kwie 2010, 15:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

Cytuj:

Slyszałem obiegowe opinie ze automapa to na Polske najlepsze, a tomtom na zachód.

Jezdzilem juz na tomtompie w Niemczech, nigdy mnie nie zawiodl i sie przyzwyczailem.

Znalazlem http://www.allegro.pl/item995076280_tom ... ancja.html wole taka kupic z mapami na wiecej krajow. dobry wybor?
To prawda-co napisałeś.Kraj AM,Europa-jak najbardziej może być TT,chociaż powiem Ci,że po Francję i śrdokową Chorwację/wraz z wyspami/zjeździłem na AM-i nie miałem żadnych zastrzeżeń-owszem jazda małym mobilem....
Kup tego TT-skoro masz jeżdzić po Warszawie-to powinien ogarnąć temat-jeżeli nie-wówczas pomyśl o AM....
Jeżeli miałbyś jeździć po Polsce więcej-szczególnie po jakiś "zadupiach"-to temat ogarnie tylko AM

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Post Wysłano: 17 kwie 2010, 22:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Kolego ja użytkuje TOMTOM-a. Miałe przyjemność całkiem niedawno przetrenować go w drodze do Aglii busem. Doskonały wynalazek to wyświetlanie pasa ruchu, po którym mas się jechać na węzłach autostradowych.
W Polsce wcale nie jest taki kiepski. Mnie osobiście bardzo odpowiada sposób wyświetlania komend na skrzyżowaniach czy rozjazdach przy kilku pasach. Poza tym szybciutko liczy trasę jeśłi pomyli się drogę.
Moja rada, jeśli masz już TOMTOM-a i jesteś do niego przyzwyczajony i zadowolony, to nie ma co zmieniać.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 19 paź 2010, 17:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

odświerze kotleta ...ktoś dopisze jak sie sprawuje am np. w wiekszych miastach?takich jak wawa?


Post Wysłano: 19 paź 2010, 19:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

Cytuj:
odświerze kotleta ...ktoś dopisze jak sie sprawuje am np. w wiekszych miastach?takich jak wawa?
bardzo dobrze w dużych polskich miastach....a w totalnych dziurach tylko ona najmniej się myli.Ciężarowym /bo nie sztuka busem-którym wszędzie się wjedzie/ jeżdzę na dwóch "ciężarowych" mapach-AM 6.6,a na laptopie mam PC Navigator 9.0.36/bodajże :roll: /-to jeżeli przyjmiemy skuteczność AM na 95% to Navigator już tylko max na 80%.....
Powtarzam po raz kolejny-jeżeli polskie bezdroża,wioski,ale i duże miasta to tylko i wyłacznie AM.Owszem-ma swoje słabości,ale naprawdę są one rekompensowane dokładnością map.

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Post Wysłano: 20 paź 2010, 20:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

podziel sie kolego jak to pustawiać na cieżarówke ? bo skoro masz praktyke to wiesz na pewno


Post Wysłano: 20 paź 2010, 20:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

Cytuj:
podziel sie kolego jak to pustawiać na cieżarówke ? bo skoro masz praktyke to wiesz na pewno
Witam.
Po prostu-wpisujesz dane swojej ciężarówki-wysokość,szerokość,tonaż....
W temacie "Automapa 6.6" kolega "greno" proponuje:
"...koniecznie musi być zaznaczona opcja wysokości nienormatywne,wówczas system widzi faktyczny prześwit wiaduktu a nie ograniczenia wynikające ze znaków."-ja tego nie mam wpisane,natomiast wydaje mi się,że również ważne-jest wpisanie po jakich drogach /o jakiej klasie i niższych-np.gruntowa,wewnętrzna.../ma Cię nie prowadzić-jeżeli nie mają ograniczeń tonażowych.Wówczas unikamy sytuacji,że komuś wjedziemy na podwórko.
Takiej sytuacji nigdy nie miałem.
Natomiast-czego AM wersja ciężarowa nie lubi-to faktu,że np.przejedziesz pod mostem,wiaduktem-pod którym ona nie wytyczyła trasy-bo jesteś za wysoki/np.wyjazd z Łodzi na Zgierz,trasa ze Strzelc Opolskich na Bytom,A4/.W obu przypadkach na znakach jest wysokość 3.9m i tyle samo ja mam wpisane w wysokości pojazdu.Wówczas dochodzi do zawieszenia się.....Może faktycznie problem tkwi w tym,aby zaznaczyć wysokości nienormatywne i po sprawie.

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: